Тема: Звук [ е ], позначення його буквами Е е. Читання текстів за С. Козловим і О.Тихомировим.
Мета: закріпити артикуляцію голосних звуків;ознайомити учнів з новою буквою Е е; навчати читати склади та слова з буквою Е е; збагачувати словниковий запас;
розвивати увагу, логічне мислення; виховувати бережливе ставлення до природи.
Тема: Звук [ е ], позначення його буквами Е е. Читання текстів за С. Козловим і О.Тихомировим.
Мета: закріпити артикуляцію голосних звуків;ознайомити учнів з новою буквою Е е; навчати читати склади та слова з буквою Е е; збагачувати словниковий запас;
розвивати увагу, логічне мислення; виховувати бережливе ставлення до природи.
Хід уроку
І. Організаційна частина
ІІ. Оголошення теми уроку.Мотивація
ІІІ Актуалізація опорних знань.
Чистомовка
А – А – А – абрикосів два.
И – И – И – полунички три.
І – І – І – а малинок дві.
У – У – У – одне кенгуру.
О – О – О – одне вікно.
Е – Е – Е – яблучко одне.
- Які звуки ми вимовляли в чистомовці? (Голосні).
- Подивіться в будиночок голосних, скільки голосних ще не вистачає?
- Букву на позначення якого голосного звука ми ще не знаємо, але ви його чули в чистомовці? (На позначення звука [ е ])
- Отже, на сьогоднішньому уроці ви познайомитеся з літерою - іменинницею, що позначає ще один, останній голосний звук [ е ]. Ви навчитеся читати склади та слова з новою літерою.
- І тепер, коли в нас готовий букет, ми можемо вирушати в подорож на свято до іменинниці! (плакат)
- І почнемо ми свою подорож з будиночка чаклунки ,яка розповість нам захопливу легенду про чудову квітку.
ІV Вивчення нового матеріалу.
Учні чітко вимовляють заданий звук, визначаючи, що рот при цьому відкритий, а губи розтягнені, повітря проходить вільно. Звук [ е ] можна вимовити дуже голосно і проспівати, він голосний.
Екран, стіл, електричка, місток, телефон, телевізор
Гра «Магазин»
Праска, телевізор, черевики, сорочка, глечик, чашка, виделка, букет, телефон, м’яч
Песик з плющу не кудлатий.
Куцохвостик ліг поспати.
Витяг ноги, ліг погріться,
Наче буква Е – дивіться.
-А тепер давайте розглянемо і порівняємо написання друкованої е маленької.
- Чи подібні ці літери в написанні? (Ні).
V. Фізкультхвилинка.
- Ми з вами потрапили на острів, на якому почалось виверження вулкану, для того,щоб швидше його покинути треба багато сил, а для його зробимо фізхвилинку.
VI. Продовження роботи над темою.
Робота з букварем (с. 94-95).
1). Читання складів та слів з буквою Е е.
Утворення обернених і прямих складів за допомогою променевих
схем (с. 94).
Утворення та читання слів за стрілкою: ера, аул, лев, він.
Вчитель пояснює значення слів ера, аул.
Ера - Початок літочислення, зв'язаний з якою-небудь історичною або легендарною подією – ера динозаврів.
Аул - Назва села в деяких народів на Кавказі.
2). Робота над текстом за Сергієм Козловським (с. 94)
Слухання тексту.
Читання речення: Він летів, немов вітер.
Читання тексту в особах. Вчитель читає слова автора, діти – зайчика.
3)Робота над віночком слів. Читання слів з букваря (с. 95).
* Читання стовпчиків слів
4). Робота над загадкою (с. 95).
Слухання загадки. Виконання завдання до тексту – складання слова відгадки
VIІ. Підсумок уроку.