Звук [e], позначення його буквами Ее. Читання текстів за С.Козловим і О.Тихоміровим

Про матеріал

Конспект уроку з навчання грамоти за підручником М.Д.Захарійчук за темою "Звук [e], позначення його буквами Ее. Читання текстів за С.Козловим і О.Тихоміровим. Робота над ними." Мета: ознайомити учнів з літерою Ее, її звуковим значенням; формувати вміння виконувати аналітико-синтетичні вправи зі звуками і буквами; розширювати словниковий запас; розвивати зв'язне мовлення, мислення, увагу; виховувати любов до прекрасного.

Перегляд файлу

1

 

Тема. Звук [e], позначення його буквами Ее. Читання текстів за С.Козловим і   

О.Тихоміровим. Робота над ними.

Мета: ознайомити учнів з літерою Ее, її звуковим значенням; формувати вміння виконувати аналітико-синтетичні вправи зі звуками і буквами; розширювати словниковий запас; розвивати зв’язне мовлення, мислення, увагу; виховувати любов до прекрасного.

Обладнання: каса букв, фішки для позначення звуків, предметні малюнки, тлумачний словник, зошит з читання, презентація.

                                                                         Хід уроку

І. Оргмомент.

Друг на друга подивіться!

Всі приємно посміхніться.

Пролунав уже дзвінок,

Починаємо урок!

           Зараз у нас урок читання. Перевірте, чи все ви підготували до нього?

Сьогодні ми знову будемо подорожувати. На чому ми подорожуємо на наших уроках читання? ( на повітряних кульках)

Давайте знову їх надмемо і полетіли. (Діти надувають повітряні кульки)

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів.

  1. Фронтальне опитування:                                      
  • Де це ми приземлилися? (   у горах )
  • Які гори є на Україні?
  • Українські Карпати дуже красиві гори,

з різноманітним рослинним і тваринним світом. Перед нами Карпатські полонини. А що це на них росте? Букви! Ми потрапили у якесь чарівне місце.

 

  • Назвіть мені, будь ласка, букви, які позначають голосні звуки.
  • Як вимовляються голосні звуки? (протяжно, можна їх проспівати)
  •                  Давайте подружимо голосні з приголосними і почитаємо склади.
  1. Читання складових таблиць.
  • Рушаємо далі. Діти, що це перед нами? (замок, палац)
  1. Складання звукової моделі.
  •         Складіть звукову модель слова замок. (Перевіримо, учні по черзі називають звуки і дають їм характеристику).

ІІІ. Створення проблемної ситуації.

  1. Опрацювання легенди.
  • Про цей замок і його мешканців існує давня Карпатська легенда.

Легенда – це народне сказання, оповідання про якісь події чи життя людей, оповите казковістю.

  1. Читання легенди вчителем.
  • Хто жив у цьому замку?  ( фея)
  • Що сталося з феєю?    (вона закохалася)
  • На що перетворилися її сльози? (на едельвейси)
  1. Словникова робота

Едельвейс – квітка, яка росте високо в горах. Вона занесена до Червоної книги, бо перебуває на межі вимирання.

          Ми тільки вчора на уроці природознавства говорили про те, що рослини треба берегти.

 

  1. Складання звуко-буквеної моделі слова едельвейс.
  • Які букви вже можемо підписати в моделі?
  • Який перший  звук в цьому слові?  (е)
  •                  Який він?  (голосний, бо ротик відкритий, перешкоди для повітря немає)
  • А які ще голосні є в цьому слові?   (е)

ІV. Повідомлення теми і мети.

                Сьогодні на уроці ми познайомимося з буквою, яка позначає голосний звук [е], повчимося читати з нею склади і слова.

    V. Вивчення нового матеріалу.

  1. Гра «Найуважніший»
  •                  Послухайте віршик про цю букву. Плесніть у долоні, коли почуєте слова зі звуком [е].

                  Здивувалася дитина:

Від стовпця аж три жердини!

Здогадалася: «Еге!»

Це, напевне, буква «Е».

  • Які слова зі звуком [е] були у віршику?
  1. Знайомство з буквою Ее.
  • На що схожа буква Е?
  1. Друкування букви в зошиті.  С.22
  2. Друкування букви Е в слові едельвейс
  3. Робота з Букварем с.94- 95
  •                  Подивіться на малюнок на с. 94, як називається ця квітка?
  1. Робота з віночком слів на с. 95

- В назві яких рослин ще зустрічаються звук і буква е?

( береза, верба, клен, черемха)

  • В назві якого птаха?

 

       - Доберіть слова до поданих звукових моделей. (лелека, береза, клен)

  1. Читання складів, слів з буквою Е. Словникова робота.

Ера – система літочислення.

Аул – назва села на Кавказі, в Азії.

  1. Фізхвилинка для очей.
  2. Читання малюнкового тексту про зайчика.
  • А хто це пострибав по доріжці?  (зайчик)
  • Куди ж він пострибав, хочете дізнатися? Тоді слухайте.

Читання тексту вчителем.

  • До кого ж прибіг зайчик і постукав?
  • Що він вигукував, коли стрибав?
  • Ким він себе удавав?

Вибіркове читання слів учнями:

Він постукав  вітер весело волав

  • Як ви зрозуміли слово волав?

 ( дуже сильно кричав)

Читання речення

  • Е-е-е! Е-е-е!

Він летів, немов вітер.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Читання тексту учнями

  • Хто зможе прочитати весь текст?

VІ. Фізхвилинка

VІІ. Закріплення нового матеріалу

  1. Читання слів с. 95
  •                  Який однаковий склад у словах І стовпчика, променевої таблиці, ІІІ стовпчика?
  1. Читання вчителем вірша О.Тихомирова.
  •                  Сьогодні ми з вами подорожуємо уявно,не виходячи з класу. А що людям допомагає дізнаватися про наш світ ви дізнаєтеся, коли відгадаєте загадку.
  • Про яке чудове віконце йдеться у вірші?
  • Назвіть розсипані букви, зберіть з них слово-відгадку.
  1. Читання слів

океан                                    ріг                             гадав

океани                        носоріг                       відгадав

  1. Читання вірша учнями.
  • Які були носороги?
  • А який папуга прилітав?
  • Хто зображений на екрані телевізора?

VІІІ. Підсумок уроку

  • Яку букву вивчали на сьогоднішньому уроці?
  • Який звук вона позначає?
  • Покажіть, будь ласка, букву Е на нашій класній абетці.
  • Що таке едельвейс?
docx
Додано
7 липня 2018
Переглядів
3316
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку