Інтегрований урок з української мови для 1 класу за Букварем Катерини Пономарьової
Тема. Звук [м]. Мала буква м. Написання малої букви м. Читання та письмо складів з буквою м
Мета: ознайомити учнів з друкованою та рукописною малою буквою м, яка позначає звук [м]; вчити писати рукописну букву м; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці зошита; формувати вміння читати склади-злиття з буквою м; добирати слова зі звуком [м]; розвивати фонематичний слух, уміння аналізувати й порівнювати мовні звуки; виховувати старанність, охайність, інтерес до навчальної діяльності.
Очікувані результати: здобувач освіти має уявлення про друковану і рукописну малу букву м; вміє розрізняти звук [м] серед інших звуків; вміє читати склади-злиття з буквою м; добирати слова зі звуком [м]; вміє писати малу рукописну букву м; з’єднувати букву з раніше вивченими буквами; вміє орієнтуватися в сітці зошита, не виходити за межі робочого рядка, дотримується поля
Формування ключових компетентностей:
уміння вчитися: приймати мету, яку ставить вчитель; створити умови, що сприяють появі інтересу до читання, бажання вчитися; контролювати й оцінювати свої результати; розвивати спостережливість, уміння порівнювати, аналізувати; розвивати критичне мислення, уміння висловлювати свою думку; самоорганізовуватися до навчальної діяльності, виконувати завдання за зразком, співпрацювати в парі, виконувати розумові операції й практичні дії;
комунікативної: розвивати мовленнєві вміння (говорити чітко, повільно, виразно, витримувати паузи);
соціальної: розвивати здатність продуктивно співпрацювати з однокласниками; виховувати толерантність, повагу до однокласників та членів родини;
здоров’язберігаючої: формувати основи культури здоров’я під час читання та письма
інформаційної: удосконалювати вміння добувати й опрацьовувати інформацію з зошита з друкованою основою.
Обладнання: картки для позначення голосних і приголосних звуків; картинки з зображенням тварин, дерево успіху, цеглинки лего, презентація.
Тип уроку: комбінований урок..
Освітні галузі: мовно-літературна, соціальна, природнича.
Хід уроку
І. Вступна частина.
1. Організація класу.
Подивилися на мене, посміхнулися усі.
Чи готові працювати?
Так!!! Сідайте, молодці!
2. Психологічне налаштування на урок.
Зігніть мізинчик, кого сьогодні вранці збудила мама
Безіменний пальчик, кого до школи привів хтось рідний
Середній пальчик, хто любить перерви
А вказівний, хто любить дізнаватися про щось нове.
Ви отримали знак успіху, все ок. Нехай успіх буде з вами протягом уроку і завжди
3. Вивчення нового матеріалу
Послухайте уважно. Який звук природи ви чуєте? Яка зараз пора року?
До нас на урок вітерець приніс осінні листочки.
З якого дерева вони?
За кожним листочком ховається буква. З цих букв можна скласти слово, яке дуже полюбляють чути дітки. Але щоб це слово прочитати, потрібно виконати завдання листочків. За кожне виконане завдання – ми можемо відкрити одну букву. Скільки всього листочків. Якраз пригодилися знання, отримані на попередньому уроці математики. Отже, нам потрібно виконати 7 завдань
1)Завдання. Розминка для язичка-чистомовка
Перевертаємо листочок
2)Завдання. Виділення звука м
З уроку ЯДС нам на допомогу завітали тваринки. Хто це? Це дикі чи свійські тварини? Що спільне в назві цих тварин?
Сьогодні ми з вами будемо знайомитися з звуком м, з буквою, яка його позначає. Навчимося писати малу букву, читати та писати з нею склади
Давайте ще 2 рази вимовимо цей звук. Що ви помітили?
Під час вимовляння звука [м] губи стуляються й утворюють перешкоду для видихуваного повітря, отже, цей звук який? Покажіть фішечку
Перевертаємо листочок
3) Знайомство з малою друкованою і рукописною буквою м
Звук м позначаємо буквою ем
Подивіться на друковану букву ем
На що схожа буква?
А тепер подивіться на малу. На яку рукописну вивчену нами вже букву вона схожа?
Перевертаємо листочок
4) Письмо малої рукописної букви м (с.23)
Послухайте уважно і подивіться, як пишеться мала буква м
(Відео)
А тепер розгорніть зошити на с.23, відшукайте 1 рядок з буквою м
Повторимо правила (сиджу, зошит, олівець)
Пишемо. В кінці обираємо найкращі літери.
Перевертаємо листочок
5) Читання складів та слів
Щоб відкрити 5 листочок, потрібно навчитися читати склади з буквою м
А допоможуть нам наші тваринки (Відлуння, тихо, спокійно). По групах, по одному.
Перевертаємо листочок
6) Письмо сладів
ма, ме, му, мо
(для тих, хто написав місяць, мак, мама, лимон, морква, ромашка, сом, риба, мухомор, комар, метелик, грім, молоток, міст, миска, мишка, мурашки.
Перевертаємо листочок
7). Рефлексія
- Я навчився
- Я знаю
- Найбільше вдалося
Створення «Дерева успіху»