1 клас Читаю і розповідаю. Вправи для розвитку читання. Б. Списаренко "Прилетіло сонечко...". За В. Моругою "Коник і Сонечко".

Про матеріал
Конспект уроку для 1 класу з навчання грамоти(читання) створений для того щоб ознайомити учнів з творами Б. Списаренко «Прилетіло сонечко». За Моругою «Коник і сонечко», виховувати інтерес до його творчості. Вчити дітей бачити красу, що оточує нас, пере¬давати словами побачене, сприяти розвитку мовлення учнів, формувати різностороннє уявлення про природу, заохочувати дітей до складання творів, виховувати любов до рідного краю, відчувати красу природи, бережливе ставлення до навколишнього сере¬довища. Формувати у дітей почуття доброти до навколишніх людей, розуміння того, що людина - не просто частина природи, а найвище її створіння.
Перегляд файлу

                                  

Тема. Читаю і розповідаю. Вправи для розвитку читання. Б. Списаренко «Прилетіло сонечко». За Моругою «Коник і сонечко»

Мета:    Ознайомити учнів з творами Б. Списаренко «Прилетіло сонечко». За    Моругою «Коник і сонечко»

 , виховувати інтерес до його творчості. Вчити дітей бачити красу, що оточує нас, пере­давати словами побачене, сприяти розвитку мовлення учнів, формувати різностороннє уявлення про природу, заохочувати дітей до складання творів, виховувати любов до рідного краю, відчувати красу природи, бережливе ставлення до навколишнього сере­довища. Формувати у дітей почуття доброти до навколишніх людей, розуміння того, що людина - не просто частина природи, а найвище її створіння.

Обладнання: анаграми, предметні малюнки, підручник, карточки із завданням

                                                          Хід уроку

 

І. Організаційна частина.

Вчитель:    Кожен з вас приготувався,

                    На перерві постарався.

                    Зараз сядуть всі дівчатка

                     А за ними і хлопятка.

 

 -У мене зараз дуже хороший настрій, ось такий:  

              

— А у вас? Зобразіть свій настрій за допомогою смайликів, які є у вас на партах.Підніміть зараз той й , який в даний момент найкраще відображає ваш настрій.

  • Я хочу, щоб хороший настрій у вас не змінився до кінця уроку.

 

  1. Проведення  автотренінгу.

- Давайте згадаємо наш автотренінг

Я - учень,

Я ходжу до школи.

Мене навчають вчитись,

Я все розумію, я хочу все знати.

ІІ. Повідомлення теми і завдань уроку.

 

-  Сьогодні на уроці ми ознайомимося з творами Б. Списаренко «Прилетіло сонечко». За    Моругою «Коник і сонечко», навчимося виховувати у себе любов до природи, потребу піклуватися про неї і тих, хто потребує допомоги.

А щоб урок пройшов швидко і цікаво 

наші очі будуть дивитись і все бачити,

вуха слухати і все чути,

ротик буде працювати і чітко звуки, слова вимовляти.

 Ми сьогодні відправимося в чудову подорож на квітучу галявину, а з ким ви дізнаєтесь відгадавши загадку

Ця червона намистинка
Має крильця у краплинках,
Невеличка, гарна дуже,
Упізнай її, мій друже —
На твою долонечку
Прилетіло…(сонечко).

  • Так, правильно це комаха сонечко.

Але до нас вона завітала не сама а зі своїми друзями. Вони хочуть до вас сісти пальчики І до вас воно теж бажає сісти на долоньку.

  Діти, а чим ці сонечка не схоже на справжніх живих жучків?
Вони не кольорові.

 Візьміть відповідний за кольором олівець  і  розфарбуйте їх.

  • Молодці, тепер ми можемо вирушати.

ІІІ. Актуалізація знань учнів.

1. Галявина “Скоромовки”

 - А першою галявиною на нашому шляху буде … Та ви самі здогадаєтесь, коли послухаєте вірш:

Сіроманця стріла вовка

на місточку скоромовка.

Скоро мовить вовк почав,

ледь язик не поламав.

Бо була та скоромовка

для діток, а не для вовка.

- Давайте  пригадаємо, які ж скоромовки ми знаємо, а допоможуть вам пригадати звірята, пташки і квіти, що розташувалися мило на першій галявині (жук, білка, лис, жабка, ворона, горобчик, сорока).

 (Учні розповідають скоромовки).

  1. Жовтий жук у житі жив,

Жук із жабками дружив.

Жартувати жук умів –

Жабок жук завжди дражнив. 

 

  1. Ворона проворонила вороненя.

 

  1. Летів горобчик, сів на стовпчик,

Прибіг хлопчик, утік горобчик.

 

  1. Лис малий і більший лис

По гриби ходили в ліс.

Заздрить білка в лісі лису –

Лис лисички ніс із лісу.

 

  1. Ворона сороці намисто купила,

В намисті сорока намистинки лічила.

Ото для сороки настала морока,

Не може намистинки злічити сорока.

2. Галявина “зачарованих звуків” (“Голосні звуки”)

(На галявині будиночок із фішкою         ).

- Ми потрапили на галявину “зачарованих” звуків. Здогадайтесь, яких? (Голосних).

- А скільки голосних звуків в українській мові? (6)

- Чому ж вони так звуться?

    Бо з грудей, мов пісні,

    Легко, вільно ллються. 

- Тому, щоб здобути другий ключ, спробуйте розчарувати їх.

(За беззвучною артикуляцією діти називають голосні звуки [а], [о], [у], [е], [и], [і]).

- Усі 6 голосних звуків “розчарували”, а значить, нам  належить і другий ключик з буквою???

3. Апельсиновий струмочок.

- Подивіться, у струмочку плавають склади і наша буква. Треба зібрати усі склади у слово “апельсин”.

- Скільки вийшло складів? (3)

- Яке правило ми знаємо? (Скільки в слові голосних букв, стільки і складів.)

- Який склад наголошений? (третій)

- А хто пригадає жартівливий вірш про апельсин? (Один з учнів читає напам’ять вірш)

У малого кошеняти завелися грошенята.

Скік мале у магазин – і купило … апельсин!

Розкусило – там водиця:

  • Апельсин цей не годиться! –

І побігло в магазин: - Дайте з салом апельсин!

- Ось і апельсиновий струмочок віддав нам букву до нашого ключика, бо ми

добре впоралися з його завданням. І це буква Ж. (Прикріплюю її на дошці).

- А тепер – привал!

ІV. Фізкультхвилинка (гімнастика для очей з пташками).

4. Галявина “зачарованих звуків” (М’які і тверді приголосні звуки)

- Зверніть, діти, увагу на цей будиночок. Як ви думаєте, хто тут живе?  

-

 

=

М’який приголосний:  От якби ми могли в руки

Взяти приголосні звуки,

То відчули б, що “м’які”

Дуже ніжні і пухкі.

Твердий приголосний: А “тверді”, неначе з криці.

На уроці одиниці

не одержував ніхто!

- Отже, щоб здобути третій ключ з буквою, ми маємо відгадати загадки і скласти звукові моделі слів:

Відгадайте загадки:  

1.  Що то за гість, що темноту їсть?

(День)

─ • =

Усі будують звукову схему 

 

2.  Без рук, без ніг, а з рогами,

Ходить попід небесами

 (Місяць)  

= •

= • =

Усі будують звукову схему 

 

- Гарно попрацювали. Ми можемо взяти ключик і прочитати літеру. Яку? А (“а”) – прикріплюю на дошці.

  1. Галявина Мудрої Сови.
    1. Робота з    підручником « БУКВАР»

Читання вірша Б. Списаренко «Прилетіло сонечко» вчителем.

2) учнями в різному темпі

- Ну що ж, я думаю, Сова задоволена вашим читанням і дарує ключ з буквою … Ч.

 

 6. Галявина Жука-буквоїда.

- Здобути наступний ключ буде нам не просто, бо знаходиться він у незвичайного жука, який гризе не кору дерев і листя, а … склади у словах.

Прилетіло сонечко на мою долонечку —

крильця червоненькі, цяточки чорненькі.

 По всіх пальчиках ходило,

з мізинчика полетіло.

- Ура! Ключ наш! А на ньому буква … О. Полетіли далі. А тут ми відпочинемо і потанцюємо з нашими жучками.

Фізкульхвилинка

2. Читання тексту за Моругою «Коник і сонечко» (вчителем,читаннч за ролями, читання самостійно)

Темп читання нормальний

  • А на останок нам наші чудові комахи приготували завдання для кожного

Вибери правильну відповідь.

1. Для чого Мурашка дивилася собі під ніжки, коли повзла поміж трави?

А бо вона боялася впасти

Б може щось удасться знайти та прихопити

В шукала загублених діток

2. Що здивувало Мурашку, коли вона побачила Коника ?

А що він був дуже красивий

Б що він не захотів з не розмовляти

В що він був дуже маленький

3. Хто втрутився  у розмову Мурашки та Коника ?

А Сонечко

Б Метелик

В Павучок

4. Як Коник допоміг Мурашці ?

А пригнув травичку і Мурашка по ній перелізла на протилежний бік

Б дав їй слушну пораду

В посадив собі на спину, напружився і перескочив через потічок.

5. Випиши з тексту речення, в яких йдеться про те, що здивувало Мурашку.

_________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

6. Віднови послідовність пунктів плану відповідно до змісту твору, вписуючи цифри в порожні місця.

___ Знайомство з Коником.

___ Раптом почався дощ.

___ Бідна Мурашка біля струмка.

___ Суперечка із Сонечком.

___ Справжній Коник – стрибунець.

___ Повзла Мурашка поміж трави.

 

VIІ. Рефлексія.

- Чи залишився ваш настрій таким, як був на попередньому уроці? Виберіть відповідний смайлик , оберіть, який вид діяльності вам сподобався і у відповідний вагон «посадіть» себе – пасажира.

Screenshot_1

                                           пригадування  відгадування  правила

скоромовок  загадок і складання  поведінки

звукових схем   в лісі

 

 

ІV. Прощання в колі.

(Вчитель дякує дітям за роботу на уроці).

Заключне слово

Наш урок пройшов не марно

Повідомлю у кінці

Що у нашім першім класі

Діти просто молодці! 

  • Дякуємо нашим друзям за таку гарну екскурсі на природі.
docx
Додано
19 травня 2019
Переглядів
2044
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку