11 клас Практична робота "Декларація про державний суверенітет"

Про матеріал
11 клас Практична робота "Декларація про державний суверенітет". Виготовлена в вигляді презентації, побудована на основі аналізу тексту Декларації про державний суверенітет. Можна використовувати для виконання практичної роботи під час дистанційного навчання.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Практична робота з теми: Відновлення незалежності України

Номер слайду 2

Прочитайте текст та дайте відповіді на поставлені запитання. ДЕКЛАРАЦІЯПРО ДЕРЖАВНИЙ СУВЕРЕНІТЕТ УКРАЇНИ(Відомості Верховної Ради УРСР (ВВР), 1990, N 31, ст.429)Верховна Рада Української РСР,виражаючи волю народу України,прагнучи створити демократичне суспільство,виходячи з потреб всебічного забезпечення прав і свобод людини,шануючи національні права всіх народів,дбаючи про повноцінний політичний, економічний, соціальний і духовний розвиток народу України,визнаючи необхідність побудови правової держави,маючи на меті утвердити суверенітет і самоврядування народу України,ПРОГОЛОШУЄдержавний суверенітет України як верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади Республіки в межах її території та незалежність і рівноправність у зовнішніх зносинах. I. САМОВИЗНАЧЕННЯ УКРАЇНСЬКОЇ НАЦІЇУкраїнська РСР як суверенна національна держава розвивається в існуючих кордонах на основі здійснення українською нацією свого невід'ємного права на самовизначення. Українська РСР здійснює захист і охорону національної державності українського народу. Будь-які насильницькі дії проти національної державності України з боку політичних партій, громадських організацій, інших угруповань чи окремих осіб переслідуються за законом.

Номер слайду 3

VI. ЕКОНОМІЧНА САМОСТІЙНІСТЬУкраїнська РСР самостійно визначає свій економічний статус і закріплює його в законах. Народ України має виключне право на володіння, користування і розпорядження національним багатством України. Земля, її надра, повітряний простір, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території Української РСР, природні ресурси її континентального шельфу та виключної (морської) економічної зони, весь економічний і науково-технічний потенціал, що створений на території України, є власністю її народу, матеріальною основою суверенітету Республіки і використовуються з метою забезпечення матеріальних і духовних потреб її громадян. Українська РСР має право на свою частку в загальносоюзному багатстві, зокрема в загальносоюзних алмазному та валютному фондах і золотому запасі, яка створена завдяки зусиллям народу Республіки. Вирішення питань загальносоюзної власності (спільної власності всіх республік) здійснюється на договірній основі між республіками - суб'єктами цієї власності.

Номер слайду 4

X. МІЖНАРОДНІ ВІДНОСИНИУкраїнська РСР як суб'єкт міжнародного права здійснює безпосередні зносини з іншими державами, укладає з ними договори, обмінюється дипломатичними, консульськими, торговельними представництвами, бере участь у діяльності міжнародних організацій в обсязі, необхідному для ефективного забезпечення національних інтересів Республіки у політичній, економічній, екологічній, інформаційній, науковій, технічній, культурній і спортивній сферах. Українська РСР виступає рівноправним учасником міжнародного спілкування, активно сприяє зміцненню загального миру і міжнародної безпеки, безпосередньо бере участь у загальноєвропейському процесі та європейських структурах. Українська РСР визнає перевагу загальнолюдських цінностей над класовими, пріоритет загальновизнаних норм міжнародного права перед нормами внутрішньодержавного права.

Номер слайду 5

IX. ЗОВНІШНЯ І ВНУТРІШНЯ БЕЗПЕКАУкраїнська РСР має право на власні Збройні Сили. Українська РСР має власні внутрішні війська та органи державної безпеки, підпорядковані Верховній Раді Української РСР. Українська РСР визначає порядок проходження військової служби громадянами Республіки. Громадяни Української РСР проходять дійсну військову службу, як правило, на території Республіки і не можуть використовуватись у військових цілях за її межами без згоди Верховної Ради Української РСР. Українська РСР урочисто проголошує про свій намір стати в майбутньому постійно нейтральною державою, яка не бере участі у військових блоках і дотримується трьох неядерних принципів: не приймати, не виробляти і не набувати ядерної зброї.

Номер слайду 6

1. Яка мета прийняття Декларації визначена в тексті документа? 2. Чи виконуються на даний момент положення про економічну самостійність України?3. Чи відповідає нинішня зовнішня політика України положенням Декларації?4. Які положення пункту «Про зовнішню і внутрішню безпеку» не виконуються на даний момент? Чому? 5. Чи можна вважати прийняття Декларації проголошенням незалежності України?

pptx
До підручника
Історія України (рівень стандарту, академічний) 11 клас (Струкевич О.К., Романюк І.М., Дровозюк С.І.)
Додано
28 лютого
Переглядів
73
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку