Презентація до уроку геометрії у 7 класі. Розроблена до підручника "Геометрія" Істера О.С.. Використовується під час пояснення нової теми, є однією з комплекта до кожного параграфу (27 презентацій).
Аксіома – це теорема, яка довела своє алібі. Бр. Дабузький Розділ ІІ. Взаємне розміщення прямих на площині. §3 АКСІОМИ, ТЕОРЕМИ, ОЗНАЧЕННЯ
Номер слайду 2
У цьому розділі ви: дізнаєтеся, що таке аксіома, теорема, означення, ознака, наслідок; навчитеся доводити теореми.
Номер слайду 3
Аксіоми геометри — це твердження про основні властивості найпростіших геометричних фігур, прийняті як початкові положення. У перекладі з грецької слово «аксіома» означає «прийняте положення».
Номер слайду 4
Згадаємо деякі відомі нам аксіоми I. Яка б не була пряма, існують точки, які їй належать, і точки, які їй не належать. II. Через будь-які дві точки можна провести пряму і до того ж тільки одну.
Номер слайду 5
III. З трьох точок на прямій одна і тільки одна лежить між двома іншими. С
Номер слайду 6
IV. Кожний відрізок має певну довжину, більшу за нуль. V. Довжина відрізка дорівнює сумі довжин частин, на які він розбивається будь-якою його внутрішньою точкою.
Номер слайду 7
VII. Градусна міра кута дорівнює сумі градусних мір кутів, на які він розбивається будь-яким променем, що проходить між його сторонами. АОК + КОВ = 10° + 35° = 45° VI. Кожний кут має певну градусну міру, більшу за нуль. Розгорнутий кут дорівнює 180°.
Номер слайду 8
Саме міркування називають доведенням теореми. Теорема - математичне твердження, справедливість якого встановлюється за допомогою міркувань.
Номер слайду 9
Наприклад: Теорема (властивість суміжних кутів). Сума суміжних кутів дорівнює 180°. Доведення. Нехай АОК і КОВ — суміжні кути. Оскільки промені ОА і ОВ утворюють розгорнутий кут, то АОК + КОВ = АОВ = 180°. Отже, сума суміжних кутів дорівнює 180°. Теорему доведено.
Номер слайду 10
Кожна теорема містить умову (те, що дано) висновок (те, що необхідно довести). Дано: (умова) АОК і КОВ — суміжні кути Довести: (висновок) АОК + КОВ = 180°. Доведення. Міркування Зразок:
Номер слайду 11
Означення - твердження, у якому пояснюється зміст певного поняття (терміну). Наприклад: Бісектрисою кута називають промінь, який виходить з його вершини і ділить кут навпіл.
Номер слайду 12
Твердження, які випливають безпосередньо з аксіом чи теорем, називають наслідками. Наприклад: Кут, суміжний з прямим кутом, — прямий.
Номер слайду 13
Автор презентації: учитель математики та інформатики Лиманської ЗОШ І-ІІІ ступенів №2 Загоруйко О.А
Номер слайду 14
Інтеренет - ресурси Мудра сова Лінійка, олівець, гумка Циркуль Підставка Тло " клітинка зошита" автор шаблону: Ранько Олена Олексіївна учитель початкових класів МАОУ ліцей №21