Пропоную розробки перших занять з майбутніми першокласниками. До кожного уроку додаю картку для індивідуальної роботи. Цікаві ілюстровані завдання спрямовані на пробудження в дітей інтересу до навчання.
Заняття з майбутніми першокласниками
ЗАНЯТТЯ З
Тема. Кольори
Мета: ознайомити дiтей iз назвами кольорiв; збагачувати лексичний запас; вчити будувати речення; уточнити i поглибити уявлення дiтей про процес i результат лiчби; розкрити правила лiчби.
Обладнання: ноутбук, телевізор, презентація 3, таблиці з математики для 1 класу, з «Я у світі» - «Кольори», презентація «Кольори», каковий герой Ведмедик, завдання на аркушах, кольорові олівці, навчальні речі, палички, iграшки в мiшечку.
Хід заняття
1. Повторення матерiалу
— Які новi слова ми вивчили на минулому заняттІ?
— Які речі знадобляться для навчання?
2. Гра «Складіть портфелик»
— Виберіть навчальні речі і складіть портфелик.
3. Вивчення нового матерiалу
Дiти, вiдгадайте загадку — i дiзнаєтесь, хто завiтав до нас на заняття.
Влiтку медом ласував,
досхочу малини мав.
А як впав глибокий снiг,
Вiн поспати трохи літ. (Ведмiдь)
— Подивіться, який ведмедик прийшов до нас на заняття! (М’яка iграшка)
Вiн у нас казковий, рiзнокольоровий! Вiн допоможе нам вивчити назви кольорiв.
(Дiти розглядають iграшку i називають кольори за допомогою вчителя.)
— Дiти, до нас на урок прибiгло ще одне звiрятко. Хто це?
З нiрки вибiжу мерщiй,
Щоб знайти собi харчi,
Потiм знов сиджу в норi,
Бо страхаюсь пазурiв.
Найстрашнiший на весь свiт
Є у мене ворог — кiт. (Миша)
— Давайте розглянемо, якого кольору мишка? (М’яка iграшка)
4. Гра «Покажiть менi олiвець».
- Я називаю колiр, а ви показуюте олiвець вiдповiдного кольору.
5. Фізкультхвилинка від ведмедика
Йшли ведмедики малi,
Нахилялись до землі,
Потiм встали, руки в боки
І зробили три пiдскоки.
Руки вгору, опустили —
I за парти тихо сiли.
6. Робота iз звуками
— Дiти, який перший звук у словi миша? А другий?
Гра «Луна»
Ми, ви, ти, ди, ри, ли, си, зи, ки, ни.
7. Математика
Пропоную дiтям полiчити палички, зошити, кроки дитини вiд столу до дверей, звуки вiд постукування олiвцем по столу.
Висновок: лiчити можна все: i предмети, i тварин, i звуки, i кроки тощо.
Першого разу перелiчую усi iграшки поспiль та повiдомляю результат.
Другого разу одну iграшку пропускаю.
Третього разу одну iграшку лiчу двiчi.
Висновок: пiд час лiчби не можна лiчити один предмет двiчi i не можна пропускати предмети.
Складаю iграшки в мiшечок. Дiти виймають iграшки, лiчать їх.
Висновок: результат лiчби не залежить вiд того, з якого предмета починається лічба, i в якому порядку вона виконується.
Дiти лiчать предмети, по-рiзному розташованi на площині.
7. Робота на аркушах
Намалюємо ведмедика.
Кожному ведмедику — по хатинцi.
8. Пiдсумок заняття
Гра «Спiймайте колір» (з м’ячем).
Завдання «Розфарбуйте».
ЗАНЯТТЯ 3
Кольори