7 Заняття з майбутніми першокласниками. "КАЗКА. ЧИСЛО І ЦИФРА 2."

Про матеріал

Пропоную розробки перших занять з майбутніми першокласниками. До кожного уроку додаю картку для індивідуальної роботи. Цікаві ілюстровані завдання спрямовані на пробудження в дітей інтересу до навчання.

Перегляд файлу

 

Заняття з майбутніми першокласниками

ЗАНЯТТЯ 7

Тема. Казка. Число і цифра 2.

Мета: ознайомити дiтей iз новими словами; продовжувати розвивати мовлення дiтей; розвивати логічне мислення, допитливість, зосередженість; формувати вміння відповідати на запитання повними реченнями та відтворювати зміст казок за серією картинок; пояснити змiст дiї додавання; ознайомити дітей з числом і цифрою 2, навчати співвідношенню числа й групи предметів; навчити дiтей складати i читати приклади за практичними дiями i малюнками, виховувати в дітей пізнавальний інтерес; виховувати любов до книг, викликати бажання навчитися читати.

Обладнання: ноутбук, телевізор, презентації, «Казки», альбом «Казки», ілюстрації до казок «Колобок», «Рукавичка»,  «Кривенька качечка»,  «Число і цифра 2», таблиці з математики для 1 класу, казковий герой Котик, клубочок, завдання на аркушах, прості і кольорові олівці.

Хід заняття

І. Організаційний момент.

             Променцем веселим сонце

             Заглядає у віконце.

             І радіють дітлахи.

             Нам дарує книжку сонце,

             Де живуть усі казки.

Сьогодні я Казку сюди запросила,

Щоб бачити Казку і слухать гуртом,

А Казка в дорозі десь там загубилась —

Давайте її пошукаєм разом.

Разом: Каз-ко! Каз-ко!

ІІ. Вивчення нового матерiалу (Презентація «КАЗКИ»)

  1. Гра «Відгадай казку»
  • На городі що за черга?
    Дід і баба тут стоїть.
    Тягнуть щось перед собою
    І не витягнуть ніяк. (Ріпка)
  • Маленьке, сіреньке,
    Біди наробило:
    Щось біле, кругленьке,
    Хвостиком розбило.
     

 

 

 

 

  • Сумує і плаче бабуся,
    Дідусь витирає сльозу,
    А курочка кудкудаче:
    «Я вам золоте знесу». (Курочка Ряба)
  • В’ється річка невеличка
    Хлопчик у човні сидить.
    З берега матуся кличе,
    Щоб обідом пригостить.
    І вгадать цього героя
    Справа зовсім нескладна.
    Казка ця усім відома
    Про кого вона? (Івасик Телесик)
  • Хто кругленький і смачненький,
    Із віконця скік та скік.
    Втік від баби та від діда
    До лисички на язик? (Колобок)
  • На голову глечик лисиця наділа,
    Мерщій до річки поспішила,
    Скоріше глечика сварити,
    У річці жартуна втопити.
    І не подумала лисиця,
    Що і сама може втопиться. (Лисиця і Журавель)
  • Знайшов півник колосок,
    Змолов борошна мішок.
    Спік негайно у печі
    Пиріжки та калачі.
    Мишенят не пригощав,
    Бо жоден з них не помагав. (Круть і Верть)
  • Сидить півник на печі.
    Їсть смачненькі калачі.
    Тут лисичка прибігає.
    Мерщій півника хапає.
    Біжить котик рятувати,
    В лисиці півника забрати. (Котик і Півник)

2. Розвиток звязного мовлення

  • Хто врятував Півника від Лисички? (Котик)
  • Який він був?
  • А Півник?
  • Як треба було поводитись Півнику?
  • Півник не послухав поради Котика, вийшов до Лисички і вона його вкрала. 

Порада:    потрібно  слухатися друзів, а не зловмисників.

3. Фізкультхвилинка

За казками ми пішли,

Не одразу їх знайшли!

Ніжками ми тупали,

Кулачками стукали.

 

 

 

 

Пам’ятають казки нас,

Нахилились ми на «раз»,

А на «два» ми піднялись,

І за руки узялись.

Усі по колу ми пішли.

Наші казочки знайшли.

4. Переказування казки «Колобок» ланцюжком

Повертаємось ми нині

Із казкової країни.

У казках герої чемні,

Добрі, ввічливі. Напевно,

Ви такими будете,-

Казки не забудете.

IIІ. Рахунок, математичні поняття та просторові уявлення

1. Мотиваційний момент.

-Діти, погляньте, що в мене в руках?  (Клубочок).

-Цей клубочок приніс нам Котик.

Він не простий, а чарівний. (Кидаю клубочок на підлогу.

                      Покотився вдаль клубочок:

                      Із садочка на горбочок,

                     Через поле, через гай,

                     За блакитний небокрай.

-Привів нас клубочок на чарівну галявину.

- Що стоїть на галявині?  

2. Рахунок за таблицями з математики.

3. Дидактична гра «Що змінилося за таблицями для 1 класу

4. Ознайомлення з числом і цифрою 2 (Презентація «Число і цифра 2)

Ця красуня — цифра два, 
Мов в лебідки голова. 
Пташка шию вигинає, 
По ставочку пропливає. 
Відшукай на цій картині 
Шиї довгі, лебедині, 
Знайдеш їх — і от дива! — 
Упізнаєш цифру два. 

5. Робота на аркушах

IV. Підсумок заняття

-Які казки пригадали сьогодні ми з вами?

-До якої казки привів нас клубочок?

-З яким числом і цифрою ми сьогодні ознайомилися?

 

 

 

 

 

ЗАНЯТТЯ 7

Казка. Число і цифра 2.

Картинки по запросу казка котик і півник ілюстраціїКартинки по запросу казка рукавичка ілюстраціїПохожее изображениеC:\Users\SvetlanaViktorovna\Downloads\2866-raskraska-.jpgC:\Users\SvetlanaViktorovna\Downloads\2866-raskraska-.jpg

Намалюй на другій парі шкарпеток і                      Напиши потрібну цифру.

рукавичок  точно такий самий малюнок.  

 

 C:\Users\Admin\AppData\Local\Temp\FineReader11\media\image2.pngКартинки по запросу малюнок котика пунктиром

docx
Додано
27 грудня 2018
Переглядів
2315
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку