Тема : узагальнення вивченого з теми «Уживання м’якого знака. Апостроф. Подвоєння букв» (Урок проводжу в zoom- конференції. Тривалість 35 хвилин)
Мета : 1) узагальнити й систематизувати знання учнів про вивчені орфограми: «м’який знак», «апостроф», «подвоєні літери»;
2) удосконалювати уміння і навички учнів застосовувати практично вивчені правила при написанні слів;
3) виховувати пізнавальний інтерес до мови, любов до рідного краю й Батьківщини.
Хід уроку
Можна все на світі вибирати, сину,
Вибрати не можна тільки Батьківщину!
В. Симоненко
І. Повідомлення теми, мети, завдань уроку (слайд 1).
1.Емоційна хвилинка.
* Які промінчики від сонечка візьмемо для себе ?(слайд 2)
ІІ Актуалізація опорних знань учнів Експерес-опитування ( слайд 4).
у цей час демонструю «хмаринки слів» як візуалізацію).
Паралельно демонструю «хмаринки слів» візуалізація матеріалу ( слайди 5-6)
(слайд 6- «Яблучко» здоров’язбережувальна компетентність, вітамінізація)
ІІІ . Узагальнення й систематизація навичок .
Вправа 1 (слайд 7)
Інструктаж. Двоє учнів працюють з текстом на віртуальній дошці.
Учнів класу об’єдную в дві групи( І-ша виконує 1-ий абзац тексту; ІІ-га група – 2-ий)
Перші 6 учнів скидають учителю фото готових робіт (на оцінку).
Завдання. Прочитати текст. Виписати в зошит слова з пропусками. На місці крапок постави відповідні знаки або букви. Пояснити орфограми
Об…їхав я багато країв. Тепер у місті живу. Та враз я згадав хлоп…ячі забави на бат…ківс…кому подвір…ї. Почув трав…яний дух. Задзвеніли мені солов…ї, заворкотіли голуб…ята.
Ледве заходжу, було, до саду, а із сусідн…ого двору вітаєт…ся дід Св…ятослав. Скинув бриля, махає. Мені все дужче пахне м..ята. Я хочу додому у бат…ківс…кий сад.
Фізкультхвилинка
Вправа 2 . «Справжній детектив» (слайд 10)
Чому в слові «година» одна Н, а
в слові «годинник» - дві?.
Вправа 3. Вправа з «ключем». (слайд 11) Із поданих слів випишіть у стовпчик ті, у яких відбувається подвоєння букв.
Дерев’ян….ий, ріл…я, бджолин…ий , журавлин…ий ключ, електрон…ий, насінин…а, волос…я, шкірян…ий, насін..я, піщан…ий, Ал…а.
Ключ: у кожному виписаному слові підкреслити першу букву. Прочитаєте слово.
Які асоціації у вас виникають?
Для перевірки : Рілля, Електронний, Волосся, Насіння, Алла
Відповідь (слайд 12)
Відповіді дітей. Доповнення вчителя: річка Ревна. Яка протікає через наше містечко і впадає в Снов.
ІV. Підведення підсумків уроку.
Рефлекія та самооцінювання учнів(слайд 13)
V Повідомлення домашнього завдання.
Слайд 14
1. Повторити правила написання орфограм «м’який знак», «апостроф», «подвоєння приголосних».
2. Написати розповідь про свою родину ( 5 речень: захопленння, обов’язки, традиції), використовуючи слова з апострофом, м’яким знаком та подвоєнням