Літературне читання
Тема: Ганс Крістіан Андерсен. «Гидке каченя».
Мета: Допомогти дітям усвідомити складний шлях пізнання себе, навколишньго світу, вдосконалювати вміння виразно читати, виховувати почуття доброти, любов до природи та оточуючих.
Обладнання: мультимедійна дошка, проектор, виставка книжок, ілюстрації до казки «Гидке каченя», завдання для групової роботи в конветрах.
Хід уроку
Слайд 1.
Психогімнастична вправа:
Я посміхаюся вам, а ви посміхніться один одному і подумайте про те, як добре, що ми сьогодні разом. Ми спокійні, лагідні, привітні. Глибоко вдихніть і видихніть повітря, а разом з ним видихніть вчорашну образу, злість і неспокій. Забудьте про них. Бажаю вам гарного настрою, доброзичливого ставлення один до одного, плідної колективної праці.
Слайд 2
Девіз уроку:
Добре, щире серце ніколи не буває горде.
Завдання уроку. «На слайді»
Слайд 3
Качка кличе каченят
В калюжі купатись.
Каченята метушаться
Щоби заховатись.
2. Перевірка домашнього завдання
Мозковий штурм:
- Де народився Г.К.Андерсен?
- У якій родині він жив?
- Що полюбляв робити в дитинстві?
- Які казки написав Ганс Крістіан Андерсен?
- Як вшановують пам’ять відомого казкаря?
3. Зверніть увагу на виставку книг.
4. Робота в групах. Вам було додому завдання розповісти казку від першої особи. Відкрийте конверти і обговоріть своє завдання.
Слайд 4
Слайд 5
Що це ще за чудеса?
Подивись яка краса!
Птахи дивляться у воду
На свою чудову вроду.
Легко змахують крильми
Ніби перший сніг зими.
Шиї довгі і гнучкі
Що за красені такі?
- А чому я загадала саме цю загадку, ви мені скажете, коли прочитаєте казку до кінця.
3. Словникова робота.
4. Фізкультхвилинка.
Слайд 6
Вправа «Рибки»
- То чому ж я загадала таку загадку?
Вправа «Мікрофон»
- Куди потрапило качаня спочатку?
- Чи добре йому жилося у бабусі?
- Чому весь час втікало каченя?
- На кого перетворилоя гидке каченя?
2) Робота в групах.
Слайд 7
- Знайдіть перший епізод. Як його можна назвати?
І так далі.
Слайд 8
- Ми прочитали казку до кінця. Яке враження справило на вас ця казка?
- Як ви розумієте вислів «Добре, щире серце ніколи не буває горде.»?
- Як по іншому можна було б назвати казку?
- Кожна казка це життєва історія. Чи могли б бути такі відносини між людьми як між героями казки?
- Чи є зовнішність найголовнішою?
- А що головне?
- Які права було порушено відносно каченяти?
Слайд 9
- Підтвердіть рядками тексту.
Незважаючи на часті життєві негаразди, які випали на долю автора, йому судилося велике щастя бути улюбленцем свого народу.
Слайд 10
Мені б дуже хотілося б, щоб в житті ви не переживали такого страхіття як гидке каченя, щоб ніколи не опинилися на його місці і на місці мешканців пташиного двору.
Д/З:
Скласти план до казки