Матеріал до турніру юних географів може бути використаний під час проведення тижня географії. Мета турніру юних географів - залучити школярів до практичної наукової діяльності, навчити нормам та стилю роботи у творчих колективах.
6 КНР країна що за 70 років свого існування від 1 жовтня 1949 року пройшла шлях від однієї з найбідніших країн світу до нового центру світової економіки. Розкрийте секрет успішності економічних реформ Китаю та спрогнозуйте нову якість стратегії розвитку країни на найближчі 20 років.
Номер слайду 2
КНР країна що за 70 років свого існування від 1 жовтня 1949 року пройшла шлях від однієї з найбідніших країн світу до нового центру світової економіки. «Китайський дракон може довго спати, але швидко прокидатися». Китайська держава за 70 років пройла шлях від напівколонії до другої найбільшої економіки планети .
Номер слайду 3
До початку 80-х КНР була серед найбідніших країн світу,
Номер слайду 4
Номер слайду 5
За паритетом купівельної спроможності Китай займає перше місце в світі ($27,4 трлн), випереджаючи США. За останні 40 років ВВП на душу населення в Китаї виріс майже в 50 разів
Номер слайду 6
Товари з оцінкою «Made іn Chіna» («Зроблено в Китаї») буквально заполонили супермаркети всіх країн.
Номер слайду 7
За п’ять тисяч років китайської цивілізації в народі виробився певний менталітет. Найбільші життєві цінності "п'ять проявів щастя" — довголіття, багатство, міцне здоров'я й духовне умиротворення, кохання й непорочність, можливість спокійно померти в рідній домівці. Розкрийте секрет успішності економічних реформ Китаю Людина — понад усе!
Номер слайду 8
“людський фактор”- особливість китайця працівника:колективна ментальність, конфуціанство: виховання поваги до старших, тяги до знань, самообмежування, трудова дисципліна.
Номер слайду 9
третя за площею країна світу → значний земельний фонд, → великі запаси корисних копалин, → потужні гідроресурси, → широкі можливості для освоєння ресурсів океану. Природа Китаю, багата й різноманітна. ПРИРОДНО-РЕСУРСНИЙ ПОТЕНЦІАЛ
Номер слайду 10
Старе китайське прислів’я «Не бійся йти повільно, бійся тільки зупинитися».1978 р. → курс на економічні реформи. Селяни одержали землю в оренду→ система сімейного підряду → різко зросло виробництво с/г продукції.
Номер слайду 11
Реформи і в промисловості → самостійність підприємств, раціональна система цін, науково-технічні досягнення.
Номер слайду 12
Імпорт технологій. → нестача власних технічних і фінансових можливостей для модернізації національної економіки→ уряд заохочує імпорт технологій→ сприяє розвитку прогресивних секторів економіки→ програмового забезпечення, нових матеріалів, телекомунікаційна індустрія, біотехнологія, охорона здоров’я.
Номер слайду 13
В районі міста Хайдань, північніше столиці→ китайська «Силіконова долина»
Номер слайду 14
→ політика «відчинених дверей»→ співробітництво з усіма державами, іноземний капітал, спеціальні вільні економічні зони та відкриті економічні райони. Темпи економічного зростання→ 12–18% щорічно. У китайську економіку залучено більш як 650 мільярдів доларів прямих іноземних інвестицій.
Номер слайду 15
Наприкінці XX ст.→ перехід до «соціалістичної ринкової економіки» та інтеграція у світовий ринок. Збереження за державою панівних позицій у стратегічних виробництвах + подальше розширення недержавних форм власності, пом’якшення умов для зовнішньої торгівлі та прискорення науково-технічного прогресу. Одна держава — дві системи. Ден Сяопін: «Неважливо, якого кольору кішка, аби вона ловила мишей».
Номер слайду 16
Спрогнозуйте нову якість стратегії розвитку країни на найближчі 20 років. Мета економічного розвитку→ побудова «суспільства середнього достатку» → давньокитайські мислителі вважали моделлю ідеального суспільства, що поступається лише суспільству вільних і рівних.
Номер слайду 17
Ідея перетворення країни в провідну економічну державу до 2049 р. - століття народної китайської революції. Населення 1,4 млрд. чоловік. Китайська економіка друга за рівнем у світі, а ВВП країни 18 трлн. доларів ( ВВП США – 26 трлн. доларів).
Номер слайду 18
З недавніх пір Китай розширює економічну присутність у світі через масштабний інфраструктурний проект "Один пояс та один шлях".
Номер слайду 19
Нові дороги, порти та транспортні вузли мають лягти в основу "Нового Шовкового шляху", який об'єднає половину населення планети, або 1/5 світового ВВП.
Номер слайду 20
→ інтеграція виробничих і транспортних систем Китаю з країнами АСЕАН
Номер слайду 21
→ Монголія→ продовження своєї території. → мрія повернення Тайваню.
Номер слайду 22
Курс на створення «нового, соціалістичного села», → упродовж двох десятиліть стерти розходження в рівні життя між селом і містом. → розміщати виробництво нескладних деталей у прилеглих селах великим заводам вигідніше, ніж будувати нові цехи на дорогій міській землі.→ малий бізнес на селі — створено 150 мільйонів нових робочих місць,
Номер слайду 23
Село Хуасі в провінції Цзянсу, приблизно в двох годинах їзди від Шанхаю.
Номер слайду 24
Досвід Китаю може бути повчальний і для наших «безперспективних сіл» і малих міст, населення яких скорочується через неможливість знайти роботу.