1. Чим займається Бо-навентура? А. Торгує фальшивими грошима. Б. Шукає скарби. В. Живе на пенсію. Г. Викладає фізику. 1. Через що важко жити на світі Невідомому? А. Забагато стало ро-зумних людей. Б. Дуже забруднене довкілля. В. Занадто великі по-датки. Г. Високі ціни. ІІ варіант І варіант “Сто тисяч”
7. Як Герасим перевіряв, чи приймуть у нього фа-льшиві гроші? А. Розміняв у банку. Б. Заплатив ними в магазині. В. Послав кума Савку розміняти в казначействі. Г. Послав Романа з грошима до Пузиря. 7. Чому Герасим не міг відрізнити фальшиві гро-ші від справжніх? А. Бо вони були дуже майстерно виготовлені. Б. Бо там не було фа-льшивих грошей. В. Бо він погано бачив. Г. Бо він був неписьме-нний.
12. Якої дружини Гера-сим хотів для сина? А. Із приданим, із гріш-ми. Б. Красивої та розум-ної. В. Вірної, люблячої. Г. Працьовитої, доброї господині. 12. Чому Герасим проти смачного борщу та хлі-ба? А. Бо це шкодить фігу-рі. Б. Бо це шкідливо для здоров’я. В. Бо так робітники бі-льше з’їдять. Г. Бо це потребує біль-ше коштів.
14. Що мав отримати Савка за допомогу в обо-рудці Герасима з Невідо-мим? А. 50 фальшивих руб-лів із кожної тисячі. Б. 60 фальшивих руб-лів із кожної тисячі. В. 80 фальшивих руб-лів із кожної тисячі. Г. 100 фальшивих руб-лів із кожної тисячі. 14. У чому полягала уго-да між Калиткою й Неві-домим? А. Калитка купує 100 тис. фальшивих рублів за 5 тисяч справжніх. Б. Невідомий купує 100 тис. фальшивих рублів за 5 тисяч справжніх. В. Калитка купує 5 тис. фальшивих рублів за 1 тисячу справжніх. Г. Калитка купує 100 тис. фальшивих рублів за 3 тисячі справжніх.
15. Що зробив Калитка, коли збирався бити Пара-ску, та зайшов копач? А. Стримався та вда-рив пізніше. Б. Поцілував її. В. Тільки вилаяв її. Г. Прикинувся перед копачем, що жартує. 15. “Худобу ганять в празник гріх” – у якій си- туації були сказані ці сло- ва? А. Клим хотів орати в неділю. Б. Роман хотів їхати до Пузиря. В. Параска хотіла їхати до церкви. Г. Герасим хотів їхати до казначейства.
16. Як Герасим обдурив жида? А. Не прийшов на зу-стріч. Б. Заплатив фальши-вими грошима. В. Замість 5 тисяч дав три. Г. Ніяк, усе було чесно. 16. Як Герасим хотів прикрити святкування вдалої оборудки з Невідо-мим? А. Сватанням Романа на Мотрі. Б. Днем народження кума. В. Купівлею землі. Г. Продажем землі.
18. Як зреагував Калит-ка на обман жида? А. Подав заяву до по-ліції. Б. Намагався повіси-тись. В. Назавжди втратив глузд. Г. Спокійно. 18. “Чиста бумага!” – про що йдеться? А. Про бланки доку-ментів на купівлю землі. Б. Про пачки грошей. В. Про нові газети. Г. Про запис шлюбу в церкві.
21. Установити відпо-відність. 1. Видає справжні гроші за фальшиві. 2. Замикає хліб на ключ. 3. Готує найсмачніші страви. 4. Б’є дружину. А. Невідомий. Б. Параска. В. Мотря. Г. Герасим. Ґ. Савка. 21. Установити відпо-відність. 1. Позичає в кума 100 рублів. 2. Торгує чистим папе-ром. 3. Не дає жінці коней по-їхати до церкви. 4. Обідає в гостях на ку-хні. А. Савка. Б. Бонавентура. В. Герасим. Г. Роман. Ґ. Невідомий.