6. Скільки коштує земля Смоквинова? А. 5 тисяч рублів. Б. 10 тисяч рублів. В. 15 тисяч рублів. Г. 20 тисяч рублів. 6. Як Калитка планує витрачати фальшиві гроші? А. У казначействі міня-ти на справжні. Б. Купувати товари в магазинах. В. Платити робітникам і купувати на ярмарках. Г. Покласти в банк.
7. “Теперечки пізнавай- те, почтенний, де тут фальшиві, а де настоя- щі?” – чиї слова? А. Герасимові. Б. Савчині. В. Невідомого. Г. Бонавентури. 7. “Чув я, що Жолудь не- чисті гроші має, від само- го, не при хаті згадуючи, сатани” – чиї слова? А. Герасимові. Б. Савчині. В. Невідомого. Г. Бонавентури.
8. “Що ж, коли він чорта не боявся, то не побоїть- ся казначея, щоб розмі- нять гроші” – чиї слова? А. Герасимові. Б. Савчині. В. Невідомого. Г. Бонавентури. 8. “Та ти давай мені та- ких грошей хоч лантух – прийму” – чиї слова? А. Герасимові. Б. Савчині. В. Невідомого. Г. Бонавентури.
10. Про що шкодує Бо-навентура перед огляди-нами Пузиревих дочок? А. Що в Калитки мало грошей. Б. Що Роман не гово-рить по-французьки. В. Що погода невдала. Г. Що не встигне ви-прасувати одяг. 10. Що зробив би копач, якби викопав гроші? А. Купив би землю. Б. Побудував би буди-нок. В. Поїхав би до Пари-жа. Г. Одружився б.
11. “То я жартував, щоб вона старалась у роботі” – про що ці слова Гераси- ма? А. Про Параску й ко- ней. Б. Про одруження Ро- мана з Мотрею. В. Про неслухняну на- ймичку. Г. Про фальшиві гроші. 11. Що мав удавати Ро-ман на оглядинах у Пузи-ря? А. Що купує свиней. Б. Що купує коней. В. Що просто зайшов у гості. Г. Що заблукав у сте-пу.
13. “Тілько коти в таку пору сидять у хаті на пе- чі, а робітники та собаки надворі повинні буть” – чиї слова? А. Герасимові. Б. Савчині. В. Невідомого. Г. Бонавентури. 13. “Виграв я, бо п’ять тисяч зосталось у кали- тці – не дав-таки зятьо- ві” – чиї слова? А. Герасимові. Б. Савчині. В. Невідомого. Г. Бонавентури.
14. Як ставиться Кали-тка до наймитів? А. Шанує та поважає. Б. Створює їм хороші умови життя. В. Не змушує тяжко працювати. Г. Б’є, мало годує, зму-шує тяжко працювати. 14. “Вже ж я їм і отчена-ша даю, як затоплю, то зараз і на землі” – про що говорить Калитка? А. Що молиться разом із робітниками. Б. Що бив робітників. В. Що працює разом із наймитами. Г. Що дуже любить Бо-га.
15. “Не хочу я нікого за невістку, опріч Мотрі” – чиї слова? А. Герасимові. Б. Парасчині. В. Пузиреві. Г. Савчині. 15. “Якби я спав у неді- лю, то й не снідав би, а то з цієї пори до обіда на ногах – не ївши охлянеш” – чиї слова? А. Герасимові. Б. Копачеві. В. Романові. Г. Наймитові.
17. “Їдеш день – чия зем- ля? Калитчина; їдеш два – чия земля? Калитчина” – що за епізод? А. Збирають податок за землю. Б. Герасим мріє. В. Пузир оцінює маєтки Калитки. Г. Копач описує статки Герасима. 17. “Пожалій скотину раз, вона тобі послуже десять раз… Іди пішки” – про яку ситуацію йдеть- ся? А. Роман їде до Пузи-ря. Б. Герасим їде на вок-зал. В. Савка їде в казна-чейство. Г. Параска їде до цер-кви.
20. “Сама бумага… чис-тісенька бумага!..” – що за ситуація? А. Жид підсунув чистий папір замість фальшивок. Б. Не заповнили бланк у казначействі. В. Калитка пише запо-віт. Г. Загубився важливий документ. 20. Як Калитка захищав мішок із грошима від дру-жини? А. Ударив її. Б. Виштовхав за двері. В. Ховав мішок у скри-ню. Г. Погрожував убити.
21. Установити відпо-відність. 1. Не боїться чорта за-ради грошей. 2. Любить Мотрю. 3. Жаліє більше коней, ніж рідну людину. 4. Скаржиться, що стало багато розумних людей. А. Невідомий. Б. Параска. В. Роман. Г. Герасим. Ґ. Савка. 21. Установити відпо-відність. 1. Не зважає на почуття родичів. 2. Продає втридорога чистий папір. 3. Знає всі прикмети скарбів. 4. Теж зацікавився пошу-ком скарбу. А. Савка. Б. Бонавентура. В. Герасим. Г. Роман. Ґ. Невідомий.