Кожного року 9 листопада у нашій країні святкують День української писемності та мови У Біблії написано: „Спочатку було Слово, і слово було в Бога і слово було - Бог” Спочатку було Слово... Важко уявити тепер, що колись не було письма. А все, що люди знали, передавалося із уст в уста.
Штовхається ліктем свобода. Верстається хмиз теревень. Застебнута ґудзиком мода... Сьогодні - писемності день! Не пишуть червоною дату, вітальних не чують пісень, живуть без тортів і параду з нагоди "Писемності день..." Письменники, сам Літописець та дехто уважний лишень такий пам'ятають (і місяць, і цифру) писемності день. Не легко дається правопис, не сповнює зайвим кишень... І все-таки: є у нас logos! Сьогодні - писемності День!
І ось у 1574 році зявилися перші друковані книги: „Апостол”, „Буквар”. Їх у Львові надрукував Іван Федоров. Він випередив іноземних майстрів. Друковані книги зявилися не зразу. Писець переписував кожну фразу. Очі сльозилися, не чув він руки. І все це тривало роки і роки. Іван Федоров ввійшов у історію як першодрукар.
Ще одна дата – 1840 рік, коли вперше видано Т.Г.Шевченка. – можна вважати доленосною: з того часу українська літературна мова стала на важкий, але плідний шлях розвитку і нормативної стабілізації. На цьому шляху були і перепони, і заборони, і кров та сльози найкращих синів і доньок України.
ЛЮБІТЬ РІДНУ МОВУ Мова — краса спілкування, Мова — як сонце ясне, Мова — то предків надбання, Мова — багатство моє. Мова — то чиста криниця, Де б'є, мов сльоза, джерело, Мова — це наша світлиця, Вона як добірне зерно. Мова — державна перлина, Нею завжди дорожіть: Без мови немає країни — Мову, як матір, любіть! Ф. Пантов