Інтегрований урок
математики, природознавства, читання.
Тема: А вода – це справжнє диво!
Мета: удосконалювати знання учнів про кількісну лічбу, вправляння у складанні та розв’язуванні прикладів на додавання та віднімання, закріплення назви компонентів при дії додавання і віднімання, утворення виразів на віднімання із виразу на додавання;
закріплення знань учнів про властивості води, місце води у природі та її стани, показати значимість води та економне використання води в повсякденному житті.
Закріплення вивченої букви Д та звуків, які вона позначає;удосконалення читання слів з вивченою буквою; ознайомлення з написанням великої букви у іменах людей та назвах річок; розвивати зв’язне мовлення, фонематичний слух, збагачувати словниковий запас;
розвивати зорову та слухову увагу, пам’ять; уміння аналізувати, робити висновки; розвивати спостережливість, прагнення пізнавати і досліджувати; збагачувати емоційний досвід учнів; виховувати цікавість, допитливість, бережливе ставлення до води.
Матеріали для уроку: відеофрагменти з матеріалами до уроку, аркуші з завданнями, зображення краплинок з властивостями води, картки для усного рахунку та порівняння чисел, мікрофон, склянки, вода,
Хід уроку:
І. Підготовча частина
1.Організаційний момент
Уже дзвінок нам дав сигнал:
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Роботу швидко починаймо.
2. Вправа «Очікування»:
Діти, цікаво, а що кожен з вас чекає від цього уроку?
Продовжіть речення:
Я хочу щоб цей урок був…
На цьому уроці я хочу…
ІІ. Актуалізація опорних знань
Вступне слово вчителя.
Хмаринка полетіла, але залишила нам свої краплинки. Погляньте, вони незвичайні. Пропоную розпочати роботу з усного рахуну.
Вправа «Продовж рахунок»
(Вчитель вказує на краплинку з певною цифрою, а діти продовжують числовий ряд.)
Вправа «Назви сусідів»
(Вчитель показує краплинку з певною цифрою, а учень називає попереднє та наступне число.
Вправа «Крапельки-парасольки»
(Діти усно обчислюють вирази на додавання та віднімання і опускають крапельки на парасольку з правильною відповіддю. Пригадують назви чисел при відніманні та додаванні)
ІІІ. Основна частина
Запишіть каліграфічно цифри, що зображені на наших краплинках чергуючи.
Як можна дізнатися скільки краплинок залишила хмаринка? (Порахувати.)
Дятел дерево довбав.
Дощик дятла не дістав:
У дуплі у дятла дім.
Дятленятам добре в нім
Який звук часто повторюється у скоромовці? Назвіть слова де цей звук вимовляється твердо і слова із м’яким приголосним .
Щось не хочеться сидіти,
Треба трішки відпочити.
А тепер всі дружно встали,
Будемо робити вправи.
Фізхвилинка
(Діти виконують руханку «Хмарка біла, біла)
4. Бесіда про воду
- Діти, а хто скаже, краплинки що залишила наша хмаринка, це що? (Вода)
- До якої природи належить вода? (Неживої)
- Давайте пригадаємо, які властивості має вода:
(Діти називають властивості і розміщують на дошці відповідні схеми-підказки: БЕЗБАРВНА,ТЕКУЧА, БЕЗ ФОРМИ, ПРОЗОРА, БЕЗ ЗАПАХУ, БЕЗ СМАКУ)
Без води не можуть жити
Люди ні одної днини.
І водичку люблять пити
Всі рослини і тварини.
Без води не може мама
Готувати вам обід.
Без води не можна також
Личко вимити як слід.
Без води не можуть жити
Риби в морі, звірі в лісі,
Без води не можуть жити
І горобчики у стрісі.
Без води життя немає,
Переконані ми в тім.
І тому водичку, діти,
Берегти потрібно всім.
– Діти, а де ми можемо побачити воду у природі? (у річці, у озері, у морі…).
ІV. Заключна частина.
Продовжіть речення