Світ образів Марії Приймаченко – казковий, фантастичний. В основі його лежать фольклорні легенди, народні казки та оповідання. У її картинах усе, як у казці: звірі, квіти, птахи розмовляють, діють, борються за добро, перемагаючи зло. Птахи в неї – казкові істоти, часто схожі на квіти, з крилами-вишиванками, незвичних форм, з коронами на головах, і уособлюють вони щастя, мир, добро, любов. Звірів майстриня зображає і червоними, і синіми, і зеленими, і жовтими, вкритими орнаментом або розмальованими квітами. Через колір художниця передає свій настрій, думки. Квіти – то символ життя, світла. Так, наприклад «Соняшник життя» - це образ сонця, родючості. Квіти яскраві, декоративні, незвичні за кольором, формою, вони сприймаються, як диво. Багато у Марії Приймаченко і сюжетних картин. Це картини народного життя, обряди, свята, будні, казки, пісенні образи.
Необхідно вчити дітей бачити красу в навколишньому середовищі, виховувати бажання використовувати в зображувальній діяльності досвід, отриманий від спостережень в природі та спілкуванні з навколишнім світом.
АБЕТКА СИМВОЛІВ ТА КОЛЬОРІВ
М. ПРИЙМАЧЕНКО
Сильна поетична натура Марії Примаченко у стані підйому творчих енергій виходила в інший вимір, іншу реальність та здобутою інформацією ділилась у своїх творах із людством. Можна висувати припущення, що чудернацьки тварини та птахи - це зашифровані послання майбутнім поколінням у вигляді алегоричних формул:
Жаба – символ хвалькуватості, скупості, підземного царства.
Заєць – символізує чутливість, швидкість, спритність;
Зебра – формула змін, душевного спокою та рівноваги;
Кінь – символ родючості, мужності й потужної влади;
Корова –достатку;
Лисиця – мудрість;
Черепаха – швидкість
У М. Приймаченко і композиція і колір несуть глибоке змістове навантаження. В зображенні квітів простежується невідривний зв'язок М. Приймаченко з народним уявленням про добро та красу та панує настрій миру і щастя, спокою і любові.
Волошки – символ любові;
Маки – зрада;
Жоржини – перемога ;
Соняшник – образ сонця, родючості.
АБЕТКА КОЛЬОРІВ
Відповідно до народних традицій художниця бачить в кольорах всеосяжну поетичну метафору світла, життя, красу природи.
В картинах художниці - жовті кольори завжди несуть в собі позитивний зміст – сонечко, соняшники, дивина.
добру славу, вірність
використання сили як прояв слабкості та егоїзму.
Великого значення має орнамент. Орнамент – це навмисно створений візерунок, елементи якого ритмічно повторюються. Основною властивістю орнаменту є ритм. Бездоганне та неповторне відчуття форми, пропорцій і ритмів виявляють розуміння Марією Приймаченко «душі матеріалу», що є одвічним прагненням художника в осягненні таїни світової гармонії. В усіх роботах М. Приймаченко наявний цей незмінний, без кінця і краю орнаментальний рух. Блискучий майстер композиції, вона завжди знаходить особливий і довершений «ритм ритму».