У шкільному житті дитини існує три переломні моменти: вступ до школи (1 клас), перехід до середньої ланки (5 клас) і перехід до старшої школи (10 клас), адже в цей час відбувається дуже багато змін.
10 клас - це перехідний період від дитинства до серйозного навчання , розслаблення між двома серйозними етапами навчання (закінчення 9 класу, отримання першого документа про освіту, роздоріжжя - до коледжу, ліцею чи до 10 класу… і літній відпочинок – я вже дорослий , можна подовше погуляти , то , що ж вибрати? Прислухавшись порад батьків – і рішення прийняте – 10 клас.
Дуже важливою для сучасного 10 класу є проблема адаптації до нового колективу, оскільки мало хто при навчанні в 10 класі залишається в тому ж самому колективі, в якому вчився до цього. В даному випадку в 10 -А класі навчаються діти нашої гімназії: з 9-А класу - 15 учнів, з 9-В -5 учнів, 3 учні з ЗОШ №5, 1 учень із ЗОШ №3, 1 учениця із м. Суми. Класи, в яких навчалися діти, суттєво відрізнялися мотивацією навчання Тому створений класний колектив змінив суттєво свою структуру, став іншим для кожного учня, крім 15 учнів.
Ситуація новизни є для будь-якої людини в певній мірі тривожною. Підліток переживає емоційний дискомфорт, насамперед, через невизначеність уявлень про вимоги вчителів, про особливості і умови навчання, про цінності і норми поведінки в колективі класу .
У 10-класників змінюється соціальне оточення і система діяльності (навчальна ситуація нового ступеня освіти, зміна режиму і навантаження). У вересні у бесіді з новенькими учнями можна було почути: страшно, важко, нові вимоги, для чого конспектувати на уроці, якщо є підручник та інше. І така позиція – буду вчити тільки той предмет, з якого буду складати ЗНО. Неодноразові індивідуальні бесіди, залучення до участі у конкурсах, олімпіадах, змаганнях, колективна поїздка на осінніх канікулах до театру Магара, тимчасові доручення – і учні виступають на уроках, у декого пропав страх (кажуть: я вже не боюся), подружилися…
То ж попереду наполеглива праця, праця над здійсненням мрії і допомога від нас – вчителів, на яку сподіваються дорослі діти.. Не забуваймо, що ми теж були колись старшокласниками.
|
|
|