Адресація в ІнтернетіІнформатика , 8 клас. Урок 27
Номер слайду 2
Призначення і структура інтернету
Номер слайду 3
Основу мережі інтернет складають сервери, з’єднані між собою лініями (каналами) зв’язку. Клієнти можуть перебувати на значній відстані від сервера і з’єднуватися з ним різними каналами зв’язку. Для узгодженої взаємодії усіх зазначених складових структури інтернету потрібна певна система адресації.
Номер слайду 4
ІР-адресаІР-адреса — це ідентифікаційний номер комп’ютера в мережі. Як і в локальній мережі, ІР-адреса комп’ютера в інтернетістворюється за протоколом IPv4 складається з чотирьох десяткових чисел від 0 до 255, розділених крапками78.111.176.233
Номер слайду 5
011:0db2:11d3:087f:07a0:345e:8a2e:32c2ІР-адреса. З часом з’ясувалося, що кількості комбінацій чотирьох чисел (4,2 млрд) для потреб адресації недостатньо. Починаючи від 2008 року запроваджено протокол IPv6, за яким IP-адреса записується вісьмома шістнадцятковими числами, розділеними двокрапками. Наприклад: Це еквівалентно 16 десятковим числам від 0 до 255 і збільшує кількість можливих адрес до 3,4 • 1038 (близько 340 секстильйонів).
Номер слайду 6
Комп’ютер у мережі може мати комп’ютер отримує щоразу в процесі тимчасового з’єднання. Статичну (постійну) IP-адресу. Динамічну (тимчасову) IP-адресумають усі сервери, щоб комп’ютери мережі «знали», де шукати інформацію
Номер слайду 7
Доменне ім'я. IP-адреси складно запам’ятати, тому використовують доменні імена. Доменне ім'я — це текстова адреса комп’ютера в інтернеті. Доменне ім’я складається з кількох частин (назв доменів), розділених крапками. Домен, назву якого зазначено праворуч, називають доменом першого (або верхнього) рівня Домен (від англ. domain — територія, область, сфера) — це певна зона в системі доменних імен, виділена власникові домену (країні, міжнародній організації, регіону, юридичній або фізичній особі) для забезпечення доступу через інтернет до певної інформації.
Номер слайду 8
Доменне ім'я. Доменне ім’я складається з кількох частин (імен доменів), розділених крапками. Рівень домену рахується з кінця, тобто справа наліво. Домен, ім’я якого зазначено праворуч, називають доменом першого (або верхнього) рівня.
Номер слайду 9
Кожному доменному імені відповідає певна IP-адреса. Але комп’ютеру з певною IP-адресою може відповідати кілька доменних імен. Перетворення доменного імені на IP-адресу здійснюють DNS-сервери (Domain Name Service — служба доменних імен). Ліворуч від домену першого рівня зазначається домен другого рівня (він є ресурсом домену першого рівня) і так далі — до домену четвертого (або нижнього) рівня, який є ресурсом домену третього рівня.
Номер слайду 10
URL-адреса. Щоб отримати інформаційні матеріали з інтернету, лише адреси сервера недостатньо. Потрібна також адреса ресурсу із зазначенням протоколу й унікального шляху до нього. Таку адресу називають уніфікованим вказівником на ресурс — URL (Uniform Resource Locator). URL — це стандартизована адреса ресурсу в інтернеті (документа, відео, вебсторінки, зображення тощо).
Номер слайду 11
URL зазвичай складається з трьох частин:
Номер слайду 12
В адресному рядку браузера назву протоколу в адресі вебсторінки, наприклад https, зазначати не обов’язково. На багатьох сайтах вебсторінки генеруються динамічно за запитами на основі певних даних. Динамічний URL може мати такий вигляд: Адреса вебсторінки може мати такий вигляд:
Номер слайду 13
Питання для самоперевірки1. Що входить до апаратної і програмної складових інтернету?2. Що таке IP-адреса? Що таке протокол IPv4; протокол IPv6?3. Чим відрізняються постійна та динамічна ІР-адреси?4. Що таке доменне ім’я? У чому зручність використання доменних імен?5. Назвіть кілька прикладів доменів першого рівня.6. Що таке URL? Яке призначення URL?