Розробка екологічної акції проти тютюнопаління Виконала: Вчитель ЗОШ №1 м. Краматорськ Пащенко Анна Віталіївна Уже понад 10 років міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить акцію в межах Всесвітнього дня без тютюну.
Розробка екологічної акції проти тютюнопаління
Виконала:
Вчитель ЗОШ №1 м. Краматорськ
Пащенко Анна Віталіївна
Уже понад 10 років міський Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді проводить акцію в рамках Всесвітнього дня без тютюну. Сьогодні вона проводиться під гаслом «Ми проти куріння. Ми – здорове пкоління!».Акція направлена на пропаганду здорового способу життя, адже натепер Україна, як ніколи, потребує здорових юнаків та дівчат – здорове покоління. Однією із шкідливих звичок є тютюнопаління, яке руйнує не тільки здоров’я людини, але й відчутно спустошує гаманець. І першочерговим завданням нашої школи було привернути увагу саме до цієї проблеми, адже головною проблемою є вироблення власного відповідального ставлення до свого здоров’я та впливу шкідливих звичок, зокрема, паління.
На сьогодні щоденними курцями лишаються 35,9% чоловіків та 7,0% жінок. Загалом щоденно курить 7,2 млн дорослих українців.
Сьогодні 300 осіб щодня вмирають від тютюну
як свідчить медична статистика, викликає 25% летальних випадків від ішемічної хвороби серця, 75% смертей від емфіземи легенів і хронічного бронхіту, 98% летальних випадків — від раку гортані, близько 96 % — від раку легень, 30% — від усієї онкології. Якщо ситуацію з курінням «пустити на самоплив» і облишити спроби навернути людей до здорового способу життя, то, згідно з невтішними прогнозами медиків, до 2020 року в світі кожні три секунди помиратиме один курець.
В Україні від наслідків куріння щороку прощаються із життям близько 100 тисяч людей. Ті, хто почав палити до 15 років, уп’ятеро частіше помирають від раку легенів. Та ж медична статистика стверджує, що 40% наших співгромадян, що старші 15 років, не розлучаються з цигаркою. А це близько 19 мільйонів осіб. Із них 34% — затяті курці. Загалом за поширеністю куріння Україна — на сьомому місці у світі.
Сумний лідер у регіональній статистиці курців — Харків. Тут щодня помирають від наслідків куріння 9 осіб. Тривожні цифри і щодо «дитячого» куріння. Серед випускників українських шкіл близько 60% уже палять відкрито. І, як свідчать спеціальні опитування, мінімум кожен другий восьмикласник хоча б раз пробував закурити...
Одного разу спробував ти закурити,
До цього звик - немає вороття.
І лиш себе доводиться винити,
Бо сам руйнуєш ти своє життя!
Куріння завдає тяжкої шкоди,
Здоров’я в тебе є лише одне.
Ти хочеш виділитись? Бути модним?
Але подумай, що для тебе головне?
Навіщо куриш ти, скажи?
Ти думаєш, що кинути - це просто?
Будь розумнішим, приклад покажи,
Курити - це не значить буть дорослим!
Це факт:
1. Як тільки людина закурює цигарку, нікотин через легені потрапляє в кров і вже через 8 секунд починає впливати на головний мозок
2. Нікотин посилює серцебиття, звужує кровоносні судини і підвищує артеріальний тиск.
3. Нікотин потрапляє в організм плоду при курінні вагітної жінки і порушує його розвиток, чадний газ уповільнює розвиток плоду.
4. Нікотин негативно пливає на статеву сферу чоловіка (викликає імпотенцію) і на репродуктивну систему чоловіка та жінки, викликаючи утруднення запліднення.
5. Кількість серцевих скорочень у того, що не курить, за добу на 15000-20000 більше, ніж у людини, що курить. При цьому таке серце перекачує за день на 1,5 тони крові більше, ніж у тих, хто не курить. А це значить, що навантаження на серце зростає. Це призводить до скорочення часу життєдіяльності серця.
6. Разом з нікотином у легені потрапляє смола, яка подібна до речовини для покриття доріг (гудрон). Вона осідає на легенях. Можна сказати, що курець їсть дьоготь ложками. Якщо людина викурює пачку цигарок у день, за рік вона «їсть» 700 грамів дьогтю.
7. Разом з нікотином через легені потрапляє чадний газ (СО). Він зменшує надходження кисню в усі частини тіла. Через брак кисню тіло втомлюється.
Міфі про куріння
Кажуть…
Куріння допомагає заспокоїтись.
Насправді: тільки тимчасово, і після куріння, проблеми, які викликали стурбованість, не вирішалися, а навпаки, час був згаяний.
Кажуть…
Якщо курити менше пачки цигарок в день, це не шкодить здоров’ю.
Насправді: не існує безпечного рівня куріння. Будь-яка цигарка шкідлива і може спровокувати розвиток захворювання. Небезпечна цигарка та, яка не підпалена.
Кажуть…
Цигарка робить дівчину більш привабливою.
Насправді: жінки-фотомоделі роблять привабливими цигарки, які вона рекламує, а не навпаки.
Кажуть…
Треба курити дорогі якісні цигарки – це небезпечно.
Насправді: у дорогих, так званих «якісних» цигарках, міститься стільки ж канцерогенів (речовини, які провокують рак), як і у звичайних цигарках.
Кажуть…
Пасивне (примусове) куріння більш шкідливе, ніж звичайне, тому, що краще курити, ніж знаходитися у накуреному приміщені.
Насправді: ризик для пасивного курця складає не більше 30% ризику для курця, тому що активний курець вдихає і навколишній дим, і дим безпосередньо від цигарок.
Не пробував курити — не кури!
Тих, хто не курить люди поважають.
А тим, хто курить завжди говори —
Нехай здоровим буть тобі не заважають.
Цигарка — ворог для твоїх думок,
Зруйнує все в тобі — і навіть мрії.
Вона призводить до тяжких хвороб
І на майбутнє не дає надії.
Сам не кури і друзів відмовляй,
Нехай вони забудуть згубну звичку.
І все життя ти просто пам'ятай —
Прекрасне не в цигарці й запальничці.
Запам’ятайте! Бажання курити триває лише 3-5 хвилин. Стримайте себе, поки воно не мине.