Аналіз самостійної роботи. Розв'язування рівнянь
Дидактична мета: корекція знань з даної теми, систематизація знань по розв'язуванню рівнянь;
Розвиваюча мета: забезпечити умови для самостійного добування знань, осмисленого відношення до своєї діяльності, для вміння бачити загальну закономірність і робити узагальнені висновки;
Виховна мета: виховання відповідального відношення до навчання, культури спілкування;
Тип уроку: урок перевірки і корекції знань, умінь і навичок.
Аналіз самостійної роботи. Розв'язування рівнянь
Дидактична мета: корекція знань з даної теми, систематизація знань по розв’язуванню рівнянь;
Розвиваюча мета: забезпечити умови для самостійного добування знань, осмисленого відношення до своєї діяльності, для вміння бачити загальну закономірність і робити узагальнені висновки;
Виховна мета: виховання відповідального відношення до навчання, культури спілкування;
Тип уроку: урок перевірки і корекції знань, умінь і навичок.
Обладнання: мультимедійний проектор, ноутбук.
Хід уроку
І. Аналіз самостійної роботи та перевірка домашнього завдання
Дати відповіді на запитання учнів, що виникли при розв’язуванні домашнього завдання та перевірити її виконання за готовими записами на слайді
ІІ. Постановка мети, мотивація навчальної діяльності.
(Слайд 2)Учитель: Усі ви любителі різних комп’ютерних ігор. Проходячи різні рівні, ви відточуєте свою майстерність і відчуваєте величезне задоволення, коли успішно долаєте труднощі. То ж сьогодні на уроці ми будемо проходити відповідіні рівні «Новачок», «Любитель», «Професіонал», «Майстер» і будемо збирати знання по краплині. А знати – це означає насамперед – уміти користуватися знаннями при вивченні інших предметів, при підготовці до екзаменів, при вирішенні різних життєвих ситуацій. Чи знаєте ви, що існує рівняння вина. Його вивів математик-економіст із Прінстона Орла Ешенфельтер і назвав «Бордо». У рівняння входять величини, які відповідають кількості опадів, сонячних та хмарних днів, середньомісячні температурі під час дозрівання винограду. За цими даними, залежно від сорту ягід, рівняння характеризує якість вина, яка співпадає з оцінкою дегустаторів. Знаючи це, заздалегідь можна розрахувати його ціну, знайти відповідних споживачів. Як бачимо, рівняння можуть економити людські й матеріальні ресурси.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
Зробимо невелику розумову розминку. Відповіді записуємо на листках, заздалегідь підготовлених листках маркерами, щоб працювали всі, а в класі було тихо та комфортно. За кожну правильну відповідь учень отримує відповідний смайлик
(Слайд 3) 1. Виконай ланцюжок обчислень
Відповіді: 73, 5, 4.
(Слайд 4) 2. Спростити вираз:
1) 5х+2х-4х+13х;
2) 10х-3х+8х-х;
3) х+15х+4х-12х;
4) 36у-19у+23у;
Відповіді: 1)16х; 2) 14х; 3) 8х; 4) 40у.
(Слайд 5) 3. Прочитати вирази:
а) а-35; б) (143+х)-25;
в) х+45; г) 845 +(х-46).
(Слайд 6) 4. а) Яке число треба відняти від 80, щоб одержати 40? (40)
б) Яке число треба додати до 5, щоб одержати 100? (95).
(Слайд 7) 5. Для якого значення справджується рівність
а) х+3=124;
б) х-5=104;
в) 6х=30;
г) х:7=9.
Відповіді: а) х=121; б) х=109; в) х=5; г) х=63.
IV. Удосконалення умінь і навичок
Після розминки переходимо до І рівня «Новачок». за кожне завдання ви можете отримати 1 бал. Учителю бажано заслуховувати відповіді слабших учнів, а у сильних перевіряти виконане в зошиті, а при виконанні завдань ІІІ і ІV рівнів пропонувати записати розв'язання завдань на дошці сильніших учнів.
Заохочувати тих учнів, які працюють самостійно і намагаються розв’язати якомога більше завдань.
(Слайд 8) І рівень «Новачок» (1 бал)
Назвати елементи рівняння та розв’язати ці рівняння:
х:12=15; х=180;
624:х=39; х=16;
х х 15=360; х=24;
(Слайд 9) ІІ рівень «Любитель» (2 бали)
а) 2у+27у=319; у=11;
б) 10х+х=352; х=11;
в) 35х-2х=165 ; х=5;
г) Син – х кущів
Батько – 5х кущів
Разом х+5х=150;
х=25 (кущів) – посадив син
Відповідь: 25 кущів.
(Слайд 10) ІІІ рівень «Професіонал» (3 бали)
Встановіть відповідність:
1) 1728:(56-х)=36; а) х =400;
2) (х-381)х25=475; б) х=600;
3) (703+х):13=131; в) х=8;
4) 366+(634-х)=400; г) х=1000;
Відповідь: 1-в; 2-а; 3-г; 4-б.
(Слайд 11-12) ІV рівень «Майстер» (4 бали)
Розв'язати рівняння:
а) (7х-24):12+26=31;
(7х-24):12=5;
7х-24=60;
7х=84;
х=14;
б) 144-(х:11+21)х5=14;
(х:11+21)х5=130;
(х:11+21)=26;
х:11=5;
х=55.
V. Підведення підсумків
Підсумки підводяться за загальною кількістю набраних балів
VІ. Домашнє завдання. (Слайд 13)
Повторити теоретичний матеріал
Розв'язати рівняння:
а) 27х+16х-х=1260 ; х=30;
б) 240:(х-19)=6 ; х=59;
в) (6330-х х 82):125=8; х=65;
Розв'язати задачу:
Коли Софійці було 5 років, її братику Сергійкові було 9 років. Зараз їм разом 40 років. Скільки років Софійці? (х+х+4=40; 18 років)
Знайти інформацію, де використовуються рівняння.
Додаток 1
Шпаргалка
1) х+a=b;
x=b-a
a+x=b;
2) x-a=b; x=b+a
a-x=b; x=a-b
3) xa=b;
x=b:a
ax=b;
4) x:a=b; x=ab
a:x=b; x=a:b