: Аналіз складових елементів великої букви Ї , порівняння її з великою буквою І. Письмо великої букви Ї складів і слів, і речень з нею. Списування речень з букваря . Лі

Про матеріал

: Аналіз складових елементів великої букви Ї , порівняння її з великою буквою І. Письмо великої букви Ї складів і слів, і речень з нею. Списування речень з букваря . Ліплення з пластиліну. Практична робота Пластилінова картина «Вишеньки

Перегляд файлу

Тема : Аналіз складових елементів великої букви Ї , порівняння її з великою буквою І.             Письмо великої букви Ї складів і слів, і речень з нею. Списування речень з букваря . Ліплення з пластиліну. Практична робота Пластилінова картина «Вишеньки».

Мета : навчити писати велику букву ї слова та речення з нею; списувати з друкованого тексту ; розвивати каліграфічне письмо , увагу , старанність та дрібну моторику рук ; виховувати працелюбність, взаємодопомогу, прививати любов до творчості Л. Українки , та до рідної України.

Хід уроку.

І Організація учнів.

Пролунав і стих дзвінок ,

Починається урок.

ІІ Актуалізація опорних знань.

  • Що ми очікуємо від уроку. Слайд 1

Урок має бути , цікавим . трохи казковим , навчальним , продуктивним . Ви маєте бути  : дисциплінованими , уважними , зібраними і активними. Сьогодні надзвичайний урок ми звами побуваємо у казці. Послухайте казку і скажіть про кого казка.

Читання казки. Слайд 1,2.

Алфавітне королівство було квітучим і сонячним. Букви жили тут у
дружбі та злагоді. Правив ним король Мудрило. Але мали вони поганого сусіда –
заздрісного Кляксича. Не подобалося йому, що поряд із брудним, занедбаним
королівством світить сонечко і розкошують квіти. А найбільше їх цвіло біля
будиночка двох сестричок І та Ї. Були вони стрункі, гарні й дуже схожі. А щоб
інші букви могли їх розпізнати, І заплітала у волосся одну квіточку, а Ї – дві.
Вирішив Кляксич їм помститися. Підкрався вночі і витоптав усі квіти у їхньому
садочку. Прокинулися сестри вранці та й заплакали від горя. І в Алфавітному
королівстві здійнявся переполох, бо помилки – вірні Кляксичеві слуги –
заполонили все королівство: адже тепер ніхто не міг відрізнити І від Ї. Вирішив
тоді мудрий король покласти край цьому лиху. Покликав він до себе двох сестер
і подарував їм чарівні зернятка: І – одне, а Ї – два, і сказав, щоб вони прикріпили
ці зернятка до волосся замість квітів. З того часу помилки зникли разом зі своїм
поганим Кляксичем.

ІІІ Повідомлення теми і мети уроку.

Ми будемо працювати добре, щоб у наших зошитах теж зникли помилки .

Отже сьогодні ми з вами навчимося писати велику букву Ї і працюватимемо з пластиліном.

Король Мудрило хоче щоб ви згадали вірш який ми вивчали на минулому уроці .

Ї.  Слайд 4
Їжачок колючий
Нас усіх замучив: 
Ніжки хочемо побачить, 
Ну, а він голки їжачить.

І V Вивчення нового матеріалу.

Дві сестрички бажають щоб ви відкрили зошити і подивилися на портрет  поетеси Л. Українки.

Діти, а що ви знаєте про поетесу.

Розповідь учнів. Слайд

https://image.slidesharecdn.com/h9ls2cssr4uiz4j0vts2-signature-2d0f7f88e48e3f30d2e81ea7c222fc2ece3f2a6d3ff442ca23ed9bee7d253b82-poli-160715080209/95/1-b-vua-149-638.jpg?cb=1468569952

Так молодці , але я хочу вам сказати ,що Леся Українка, це псевдонім , а справжнє ім’я її Лариса Петрівна Косач.

Фізкультхвилинка  Слайд

Якщо сядемо красиво, /кругові рухи кистями рук

То напишемо на диво

Чисто, рівно і красиво.

Раз, два, три, чотири, /п'ять стиснути руки у кулачки

Починаємо писать. /струсити кистями

Ручку вправо поверніть,

Зошит гарно покладіть

І рівненько напишіть.

Алгоритм написання букви Ї. Слайд

Письмо великої букви Ї.

Словникова робота . Слайд

Ївга – жіноче ім’я

Запис слова .

Списування двох речень з зошита.

Списування речення із слайда. Слайд

Україна – велика країна.

Фізкультхвилинка.

Трава низенька низенька.

Дерева високі високі.

Вітер дерева колише

Птахи летять відлітають

А діти тихенько за парти сідають.

Про кого ми з вами говорили ? – Про Лесю Українку. Який вірш ви знаєте поетеси.


«Вишеньки, черешеньки»

Поблискують черешеньки
В листі зелененькім,
Черешеньки ваблять очі
Діточкам маленьким.

Дівчаточко й хлоп'яточко
Під деревцем скачуть,
Простягають рученята
Та мало не плачуть:

Раді б вишню з'їсти,
Та високо лізти,
Ой раді б зірвати,
Та годі дістати!

«Ой вишеньки-черешеньки,
Червонії, спілі,
Чого ж бо ви так високо
Виросли на гіллі!»

«Ой того ми так високо
Виросли на гіллі, –
Якби зросли низесенько,
Чи то ж би доспіли?»


Про що вірш ?

Про вишеньки.

А чи любите ви вишні ?

А зараз ми можемо з’їсти ?

Ні . Але ми можемо зліпити з пластиліну.

Щоб зліпити вишеньки потрібно дві кульки червоного кольору і зеленого. Червоний колір поділити на дві частини.

Інструктаж виконання вишеньків.

V Підсумки уроку слайд

Вам потрібно відповісти на речення

Я вже знав (знала)….

Я нового дізнався (дізналась)……

На уроці для мене важливим було ……

docx
Пов’язані теми
Навчання грамоти, Розробки уроків
НУШ
Додано
7 січня 2018
Переглядів
2093
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку