Аналіз уроку
Вчитель: Максимюк А.К.
І. Загальні відомості про урок
Дата проведенння |
Клас |
Предмет |
Кількість учнів |
Відсоток присутніх учнів |
|
за списком |
присутніх |
||||
09.11.2018 |
7 |
Географія |
4 |
4 |
100 % |
Тема уроку: |
Природні зони Африки, закономірності їх розміщення |
||||
Мета уроку: |
Мета: дати учням знання про ґрунтово-рослинний покрив і тваринний світ Африки, показати їх специфічність, поглибити знання про природні зони, закономірності їх розміщення на території Африки, розвивати навички роботи з картами атласу, підручником та іншими джерелами географічних знань, виховувати в учнів бережливе ставлення до навколишнього природного середовища.
|
||||
Обладнання: |
фізична карта Африки, карта природних зон Африки, географічні атласи, слайди рослинного та тваринного світу материка. |
||||
Опорні та базові поняття: |
гілея, фералітні ґрунти, типи пустель, природна зона, ґрунт, гумус. |
||||
Географічна номенклатура: |
острів Мадаґаскар; півострів Сомалі; гори:Атлас, Драконові, Капські; вулкан Кіліманджаро; нагір’я: Ефіопське, Тібесті; Східно-Африканське плоскогір’я; річки: Ніл, Конґо (Заїр), Ніґер, Замбезі, Оранжева; озера: Вікторія, Танґаньїка, Ньяса, Чад; водоспад Вікторія; пустелі:Сахара, Наміб; напівпустеля Калахарі. |
||||
Тип уроку: |
комбінований. |
||||
Мета відвідування: |
Вивчення стану викладання предмета. Виявлення у педагогічній практиці ускладнень та попередження їх у подальшій роботі. |
ІІ. Спостереження за ходом уроку.
Етапи уроку |
Примітка |
1. Організаційний момент |
Привітання учнів, перевірка їх готовності до уроку.
|
2. Актуалізація опорних знань, перевірка |
• Назвіть найбільш поширені типи ґрунтів. • Назвіть природні зони світу. |
3. Мотивація навчальної діяльності
|
Визначення мети та завдань уроку, основних етапів роботи. Прийом «Проблемне питання» • Зв’язок між ґрунтом та рослинністю. • Зв’язок між кліматом, рослинним та тваринним світом. • Вплив господарської діяльності людини на ґрунти, рослинний та тваринний світ території. |
4. Вивчення нового матеріалу |
1. Розповідь учителя Ґрунт — природне тіло, яке виникло в результаті складних процесів перетворення поверхневих шарів літосфери під спільною дією води, повітря, живих організмів, енергії Сонця. Умови утворення ґрунтів Африки. Чітке виділення широтної зональності в Африці, яка повторюється по обидві сторони екватора. 2. Робота учнів з картою природних зон в атласі • Назвати природні зони материка. • Знайти відмінність видового складу тварин та рослин по природних зонах. 3. Прийом «Творча лабораторія» Характеристика природних зон — вологі екваторіальні ліси. — перемінно-вологі ліси. — савани і рідколісся. — пустелі і напівпустелі. — вічнозелені твердолисті ліси та чагарники. 4. Робота з підручником |
5. Закріплення вивчених знань
|
1. Прийом «Прес-конференція» Перевірка роботи в зошиті, визначення того наскільки повно та правильно вона виконана. |
6. Підведення підсумків уроку Д/З. |
Опрацювати текст підручника. • Підготувати матеріал про національні парки материка, стихійні природні явища, екологічні проблеми. |
ІІІ. Висновки.
Критерії |
початковий |
середній |
достатній |
високий |
1-3б. |
4-6 б. |
7-9 б. |
10-12 б. |
|
Наявність перебудови в роботі вчителя та позначення її на результативності уроків. |
|
|
8 |
|
Наявність на уроці виховних дій засобами навчального предмета. |
|
|
|
10 |
Виховна спрямованість організації діяльності учнів . |
|
|
|
10 |
Ступінь активності вчителя та учнів на уроці. |
|
|
|
10 |
Наявність активних форм діяльності на уроці та їх ефективність. |
|
|
8 |
|
Нововведення у роботі вчителя та їх вплив на характер взаємин з учнями. |
|
|
9 |
|
Науковість викладання предмета. |
|
|
|
10 |
Практична спрямованість навчання. |
|
|
|
10 |
Визначення тих якостей особистості, які особливо активно розвиваються на уроці |
|
|
9 |
|
Всього: |
|
|
34 |
50 |
Макс. кіл-ть балів: 108
Набрано:84 б.
Навчально-виховна діяльність вчителя |
Рівень розвитку |
Навчально-пізнавальна діяльність учнів |
Рівень розвитку |
1.Організаційно-вступна частина - психологічний настрій - організація уваги - робочий настрій |
10 б. |
1.Підготовка до уроку: - підручники, атласи - зошити, тематичні карти - приладдя (термометри, барометри, компас)
|
9 б. |
2. Мотивація навчання - зв’язки опорних знань - проблемно-пошукові ситуації |
9 б. |
2. Рівень інтересу до теми |
9 б. |
3. Активність на різних етапах уроку: - під час опитування - під час вивчення - під час закріплення |
9 б. 8 б. 8 б. |
||
3. Контроль рівня навчальних досягнень. - метод: біля дошки, з місця - форма: індивідуальне, групове, фронтальне, письмове, бліц опитування |
10 б. |
4. увага учнів - початок уроку - середина уроку - кінець уроку |
10 б. 9 б. 8 б.
|
4. пояснення нової теми: - відповідність програмі і меті - виділення головного - практична спрямованість - узагальнення і систематизація - між предметні зв’язки - виховний потенціал |
10 б. |
5. уміння самостійно працювати з: - підручником - джерелами географічних знань |
9 б. |
5.Використання методів навчання: - словесних, наочних - проблемно-пошукових - навчальних дискусій - усних, практичний контроль - диференційоване навчання |
10 б. |
|
|
6. закріплення теми уроку: - відпрацювання здобутих знань, умінь, навичок - практичне використання здобутих знань - осмислення змісту навчального матеріалу |
9 б. |
|
|
7. систематизація і узагальнення: - встановлення географічних закономірностей - встановлення логічних зв’язків - перехід від простих до широких узагальнень |
9 б. |
|
|
8. контроль вивченого на уроці: - географічний матеріал, його ступінь оволодіння - корекція пробілів - текстові завдання - завдання на тематичних картках |
10 б. |
|
|
9. Домашнє завдання: - мета - індивідуалізація |
11 б. |
|
|
ПРОПОЗИЦІЇ:
Вчителю Максимюк А.К.:
Ознайомлена: ____________ А.К. Максимюк
09.11.2018 р.