Аналіз задачі на знаходження суми та невідомого доданка.

Про матеріал
Комбінований урок, побудований за технологією критичного мислення з додатками типів задач.
Перегляд файлу

Урок  7                                                                                                                                             Дата _________________

Тема. Аналіз задачі на знаходження суми та невідомого доданка.(С. 14-15).

Мета  : актуалізувати знання нумерації чисел першої сотні, навички додавання й віднімання в межах 10; формувати вміння розв’язувати задачі та складати обернені задачі, орінтуючись в опорних схемах до задач з використанням  пам’яток; вчити складати трійки взаємно обернених задач; закріпити вміння знаходити значення виразів на дві дії, правила знаходження невідомих компонентів арифметичних дій додавання й віднімання, знання складу чисел першого десятка та навички вимірювання довжин відрізків;

розвивальна задача: формувати прийоми розумових дій аналізу, синтезу, класифікації під час розв’язування задач (№ 3–4) і конструювання чисел із поданих цифр;

виховувати любов до природи, охайність.

Тип уроку : комбінований.

Обладнання: роздаткові картки, кубик, схеми до задач,картки - символи, мультимедійна презентація.

 

                                                                                     Хід уроку

І. Організаційний момент

Голосний дзвінок

Всіх покликав на урок.

Тому дружно всі сідаємо,

Працювати починаємо.

  • Сьогодні на уроці діють правила ХБЗ -Хочу Буду Знаю:
  • Хочу все знати
  • Буду уважним, старанним, активним
  • Знаю сам, навчу того, хто не знає, допоможу

1.Розминка

1.1.Гра «Чи вірите ви,що?» (В дітей на парті картки +,-)

- При додаванні число стає більше?

- При відніманні число стає менше?

- Щоб стало більше, я виконую арифметичну дію віднімання?

- Найбільше число при відніманні – від’ємник…

- Щоб знайти зменшуване, треба додавати…

- Щоб отримати більше число, треба відняти…

1.2. Мозкова атака

Які арифметичні дії ви знаєте?

Що означає додати? відняти?

Як називаються числа при додаванні?

Як знайти невідомий доданок?

Як називаються числа при відніманні?

Як знайти невідоме зменшуване? від’ємник?

Як дізнатися, на скільки одне число більше або менше за інше?

2. Перевірка домашнього завдання

Прийом «Займи позицію» (2 учні біля дошки обирають схему до домашньої задачі ).

  • Прочитайте відповідь до вашої задачі..(на 2 менше). Який це тип задачі? Що ставимо на перше місце? (на)
  • Яка це обернена задача ? ( Розповідь правила нас.12)
  • *Яка має бути задача, щоб розвязувалась згідно схеми №1? Якого типу ця задача буде?

ІІ. Обґрунтування

  1. Повідомлення теми і мети уроку
  • Сьогодні на уроці ми продовжимо працювати над задачами за допомогою памяток, будемо складати обернені задачі, повторимо склад чисел.
  1. Розвиток мотивації до вивчення теми уроку

Ми вже переконалися в тому, наскільки важливо вміти розв’язувати задачі, бо вони описують ситуації, що виникають у повсякденному житті як дитини, так і дорослої людини. Очевидно, що ті задачі, які розв’язуєте ви,— нескладні, вони описують простенькі ситуації із вашого життя. Чим доросліша людина, тим складніші життєві задачі доводиться їй розв’язувати. Аби у майбутньому ви могли розв’язувати складні задачі, сьогодні на уроці ви познайомитесь із тим, як треба міркувати, які запитання ставити, щоб розв’язати задачу правильно й легко.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань учнів

 

Картинки по запросу правила роботи класу1. Усна лічба за стрілками завдання 1,с.14

- Яке число отримали? (15)

2. Характеристика числа 15.  Метод «Кубування».

- Які правила роботи на уроці слід пам’ятати?

1) 2-цифрове число;

Картинки по запросу куб2) парне – непарне;

3) сусіди;

4) попереднє;

5) наступне;

6) має розряди.

3. Хвилинка каліграфії  15 15 15

- Найвищий птах України - сірий журавель, 150см і 7 кг.(Презентація)

- Яка висота журавля? Як це записати 2-цифровим числом?

15 дм =150 см

           4. Математичний диктант (журавлиний)

  1. Вага журавля дорівнює кількості днів у тижні…                               7 кг

  2. Тривалість життя - 3 десятки років.                   30

  3. Кількість яєць у гніздечку журавля- найменше парне число.      2

  4. Розмах крил – наступне за числом 19…                                                  20 дм

  5. Починає натуральний ряд чисел                                                              1

 1 раз на рік журавель линяє і втрачає махові пера, через це  втрачає здатність літати

 6. Число, яке має 1дес.і 2 од.                                                                           12

12 років було японській дівчинці Садако Сасакі, яка загинула при ядерному бомбардуванні і небайдужі люди з усіх куточків земної кулі посилали тисячі журавликів на знак миру на планеті. Так журавель став символом миру.

Перевірка :  7кг,30, 2, 20дм або 2м,1, 12.

Підкресліть іменовані числа. Які з них є одиницями довжини?

5. Склад чисел 8,9.

Завдання 7,с.15

  • -  Виміряйте довжину стоніжок.
  • -  Яка  з них довша? На скільки?

А) Стратегія «Продовжити речення».

8— це 3 і.. . (5, 3..)

- Що будете шукати? (Доданок)

Б) Робота за варіантами  (1 в. –стоніжка склад  числа 8, 2 в.- склад числа 9).

Взаємоперевірка (в парах).

 

Що шукали? Як знайти невідомий доданок?

6. Гра «Математична естафета» ( біля дошки).

Пригадайте, коли з 1 прикладу буває 2?

Учитель об’єднує клас у 3 команди по 4 учні. Для кожної команди на дошці по 4 вирази. Завдання : знайти значення виразу, іншому - скласти з цими числами ще вираз, передати естафету далі…

6+2=                                                    5+4=                                         7+3=

 

 

 

 

 

 

— Який існує взаємозв’язок між  додаванням і відніманням?

Зараз нам ці знання знадобляться у задачі 3, на с.14. 

ІV. Усвідомлення змісту

1. Повторення вивченого матеріалу.

https://fc.naurok.com.ua/000x9o-7f78/012.jpg1.1.Мудра сова пропонує відновити порушену послідовність

1. Запитання

2.Відповідь

3.Умова

https://fc.naurok.com.ua/000x9o-7f78/012.jpg4.Відповідь

4 учні допомагають відновити порядок розташування частин задачі.

— У якій частині задачі містяться числові дані? ( Умова)

— Яка частина задачі вказує на шукане? (?)

  Яка частина копіює запитання? (Відповідь)

— Де буде вираз до задачі? (Розвязання)

1. 2.Робота з підручником Задача  3 – с.14

  Прочитайте умову задачі . Про кого вона? Які кролі у бабусі

були? Скільки було білих кролів? Скільки чорних? Яке запитання?

— Розгляньмо схему. Що значить число5,3? Що шукаємо? (Суму)

1.3. Міркування до задачі у підручнику с.14.

Треба знати 2 числа . Які?     І -   ІІ –

Навіщо?

Щоб відповісти на запитання задачі, треба…

 Якою дією будемо відповідати? (+)Чому?

То скільки всього у бабусі кролів?

1.4. Обери схему до задачі

— Який це тип задачі?

Фізкультхвилинка (зроби навпаки)

  • Ваше завдання – виконати обернену дію:
  • сядьте;
  • візьміть ручку;
  • підніміть руку;
  • станьте криво;
  • опустіть руки;
  • встаньте.

2. Вивчення нового матеріалу.

2.1. Складання й розв’язання обернених задач.

2.1.1. Задача 4,с.15

Тарас склав задачу, обернену до попередньої, зробив її короткий запис, виконав схему та схему аналізу.

Продовжіть думку :

Обернена задача – задача , яка має той же _________, ті ж  самі  _______________, але те , що було відоме , стало ___________, а__________.

  • Прокоментуйте  схему аналізу задачі.
  • Ми продовжуємо розв’язувати задачі за пам’яткою «Працюю над задачею».

2.1.2. Прочитаємо памятку «Працюю над задачею».

Аналіз задачі за пам’яткою.

2.1.3. Складання оберненої задачі № 2 . Запис задачі  в робочий зошит.

Білі - ? кр.

Чорні – 3 кр.

Поставте питання до задачі. Аналіз задачі за пам’яткою.

https://fc.naurok.com.ua/000x9o-7f78/012.jpg 

https://fc.naurok.com.ua/000x9o-7f78/012.jpg

 

 

 

 

2.2.Робота над формуванням обчислювальних навичок.

2.2.1 Виконання завдання 5– с.15

  Знайдіть значення виразів на 2 дії.

  1 стовпчик з коментуванням біля дошки 1 учень, вказуючи проміжний результат.

2 і 3 стовпчики -  учні працюють самостійно. 2 учні біля дошки.

 

3+7-6=4         8-5+6=9

9-7-2=0          1+8-7=2

— Перевірка  з дошкою.

2.2.2. «Бій помилкам», Завдання 6.

— Скільки знайшли помилок? (2) . Зачитайте приклади, де виправили помилки.

V. Рефлексія

  1.                     Підсумок уроку.

1.1.Метод «Сюрприз»

Вчитель вивішує картки – символи із стислими зображеннями ідей уроку, учні їх коментують.

 

Похожее изображениеhttps://fc.naurok.com.ua/000x9o-7f78/018.jpgКартинки по запросу журавель

 

 

 

 

 

 

 

1.2. Яка буде третя, обернена задача?

 

 

1.3. Шкала кольору

— Оцініть свою роботу та зафарбуйте біля хвостика сороки,с.15, відповідним кольором клітинку.

Картинки по запросу шкала кольору

 

 ÐšÐ°Ñ€Ñ‚инки по запросу шкала настрою  Картинки по запросу шкала настрою

 

1.4.  Домашнє завдання

Працюю самостійно,С. 4, завдання 10; 11. Пояснення виконання.

1.5. Позначте свій настрій  ( на парті смайлики).

Похожее изображение

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додатки

 

https://fc.naurok.com.ua/000x9o-7f78/013.jpg

https://fc.naurok.com.ua/000x9o-7f78/014.jpg

https://fc.naurok.com.ua/000x9o-7f78/015.jpg https://fc.naurok.com.ua/000x9o-7f78/016.jpg https://fc.naurok.com.ua/000x9o-7f78/017.jpg

 

doc
Додано
1 листопада 2019
Переглядів
5952
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку