Матеріал допоможе ознайомити учнів з назвами компонентів дії додавання; повторити вивчений матеріал з попередніх уроків; формувати вміння читати рівності на додавання; розвивати логічне мислення,пам'ять,увагу школярів; забезпечувати аналіз навчальної діяльності через застосування рефлексій «Твій настрій», «Опитування-підсумок». Стимулювання учнів до самовизначення в межах їх навчальної діяльності; забезпечити фізичний розвиток через використання фізкультхвилинки; виховувати інтерес до уроків математики; вчити бачити красу природи восени.
Дата:18.10.2016
Тема «Дія додавання. Читання рівностей на додавання. Невідомий доданок».
МЕТА: ознайомити учнів з назвами компонентів дії додавання; повторити вивчений матеріал з попередніх уроків; формувати вміння читати рівності на додавання; розвивати логічне мислення,пам'ять,увагу школярів; забезпечувати аналіз навчальної діяльності через застосування рефлексій «Твій настрій», «Опитування-підсумок». Стимулювання учнів до самовизначення в межах їх навчальної діяльності; забезпечити фізичний розвиток через використання фізкультхвилинки; виховувати інтерес до уроків математики; вчити бачити красу природи восени.
ТИП УРОКУ : УРОК ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
ОБЛАДНАННЯ : НОУТБУК, інтерактивні вправи, картки, осіннє дерево з листочками, ілюстрації.
ХІД УРОКУ
І. ОРГАНІЗАЦІЙНА ЧАСТИНА
Встаньте всі рівненько, вийдіть із-за парт.
Урок математики час нам розпочать.
Дзвоник пролунав веселий, дружно всіх він кличе в клас.
Що ж цікаве на уроці пропоную я для вас?
Дружба з такою точною і необхідною наукою, як математика, допоможе нам здійснити разом з красунею осінню подорож до осінніх несподіванок.
Вашими друзями сьогодні будуть:
кмітливість/ /розум/ /організованість/ /спритність/.
Розпочнемо урок математики
К-кмітливих
Р-розумних
О-організованих
С- спритних учнів
ІІ ПСИХОЛОГІЧНИЙ НАСТРІЙ НА УРОК
- Чи є в нашому класі нахмурені личка?
-Поверніться, будь-ласка, один до одного і подаруйте один одному усмішку. Покажіть свій кольоровий настрій. У нашому класі стало ніби світліше від яскравих кольорів гарного, веселого настрою./Учні показують за допомогою лего кольоровий настрій /.
ВПРАВА « НЕЗАКІНЧЕНЕ РЕЧЕННЯ»
ДЕВІЗ УРОКУ:
Сидимо-/рівно!/
Міркуємо-/ швидко!/
Відповідаємо- /правильно!/
Пишемо-/гарно!/.
Настрій-/супер!/
Погода?-/клас!/
-До роботи!-/ все гаразд!/
УЧНІ: Ми дружні, працьовиті, доб’ємося свого.
Девіз нашого класу : «Один за всіх і всі за одного!»
ІІІ МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
МАТЕМАТИКА/ які ще слова заховані в слові?-мама кит так/Тема
Сьогодні ми будемо з вами повторювати дію додавання, вчитися читати рівності на додавання, розв’язувати задачі, розвивати навички усної лічби. Всі несподіванки нашого уроку красуня осінь тримає в таємниці. Тому, ми повинні, як і природа, підкорятися осені і виконувати всі її завдання.
ЕТАПИ УРОКУ /МЕТОД КУБУВАННЯ/
ІV АКТУАЛІЗАЦІЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
І. УСНІ ОБЧИСЛЕННЯ
Вчитель:
/На фоні відео «Осінь іде по Україні»/
Вересень зелену осінь залишила,
Бо в траві високій пензлика згубила.
Аж у жовтні осінь пензлика знайшла
Й малювати фарбами скрізь розпочала.
Золотим й червоним змалювала гай,
Річку-темно- синім й синім небокрай.
Ще милує око листячко зелене,
Та пожовкли липи,
В позолоті клени.
Вже птахів гуртує в небі чиста просінь,
І врожай в комори вносить щедра осінь./ В.Успенська/
За народним переказом осінь- старша донька Сонця. Посилаючи Осінь на Землю, Сонце сказало їй: «Забирай все моє багатство, я віддам все своє золото. Будь щедрою і люди любитимуть тебе.»
А на жовтім листячку золотом яснієш?
Посміхнулось сонечко:
-Що на це сказати? Попросило літечко осінь привітати!
-На землі немає , напевно, людини, яка б залишалася байдужою, бачачи красу осінньої природи.
1.Гра «Знайди пару»
/За вірну відповідь учень отримує листочок/
2. Розумники. Частина 1.
Завдання 1, 10, 13, 18.
/За вірну відповідь учень отримує листочок/
Вчитель : Ходить осінь в чобітках з посмішкою на вустах.
Йде , листочки обриває, вітер їй допомагає.
Листя осипається, осінь усміхається.
Розстеляє залюбки золоті килимки.
КАЛІГРАФІЧНА ХВИЛИНКА
-Осінь запрошує вас, дітки, разом з осінніми листочками виконати вправи для очей.
Гімнастика для очей
Сидять маленькі совенята.
Раз – розплющіть оченята.
Подивилися навколо,
Потім – вгору і додолу.
Оченята – блим, блим, блим!
Відпочити треба їм!
Вправо, вліво оченята
Повертали совенята.
Совенята будуть спати,
А ми будем рахувати.
(Вправа повторюється 2-3 рази.
Учні виконують вправу не повертаючи голови).
-А зараз відкрийте зошити.Покажіть Осені, як ви вмієте красиво,охайно і чітко писати цифри.
Зошит правильно кладіть, ручку правильно тримайте.
Сядьте рівно, не схиляйтесь і писати всі старайтесь!
Сьогодні- 18 жовтня
Класна робота
Каліграфічна хвилинка
V ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Вчитель : Листя жовте та червоне
Легко з дерева злітає,
Мов метелик на долоні
З тихим шелестом сідає.
Перед вами « Дерево мудрості», на якому ростуть чарівні листочки.
Таких листочків нам осінь принесла багато, але вони незвичайні: кожен листочок несе нам завдання.
Гра «Вишеньки».
Доданок, доданок, сума.
Підручник с.42 /листочок з завданням кріпимо на дерево/
ЗАГАДКА
Кличуть нас ліси, поля, сади,
Дозбирати осені плоди.
Із дерев спадає листя жовте,
То землею ходить місяць /жовтень/.
Назва цього місяця пов’язана з кольором, який переважає в цей час.
Жовтень запрошує нас провести осінню фізкультхвилинку.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА « ОСІНЬ» / учні танцюють з осінніми листочками в руках/
ЕТАП « У ПІДРУЧНИК ЗАГЛЯДАЙТЕ, ПРАВИЛА ПРИГАДАЙТЕ»
/Учні читають правила на с. 27 підручника/
Усне завдання. Приклади № 2 с. 42/листочок з завданням кріпимо на дерево/
Перевірка.
ЕТАП « РАЗОМ ПРАЦЮВАТИ ЧАС І ЗАВДАННЯ ЦІ ДЛЯ ВАС»
РОБОТА В ПАРАХ/ листочок з завданням кріпимо на дерево/
Приклади № 3 с. 42
Доповнити рівності так, щоб у кожній з них були однакові доданки.
Перевірка.
Задача № 1 с.42 /листочок з завданням кріпимо на дерево/
Вправа « ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ»
Розумники Частина 1 завдання 20.
VІ ЗАКРІПЛЕННЯ ТА СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ
Завдання 4 с.43 / листочок з завданням кріпимо на дерево/
Скласти і записати рівності. Прочитати різними способами.
Вправа « Ерудити»
Завдання 5 с.44 / листочок з завданням кріпимо на дерево/
Придумати вирази на додавання.
ЕТАП « ПРАЦЮВАЛИ, ВІДПОЧИВАЛИ. АЛЕ ЩЕ МИ НЕ ГРАЛИ.»
ВІРШОВАНА ЗАДАЧА
ВІТЕР ЛИСТЯ ОБРИВАВ
І швиденько рахував.
8 листочків дубових та 7 кленових
Тихо він на землю клав і у діток запитав:
-Скільки ж я листків зірвав? 8+7=15
ГРА «так чи тік-так,це не так!»
-5 пальців на руці-/так/
2 вогники у світлофора-/ні/тік-так, це не так!
У веселки 6 кольорів-/ні/
Тиждень має 7 днів-/так/
У трикутника 3 сторони-/так/
У квадрата 5 сторін-/ні/
У песика 2 хвоста-/ні/
20+20=40-\ТАК\
У кота 4 лапи.-/так/
VІІ ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ
ЕТАП « НАШУ ПРАЦЮ ПІДСУМУЄМО. ДЕ Ж ЗНАННЯ МИ ЗАСТОСУЄМО?»
-Добре працювали на уроці---------------------------
САМООЦІНКА (лего)
-На уроці мені було-/цікаво//повчально/
Мені урок-/сподобався/
Урок навчив мене…
Вчитель : Уроку нашому кінець.
Якщо сподобалося вам, то скажіть про це і нам.
Як не все у нас вдалося, що ж – ми лише вчимося.
Візьмемо друг друга за руки, веселіше стане нам.
Бо у класі всі ми друзі- усмішки даруємо вам!
ВПРАВА « ДЕРЕВО ЗНАНЬ»
Всі отримані листочки на нашому осінньому дереві…Воно стало гарним, осіннім. А ми зібралися навколо нього.