МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НОВГОРОД СІВЕРСЬКОЇ ДЕРЖАВНОЇ ГІМНАЗІЇ ІМЕНІ К.Д УШИНСЬКОГО
ТВОРЧИЙ ПРОЕКТ
В ‘язані янголи
РОБОТУ ВИКОНАЛА УЧЕНИЦЯ 5-А КЛАСУ ІЗЛАМКІНА МАРИНА
2013н.р.
МЕТА ПРОЕКТУ
1.ОЦІНИТИ СВОЇ МОЖЛИВОСТІ
2.ДОСЛІДИТИ ІСТОРІЮ РОЗВИТКА ОБ'ЄКТА ПРОЕКТУВАННЯ
3.ОВОЛОДІТИ НАВИЧКАМИ ТЕХНОЛОГІЇ ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБУ
4.РОЗВИВАТИ ЕСТЕТИЧНИЙ СМАК
ВИМОГИ ДО МОДЕЛІ
ФУНКЦІОНАЛЬНІСТЬ ВИРОБУ ТА ЗРУЧНІСТЬ У КОРИСТУВАННІ, ПРИВАБЛИВІСТЬ, ОРИГІНАЛЬНІСТЬ,ЗВ'ЯЗОК СУЧАСНОГО ОФОРМЛЕННЯ З СУЧАСНИМИ ТРАДИ ЦІЯМИ
ЗАВДАННЯ
1.РОЗГЛЯД ІДЕЇ
2.ВИБІР СХЕМИ
3.ВИБІР ТЕХНІКИ ВИКОНАННЯ РОБОТИ
4.ВИБІР МАТЕРІАЛІВ
5.ВИГОТОВЛЕННЯ ВИРОБУ ДЛЯ ПРОЕКТУ
ОСНОВНА ЧАСТИНА Історична довідка янголи – це сувенір яким можна прикрашати будівлю, а також можна використати у вигляді подарунка
Історія в'язання
В'язання, як спосіб виготовлення одягу або окремих предметів туалету, розрізняють ручне і машинне. Ручне в'язання в усі часи цінувалося високо, і лише найвідоміші і титуловані особи мали в своєму гардеробі речі, пов'язані спицями або гачком. Точно сказати, коли люди почали в'язати, не представляється можливим. Проте відомо, що першу в'язану вещичку (дитячий носочек) виявили в гробниці фараона.
На Сході в'язання процвітало, починаючи з V століття. Без нього не обходилася навіть. Практично через чотири століття про в'язанні дізнаються європейці і зацікавлюються ім. Тільки в IX столітті в Європі на зміну полотняним і шкіряним панчохам приходять панчохи в'язані. Привілей носити такі панчохи належить королю і до нього наближеним. У XVI столітті в'язані панчохи отримали визнання і в Іспанії.
Цінувалися на вагу золота і служили подарунком для королівських осіб. У XVII і XVIII століття в'язані панчохи отримали широке поширення і стали необхідним предметом повсякденного одягу. Щоб не замерзнути в зимові холоди, чоловіки надягали на себе відразу по дванадцять пар панчіх. В'язання так само вважалося не жіночою справою. Перша в'язальна машина була винайдена в 1589 році гальвертонскім священиком Вільямом Лі.
Але панчохи, пов'язані цією машиною, здалися королеві Єлизаветі I товщі шовкових, і в патенті винахіднику було відмовлено. Перебравшись до Франції, Лі заснував першу механізовану трикотажну майстерню. А в XVIII столітті там же, у Франції, була винайдена кругова трикотажна машина. Полотно, пов'язане з нею, мало вигляд труби. Панчохи машинної в'язки виявилися на порядок дешевше, ніж панчохи, пов'язані вручну.Вони набули поширення в усіх верствах населення і швидко витіснили ручні вироби.
План роботи з виконанням проекту
1.визначити тему проекту
2. обговорити тему з батьками
3.знайти цікавий історичний матеріал
4.розглянути різні варіанти виробу
Використані матеріали
матеріал |
Кількість матеріалу |
кошти |
всього |
нитки |
2 мотки |
30 грн |
38,50 |
гачок |
1 гачок |
8,50 |
|
Вироби аналоги
Схема виробу
Опис зовнішнього вигляду янгола
Виготовлений виріб має білосніжний колір і прикрашений різнокольоровими нитками
Заключний етап
1.Перевірити відповідність виробу
2.перевірити якість виконаної роботи
Висновок
Виконавши дану проектну роботу, я удосконалила навички роботи з в’язання гачком, намагалась врахувати всі свої помилки,виправивши їх. Крім того, мені вдалося проявити свої дизайнерські здібності і перевірити свій смак. Під час виконання тієї роботи я одержала велике задоволення від плодів своєї праці. Мій янгол всім дуже сподобався і мені також. Мені було дуже приємно усвідомлювати себе дизайнером.