Апостроф. Розрізнення слів з апострофом.

Про матеріал
Розробка містить ігрові завдання, роботу в групах, роботу в парах, які сприятимуть засвоєнню учнями правил читання та написання слів з апострофом. Інноваційні методи та інтерактивні технології, застосовані на уроці: вправа «Мікрофон», вправа «Асоціативний кущ», гра «Дослідники», гра з LEGO.
Перегляд файлу

 

Тема: «Апостроф. Розрізнення слів з апострофом».

Мета:

  • Навчальна – повторити й систематизувати знання, здобуті в першому класі та засвоїти нові правила вживання апострофа, удосконалити навички правильної вимови й написання слів з апострофом, розширювати словниковий запас;
  • Розвивальна – розвивати увагу, зв’язне мовлення, творчу думку, спостережливість, навички самостійної роботи, орфографічну грамотність;
  • Виховна – виховувати наполегливість у роботі, цікавість до слова, охайність, впевненість у собі.

Завдання: вчити сприймати матеріал, аналізувати і узагальнювати. Закріпити орфограму щодо написання слів з апострофом.

Тип уроку: урок-гра

Інноваційні методи та інтерактивні технології, застосовані на уроці:   вправа «Мікрофон», вправа «Асоціативний кущ», гра «Дослідники», гра з LEGO.

        Форми роботи: індивідуальна, фронтальна, групова, парна.

Обладнання: герой Апостроф, карта випробувань, опорний конспект «Апостроф. Розрізнення слів з апострофом», дидактичний ілюстративний матеріал, музичний супровід, зошити, підручник «Українська мова та читання. 2клас » І.Большакова, М.Пристінська.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Хід уроку

 

  1. Вступна частина.
  1. Організація класу

Пролунав шкільний дзвінок,

Всі зібрались на урок.

Повернемось до гостей,

Дружно скажем «Добрий день!»

 

  •        А тепер налаштуємося на урок. Візьмемося за руки, і повторюйте  за мною:

  Ми візьмемося за руки,         

Веселіше буде нам,

Бо у класі всі ми друзі –

Усмішки даруєм вам.

  • Подаруйте усмішку сусідові по парті, мені, гостям.

 

2.Мотивація навчальної діяльності.

  1. Вправа «Мікрофон». Слайд 2
  •        Діти, яким має бути наш урок? ( Цікавим, творчим, повчальним).
  •        А ви на уроці якими повинні бути? ( Уважними, розумними).
  •        Отже, якщо ви будете такими, то ми разом зробимо урок цікавим, творчим, продуктивним.

       Все залежить від вашої уважності, активності, творчості.

  • Девіз нашого уроку буде таким: Слайд 3

Виразно читаємо,

Чітко відповідаємо,

Мову свою рідну

                    Збагачуємо й вивчаємо.  (Хором)

 

  • Дорогі діти!  До нас на урок завітав особливий, маленький, але дуже важливий гість. А який дізнаєтеся, коли виконаєте завдання першого конверта.

ІІ. Основна частина.

1.Актуалізація  опорних знань.

  •                    Подивимося, що ж пропонує нам 1 конверт
  • «Відгадаймо загадку»    Слайд4.

Я такий же, як знак розділовий,

І відомий шкільній дітворі.

Та в словах української мови

Я пишусь не внизу, а вгорі.

Спробуй лиш написати ім’я-

Зразу стану потрібним і я.

  • Правильно, діти, ви відгадали-це Апостроф.

2. Повідомлення теми і завдань уроку. Слайд 5.

Сьогодні на уроці ми з вами працюватимемо над темою:

  • На слайді читаємо тему уроку:

Апостроф.

 

-Діти, вам цікаво дізнатися, що означає слово Апостроф? Слайд 6

 Само слово прийшло до нас з грецької мови, де означало «повернутий убік», кривий, зігнутий.

 Апостроф унікальний, бо ж не в кожній мові є! І тому його не можна губити і забувати, бо від цього мова збідніє, стане незрозумілою.

 

  • Вправа  « Асоціативний кущ» Слайд 7

  На що схожий апостроф? (Відповідь дітей)

 

  Подивимося, яке наступне завдання на 2 конверті.

3. Сприймання й усвідомлення матеріалу

1)Каліграфічна хвилинка. Слайд 8

УРОК ПОЧНЕМО БЕЗ ЗУПИНКИ

З КАЛІГРАФІЧНОЇ ХВИЛИНКИ.

М’я    п’ю   б’є    в’ї    р’я    ф’ю

-Що спільного в написанні цих складів?

 

  • Артикуляційно-слухові вправи. (Наступна подорож до 3 конверта робота в групах) Слайд 9                   

2) Гра «Дослідники» (утворити слова з апострофом)

Обєднати, імя, соловї, торф’яний, пір’я, компютер.

- Прочитати слова і записати в зошити.

- Так коли ми пишемо апостроф (правило)? Слайд 10

Після букв, запам'ятайте:

Бе, Пе, Ве, еФ, еМ та еР —

Всі апостроф проставляйте

Між Я, Ю, Є, Ї тепер!

3) Вибіркове списування (списати слова з апострофом з 4 червоного конверта на парті)

Кам’яний, пюре, п’ять, рюкзак, б’ють,  в’ялий, буряк, м’ята.

 

  • Наступний конверт пропонує нам відпочити.    Слайд 11     

Фізкультхвилинка

 

  1. Наступний 5 конверт Робота за підручником (с. 57) Слайд 12
  • Ми відпочили і пограли, тому продовжуємо подорож нашою країною.
  • Коли у вас виникають труднощі у написанні слів з апострофом, то на допомогу приходить підручник.
  • Розгорніть підручники на сторінці 57. (правило)

 

  1. Наступний (6 синій конверт) пропонує  попрацювати в групах  

«Склади речення» Слайд 13

  Дем’ян і Мар’яна  запрошують на своє подвір’я. Що  ж роблять на подвір’ї  Дем’ян і Мар’яна ?

– В які ігри на подвір’ї любите грати ви?

 

Дем’ян, друзями, з, м’ячем,  граються.

 

  1. Останній (7 зелений конверт) пропонує  вам  завдання в парах Слайд 14

- У вас на парті лежить конверт у якому є уривок тексту з казки («Маша та ведмідь»).

- Прочитайте цей уривок.

- З якої казки?

- Хто підбіг на подвір’я?

- Чи можна заходити на чужу територію, або у чужий дім?

- Це вам нічого не нагадує?

- Зробити  звуко-буквений аналіз слів з апострофом. (1 ряд-подвір’я;

2 ряд-пір’я).

 

 

ІІІ.     УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

  1. Гра з LEGO «Так-ні» Слайд 15

• Цеглинки LEGO

• Обговорюємо правильність або хибність твердження

 

 

 

 

 

 

ІV.   ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Вправа «Незакінчене речення» Слайд 12

-На уроці я дізнався/дізналася …

-Навчився / навчилась…

- Вмію читати і писати слова з …

 

  • Апостроф  дякує всім за цікаву роботу! І хоче подарувати кожному пам’ятки про нього. Слайд 13

        

docx
Додано
9 березня 2021
Переглядів
1362
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку