Графічний альбом або Артбук (від англ. Artbook) – колекція зображень та ілюстрацій, зібрана у вигляді альбому під однією обкладинкою
Номер слайду 3
В іншому сенсі слово арт-бук означає книгу зроблену своїми руками і власноруч проілюстровану. Часто навіть папір створюється автором артбука. Періодичні арт-буки називаються фензінов. Наклад артбуків залежить від багатьох факторів, зокрема: матеріалів та складності виготовлення, концепції твору тощо. Майстри створюють артбуки з абсолютно різних матеріалів: дерева, пластику, текстилю тощо. Такі артбуки можна вважати як елітарним явищем, так і «книгою для народу». Проте, вартість та особливості виконання перешкоджають масовості цих видань.
Номер слайду 4
В перекладі з англійської мови, «бук» - це всього лише книга . Тобто всі нижче перераховані буки – це предмети, які нагадують за зовнішніми ознаками книгу. Блокнот на англійській мові звучить як notebook (ноутбук), тобто книга для нотаток (до речі, американці комп’ютер-ноутбук називають лептопом (laptop - «на колінках»), залишаючи термін «notebook» виключно для блокнотів). Тревел-бук (travel book), арт-бук (artbook),смеш-бук (Smash Book), джанк. Бук (Junk Book, Junk Journal), альтер-бук (Altered Book).
Номер слайду 5
Тревел-буки (travel book) найпопулярніші в світі . Хто подорожував, той знає, як зручно мати під рукою блокнот, в який можна записати щось цікаве про нову країну або місто, пару конвертів, щоб скасти в них білети на метро чи автобус, програмки з кіно чи просто рекламні проспекти. Часто замість чемодана сувенірів подорожомани везуть тонни такої «меморабілії» - пам’ятних штучок та речей.
Номер слайду 6
Смеш-буки (Smash Book) – це взагалі політ фантазії! Смеш. Бук – це свого роду «щоденник життя», в якому кожний розворот – це «звіт» про яскраві миті, про щось важливе або навпаки, щоденне. В Смеш. Буках правил немає. Можна застосовувати всі техніки творчості – вклеїти фотографії та чеки з кафе, флаєр, та свои записки зі списком продуктів і т. п.
Номер слайду 7
Джанк. Буки(Junk Book, Junk Journal) - хлам. Буки, блокноти – зошити - альбоми, зібрані буквально з "хламу", тобто залишків скрап - бумаги, картонок, листівок, конвертів, тканин, журнальних листів.
Номер слайду 8
Софтбуки (Softbook) - блокноти з м’якою обгорткою. Софтбуки також бувають різними – кожен майстер робить їх по своєму. Хтось любить кожу та замшу, хтось хлопок , хтось плете каптал та приклеює вже готовий , а хтось пристрачує блоки до обгортки. .
Номер слайду 9
А ще бувають скетч-буки (Sketch book) - блокнот для ескізів та набросків, кук-буки (Cook Book) - блокнот для кулінарних нотаток і навіть дрімбук (Dream-book) - «Книга Мрій».
Номер слайду 10
Літосфера (від давньогрец. лігос - камінь і сфера - куля, оболонка) - це тверда оболонка Землі, яка скла-дається із земної кори та верхнього шару мантії до астеносфери. Її межа доходить до глибини 150-200 км.