Австралія - найсухіший материк

Про матеріал
Ознайомити учнів з особливостями природи Австралії; розвивати просторову уяву, вміння працювати із картою півкуль; вчити складати розповіді про природу материків і океанів; розвивати спостережливість; виховувати пізнавальний інтерес.
Перегляд файлу

                             Австралія - найсухіший материк

Мета. Ознайомити учнів з особливостями природи Австралії; розвивати просторову уяву, вміння працювати із картою півкуль; вчити складати розповіді про природу материків і океанів; розвивати спостережливість; виховувати пізнавальний інтерес.

 

Хід уроку

I. Організаційна хвилинка.

Почнемо урок з посмішки (діти беруться за руки)

Я всміхнуся сонечку:

- Здрастуй, золоте!

Я всміхнуся квіточці –

Хай вона цвіте!

Я всміхнуся дощику:

- Лийся, мов з відра!

Друзям усміхнуся,

Зичу їм добра!

ІІ.Хвилинка спостережень.

Повідомлення синоптика

Синоптик на дошці викладає число,температуру, стан неба ,опади

ІІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок

1.Перевірка домашнього завдання по темі « Північна Америка»

  • Який материк ви вивчали вдома?

( Рослинний і тваринний світ Північної Америки)

Тестування ( правильну відповідь обвести червоним олівцем)

(взаємоперевірка)

1. Північна Америка розташована в:

а) полярному,помірному і частково спекотливому екваторіальному поясах Землі;

б) у західній півкулі;

в) у східній півкулі.

2. Які тварини мешкають в Північній Америці?

а) ведмеді,тюлені,моржі,пума,скунс;

б) качки,вовки,свині;

в) собаки,білочки;

3. Рослини Північної Америки?

а) кульбаба,троянда,вічнозелені дерева;

б) мак, тюльпани;

в) незабудки,вільха,лишайники, полярні олені,срібляста ялина;

- Які материки ми з вами вивчили:

(Євразія, Північна Америка, Африка)(показ на карті)

ІV.Повідомлення теми,завданьуроку.Мотивація навчальної діяльності.

- Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся про особливості природи нового материка, а якого саме, ви дізнаєтесь, прочитавши відповідно нумерації букви.

АВСТРАЛІЯ

Показ материка на карті вчителем

Все що сьогодні дізнаємося про цей материк,будемо записувати на карту знань, щоб знати всі цікавинки цього загадкового материка.

Вивчення нового матеріалу.

А чому ж його загадковість? Ми з вами сьогодні попробуємо це вияснити.

Кореспонденти,учні нашого класу розкажуть нам сьогодні  цікаву інформацію про цей загадковий материк.

  • Працювати ми сьогодні будемо в групі.
  • Пригадування правил
  • Перегляд кіно

 

Робота в групах

Кожна  група отримує завдання. Вам необхідно зараз подивитися  телепередачу і дати відповідь на своє питання.

1 група.

Чому цей материк називають «країною – навпаки». Коли святкують Новий рік В Австралії?

2 група.

Назвати водойми Австралії.

3 група.

Яка є скеля в Австралії,і що ви про неї скажете ?

4 група.

Про які рослини рослини йдеться в телепередачі ?Яка вас зацікавила найбільше. І чому?

5 група.

Про які тварини йдеться у телепередачі.Що про них можете сказати?

6 група.

Про яке справжнє диво природи говорять наші кореспонденти?

Групи відповідають.

( На карту знань вивішується інформація)

  • Скажіть,кореспонденти,які враження ви отримали від подорожі в Австралію.?

Наші кореспонденти молодці!

Робота за підручником

(читають самостійно)

  • Прочитайте ,виділіть найцікавіші факти та скажіть чому Австралія є найпосушливіший материк планети?
  • Чому материк найпосушливіший?

Вправа «Дзвіночок»

Зараз вам необхідно мене уважно слухати.

Я буду читати запитання, а у кого є картка з відповіддю до мого питання , швиденько біжіть до дзвіночка,а у нас їх – 2.І дзеленькайте  в нього.І зачитуйте свою відповідь. У цій грі потрібно швидко думати і уважно.

Групи допомагають один одному.

1 ) Австралія походить від латинського слова       ….« аустра – ліс»

2) який за розміром материк Австралія?......           найменший

 

3)Чим утворена поверхня материка?                   Плоскими рівнинами

4) Австралія лежить повністю у                            (Південній і східній півкулях)

5)Найбільше озеро Австралії                                  Ейр

6)На які корисні копалини багатий материк Австралія?   (рудні)

7)в Австралій дуже мало                          ….              Річок

8) Корінний народ   -це                                           Маорі

9)Столиця Австралії                                                Канберра

Фізкультхвилинка

Робота в парах

Робота з картою і одночасне заповнення таблиці

- На яких півкулях лежить материк Австралія?(У південній і східній півкулях)

- Які океани омивають береги Австралії?( Тихого і Індійського)

- Знайдіть на карті Австралії річки. Яка з них найбільша?( Муррей)

- Знайти найбільше озеро. ( Ейр)

- Заповніть таблицю «Австралія».

Материк

Гори

Ріки

Озера

Пустелі

Головні особливості

Австралія

+

Муррей

Ейр

+

Найсухіший

 

Вправа « Фішбоун»

Вправа « Карусель»

Вправа « Збирання валізи»

На дошці валізи з надписами материків.

Учні відповідають.

Парасолька,плащ, - Південна Америнка,найвологіший

Валянки,шуба,рукавички,шапка – Антрактида ,найхолодніший

Літак Євразія – найбільший

Вода –Австалія – найсухіший

Панама окуряри - Африка

Ви любите подорожувати?

Зараз вам необхідно правильно скласти валізу згідно того,куди саме ви помандруєте.

Підсумок уроку

На карті знань ми позначили все головне,що сьогодні вивчили,рослинки і тваринки ми допишемо на наступному уроці,коли вивчатимемо рослинний і тваринний світ австралії.

Зараз швидко відповідаємо на вікторину

Вікторина «Я знаю»

- Найменший материк Землі. (Австралія)

- Найпоширеніше дерево. (Евкаліпт)

- Найбільше озеро. (Ейр)

- Чим зайнята найбільша частина материка? (Пустелі)

- Чи є в Австралії вулкани? (Ні)

- Найбільша річка материка. (Муррей)

- Води яких океанів омивають Австралію? (Тихого й Індійського океанів)

- То ж в чому загадковість нашого материка?

( Поганий клімат для умов життя,посуха,а також що це його називають «материк –навпаки»

І ту доречний вірш:

Австралія - країна навпаки.

Де в січні квітнуть всі сади.

Дерева можуть жити без кори.

А ріки протікають без води...

Рефлексія

Зараз я вам пропоную зробити цей материк вологішим.А зробити ми це можемо,прикріпивши краплинку до материка.

Якщо вам урок сподобався і ви отримали багато емоцій і знань про цей материк ,то намалюйте усмішку на краплинці і прикрипіть до найпосушливішого материка планети – Австралія.

Якщо ні,то залиште краплинку у себе

V. Домашнє завдання. ( диференційоване)

Біля дошки є дві коробочки, з жовтої повинні взяти домашнє завдання всі учні класу, а хто бажає  дізнатися про цей материк ще більш цікавішої інформацій, то візьміть завдання ще й з червоної коробочки.

Самооцінка

Оцініть свою роботу на лінійній діаграмі.Обвівши бал,який на вашу думку ви заслуговуєте.

docx
Пов’язані теми
Природознавство, Розробки уроків
Інкл
Додано
15 березня 2019
Переглядів
4104
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку