Барвиста магія народного малярства5 клас. Вчитель: Дімова Х. С.
Номер слайду 2
Тут і радість моя , і домівка,І робота, де жито шумить. В цих вишневих степах Петриківка, Мов коштовна перлина, лежить. Володимир Міщенко.
Номер слайду 3
Різновидом народного малярства, популярним способом декоративного оздоблення предметів побуту та житла є народний розпис. Здавна українці розмальовували печі в хатах, різні вжиткові речі-скрині, посуд.
Номер слайду 4
Виділяють декілька різновидів українського розпису. Найпоширеніший- петриківський декоративний розпис. Саме він внесений до Списку світової спадщини Юнеско. Розпис виник в дивовижному селі Петриківка на Дніпропетровщині, звідки і пішла його назва. Сюди здавна приїжджали на ярмарок, аби придбати будь-яку річ, яка була оздоблена петриківським розписом.
Номер слайду 5
Також існує ще один відомий розпис, який дещо схожий на петриківський, але має деякі відмінності. Самчиківський розпис( назва походить від села Самчики на Хмельниччені)- вид українського декоративно-ужиткового мистецтва. Переважно сюжетний, виконується великим зубчастим малюнком. Відрізняється від петриківського наявністю сюжету. Зазвичай в основу покладені мотиви рослин, птахів, рідше тварин, іноді людей.
Номер слайду 6
Українські традиції народного малювання передавалися з покоління в покоління. На основі цих традицій сформувалося професійне мистецтво. Отже, давайте розглянемо творчість деяких відомих майстрів, які у своїй роботі використовували елементи народного малярства.
Номер слайду 7
Ганна Собачко-Шостак. Її творчості притаманне віртуозне володіння лінією, ритмом, кольором.
Номер слайду 8
Катерина Білокур. Творчості цієї художниці притаманна яскрава індивідуальність. В основному Катерина Білокур малювала квіти, нерідко поєднуючи в одній картині весняні та осінні рослини.
Номер слайду 9
Найвідоміші картини Катерини Білокур : «Цар-колос», «Берізка» і «Колгоспне поле». Всі три роботи були включені до експозиції Міжнародної виставки в Парижі. На цій вистаці іспанський художник Пабло Пікассо був вражений талантом української художниці, і увесь світ облетіли його слова «Якби ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!»
Номер слайду 10
Марія Приймаченко. В основі творчості народної художниці присутнє оригінальне відчуття природи і світу загалом. Змалку вона постійно вчилася у рідної поліської природи.
Номер слайду 11
Домашня робота: намалювати один із елементів петриківського розпису.