Баскетбол. Правила гри.

Баскетбо л (англ. basketball від basket — «кошик» і ball — «м'яч»; заст., діал. кошикі вка[1][2][3][4] або коші вка[5][6]) — спортивна командна гра з м'ячем, який закидають руками в кільце із сіткою (кошик), закріпленою на щиті на висоті 3 метри 5 сантиметрів (10 футів) над майданчиком. Баскетбол є олімпійським видом спорту. Грають дві команди по 5 осіб на майданчику 28×15 м. На коротких сторонах майданчика укріплені на щитах на висоті 305 см «кошики» — металеві кільця діаметром 45 см з мотузяною сіткою без дна. Переможцем визнається команда, якій вдалось більше число разів закинути м'яч у «кошик» супротивників. Тривалість гри — чотири періоди по 10 хвилин, з двохвилинними перервами між першою та другою і третьою й четвертою чвертями, та великою перервою у 15 хвилин між другим та третім періодом. В Національній баскетбольній Асоціації гра триває 48 хвилин і розбивається на 4 чверті.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

БАСКЕТБОЛПравила гри. Підготував: Стрельцов В.Є.

Номер слайду 2

МЕТА ГРИМета кожної команди в баскетболі – закинути баскетбольний м’яч у кошик суперника і перешкодити іншій команді, опанувати м'ячем і закинути його в кошик своєї команди.

Номер слайду 3

У баскетбол грають дві команди, в кожній з яких по п'ять гравців. Кожна команда складається з 12 баскетболістів, і лише 5 з них можуть одночасно перебувати на майданчику. Протягом всього матчу можна проводити необмежену кількість замін гравців. NOTE: To change images on this slide, select a picture and delete it. Then click the Insert Picture iconin the placeholder to insert your own image. Склад команди

Номер слайду 4

Визначення переможця. Переможцем в баскетболі стає команда, яка після закінчення ігрового часу набрала більшу кількість очок.

Номер слайду 5

Початок гри. Гра офіційно починається спірним кидком в центральному колі, коли м'яч правильно відбитий одним з тих, що сперечаються.

Номер слайду 6

Тривалість гри. Гра складається з двох частин по 20 хвилин. Хронометрується тільки чистий час гри. Після кожного свистка судді час зупиняється. Гра складається з 4 періодів по 10 хвилин з перервами по 2 хвилини. Тривалість перерви між половинами гри - 15 хвилин. Команди повинні помінятися корзинами перед третім періодом. Якщо рахунок нічийний після закінчення четвертого періоду, гра подовжується на додатковий період тривалістю 5 хвилинами або на стільки періодів по п'ять хвилин, скільки необхідно, аби порушити рівновагу в рахунку.

Номер слайду 7

Майданчик для гриІгровий баскетбольний майданчик має бути плоскою прямокутною твердою поверхнею без яких-небудь перешкод. Для міжнародних змагань установлені наступні розміри площадки: довжина - 28 м, ширина - 15 м. Відстань до стелі повинне бути не менше 7 м. Баскетбольні щити з корзиною мають бути виготовлені з відповідного прозорого матеріалу або фарбують в білий колір. Розміри баскетбольних щитів мають бути: 1,80 м по горизонталі і 1,20 м по вертикалі. Кошик знаходиться на висоті 3,05 м. Кільце діаметром 45 см виготовляється з металу і прикріплюється до щита. На кільці кріпиться сітка, що затримує м'яч при влученні в нього, але дозволяє м'ячу вільно пройти й упасти.

Номер слайду 8

Баскетбольний м'яч. М'яч повинен мати сферичну форму і бути помаранчевого кольору з традиційним малюнком з восьми вставок і чорних швів. Він має бути накачаний до такої величини повітряного тиску, аби при падінні на ігрову поверхню з висоти близько 1,80 м, виміряною від нижньої поверхні м'яча, відскакував на висоту, виміряну до верхньої поверхні м'яча, не менше чим близько 1,20 м і не більше ніж близько 1,40 м. Окружність м'яча має бути не менше 74,9 см і не більше 78 см. Вага м'яча має бути не менше 567 гр. і не більше 650 гр.

Номер слайду 9

Ведення м'яча. Гравець може вести м'яч тільки однією рукою, а не двома. Ведення може продовжуватися як завгодно довго, але не може початися знову, якщо гравець узяв м'яч двома руками. Тут вступає в дію правило "опорної ноги". Під ним розуміється, що гравець повинен однією ногою стояти на підлозі, але може пересувати іншу, при цьому в нього є тільки 5 секунд, щоб зробити передачу чи кинути по кільцю. У противному випадку, рефері визнає порушення, і м'яч переходить до супротивника. Є винятки. Якщо гравець збирається атакувати кільце, то він перед кидком може зробити два кроки після закінчення ведення.

Номер слайду 10

Фоли. Фол - це недотримання правил, викликане персональним контактом чи неспортивним поведінкою. Види фолів. Персональний - фол, внаслідок персонального контакту. Персональний фол: гравцеві заборонено блокувати, тримати суперника, штовхати, розставляти руки. Технічний фол - фол, не викликаний контактом з його суперником. Технічний фол: суперечки із суддею, некоректна поведінка, вхід і вихід на майданчик під час гри, затримка гри. Дисквалифицирующий фол - це фол, внаслідок волаючого неспортивного поведінки. Гравець, який одержав 5 фолів в матчі, має залишити ігровий майданчик не може брати участь у матчі (та заодно йому дозволяється залишитися лаві запасних). Гравець, який одержав дисквалифицирующий фол має залишити місце проведення матчу.

Номер слайду 11

Порушення- Аут - м'яч йде за межі ігрового майданчика;- Пробіжка - гравець, контролюючий м'яч, робить переміщення ніг більше 2-х кроків;- Правило середньої зони. Нападник не може виконувати передачу назад за центральну лінію майданчика.- Правило 3-х секунд. Не можна пребувати у штрафному майданчику суперника без м’яча довше 3-ох секунд.- Правило 5-и секунд. Порушення фіксується, якщо гравець володіє м'ячем, його активно атакують і він протягом 5 с не веде, не передає і не виконує кидок м'яча, або ж якщо не виконується штрафний кидок чи вкидання м'яча з-за меж майданчика. - Правило 8-и секунд. Якщо команда володіє м'ячем, вона муситьпротягом 8 с перевести його зі своєї половини майданчика на половину суперника. - Правило 24 секунд. Команда, що володіє м'ячем, повинна протягом 24 с зробити кидок у кошик суперника, інакше м'яч передається супернику. Якщо протягом 24 с м'яч вийде з гри і буде його викидання цією ж командою, то рахунок 24 с починається зпочатку. Після того як команда набрала 5 командних фолів у кожній половині, за всі наступні фоли карають пробиттям штрафних кидків.