10 липня о 18:00Вебінар: Мультфільм за 5 хвилин: онлайн-сервіси для створення анімації та монтажу

Бесіда "Паління - шкідлива звичка"

Про матеріал

Мета: довести учням інформацію про шкідливість паління та його негативний вплив на організм людини; формувати в учнів негативне ставлення до шкідливих звичок, сприяти тому, щоб діти враховували та усвідомлювали цю загрозу.

Перегляд файлу

                          Бесіда «Паління – шкідлива звичка»                  

Мета: довести учням інформацію про шкідливість паління та його негативний вплив на організм людини; формувати в учнів негативне ставлення до шкідливих звичок, сприяти тому, щоб діти враховували та усвідомлювали цю загрозу; виховувати дбайливе ставлення до власного здоров'я.

Обладнання: малюнки-антиреклами, плакати «Здоров’я» та «Хвороби»

 

                                                    Хід бесіди

 1. Вступне слово вчителя

 2. «Мовою цифр» – статистика щодо шкоди, захворюваності та смертності від паління

 3. Бесіда про шкоду паління

 4. «Скільки коштує шкідлива звичка»?

 5. «Вільний вибір»

 6. Заключне слово вчителя

 1. Вступне слово вчителя

 Про людину у якої відсутні шкідливі звички кажуть, що ця людина веде здоровий спосіб життя. Здоровий спосіб життя передбачає правильне харчування, дотримання правил і норм гігієни, наявність нешкідливих умов у школі та вдома, заняття спортом заради зміцнення здоров’я, неприпустимим є паління, вживання алкоголю, наркотиків.

 Сьогодні ми проведемо розмову про підступних ворогів людства - шкідливі звички. Найпоширенішою з них є паління. Ви, напевне, не раз чули від дорослих – батьків та вчителів, про шкідливість паління, але багато хто прагне на власному досвіді перевірити правильність цього твердження. Лише одна затяжка тютюновим димом – спробую, мовляв, що буде.

 Найчастіше буває, що людина, раз зазнавши „втіхи” від паління, назавжди лишається рабом цигарки: хотіла б кинути сигарету, та вже не може.

 Недарма здавна тютюн називали викрадачем розуму та здоров’я.

 Паліями не народжуються. Ними стають люди, яких вчасно не застерегли, не зупинили, коли їхня рука тягнулась до сигарети.

2. Мовою цифр

 Паління – велике лихо . Доведено, що паління тютюну призводить до виникнення різних захворювань, які є причиною передчасної смерті людей.

 • Смертельна доза нікотину для людини – 50 – 75 мг. Випалюючи 20 – 25 сигарет на день, людина дістає смертельну дозу.

 • Кожні 4 хвилини у США помирає людина, смерть якої зумовлена палінням сигарет.

 • Палій живе на 6 – 8 років менше, ніж його ровесник, який не палить. Причина одна – надзвичайно велика небезпека для здоров’я.

 • Масове паління сприяє виникненню, розвиткові та ускладненню перебігу ряду захворювань майже в третини населення Землі.

 • Палії щороку викидають в атмосферу 720 тонн синильної кислоти, 384 тис. тонн амоніаку, 108 тис. тонн нікотину,600 тис. тонн дьогтю, понад 550 тис. тонн чадного газу та інших складових частин тютюнового диму.

 • Загальна маса недопалків, кинутих де завгодно, досягає 2,52 млн. тонн.

 • Щорічно у світі від тютюнопаління гине 54 млн. чоловіків.

 • Смертність в Україні від уживання тютюну щорічно становить не менш як 100 тис. осіб.

 • Учні, що палять, роблять у 1,5 раза помилок більше, ніж до того, як почали палити.

 • Число серцевих скорочень під впливом паління збільшується на 30 – 40 ударів за 1 хвилину.

 • Одна випалена цигарка позбавляє організм 25 мл. Аскорбінової кислоти.

 • Кожна цигарка містить 15 різних канцерогенних речовин, що викликають рак.

 • Легені людини, що випалює пачку цигарок кожен день протягом року, містять 1 літр смоли.

 • Кожна випалена цигарка скорочує життя палія на 8 хвилин.

 • 90 % паліїв визнають, що хотіли б кинути палити.

3. Бесіда про шкоду паління

 Бесіда з учнями за запитаннями:

 • Чому паління шкідливе для людини?

 • Які органи людини страждають від паління найбільше?

 • Які захворювання виникають у паліїв найчастіше?

 • Які шкідливі речовини містяться в цигарках?

 • Чому люди палять?

 • Чи є «нешкідливі» сигарети?

 • Чому так важко кинути палити?

 • Чи подобається вам, коли дівчина палить? (Хлопцям)

 • Чи приваблюють вас хлопці з цигаркою? (Дівчатам)

4. «Скільки коштує шкідлива звичка?»

 Кожна людина має право вибору – палити чи не палити. Ще у 2003 році Міністром освіти підписано закон про заборону паління в навчальних закладах, тому що далеко не всі учні уважно слухають те про що їм говорять дорослі. Не секрет, що чимало підлітків хоча б раз пробували курити. Здавалося б, що тут такого: багато дорослих курять... Але варто батькам знайти у кишені сина чи доньки пачку цигарок, і серйозної розмови не уникнути, адже тато й мама розуміють, що паління — дуже шкідлива звичка, а підлітки не сприймають її всерйоз, і даремно.

 Чадний газ, що утворюється під час горіння, у крові вступає в хімічну взаємодію з гемоглобіном, що, як ви знаєте, переносить кисень. Вміст кисню в крові курця різко падає, а значить, погіршується кровопостачання головного мозку і мозок починає повільно гинути.

 Якщо паління таке шкідливе, то чому ж ми скрізь зустрічаємо рекламу цигарок та сигарет?

 Якби з бігбордів на нас дивилася така реклама, яку ми зараз побачили і почули, то бажаючих палити стало б набагато менше.

5. ”Вільний вибір”

 Палити чи не палити – це ваш вільний вибір. Тільки спочатку замисліться, до чого він веде. На дошці написані слова „Здоров’я ” та „Хвороби”, а також намальовані „сліди” з написами: режим дня, паління, навчання, байдикування, лінощі, спорт, радість, гумор, успіх, порушення режиму дня, антисанітарія. Посередині прикріплений малюнок дитини. Викликаються два учні, яким пропонується, з'єднавши „сліди” , пройти шляхом до «Здоров’я « або до «Хвороби».

6. Заключне слово вчителя

 Багато підлітків починають курити, вживати алкогольні напої саме тому, що із цигаркою або чаркою в руці видаються собі більш дорослими, стильними. Але чи за¬мислювались ви, чому так багато дорослих людей роками борються із залежністю від алкоголю, тютюну і (тим паче наркотиків? Тому, що ці згубні звички із задоволення пере¬творюються на страшні хвороби. То що ви оберете: здорове яскраве життя чи щоденну тяжку боротьбу за виживання? Яким ви бачите своє майбутнє? Добре подумайте над цим, беручи до рук цигарку чи пляшку пива. Здоровий спосіб життя це насамперед запорука успіху та можливість бути щасливим, адже ні одна в світі людина, якщо вона хвора не може сказати, що вона здорова.

 

Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку