Тема: Професії моїх батьків.
Мета: поглибити уявлення учнів про різноманітність професій, розширити знання дітей про професії своїх батьків, розвивати зв’язне мовлення, виховувати сумлінне ставлення до праці.
Обладнання: малюнки за темою, мультфільм, маски на голову, дидактична гла.
Хід заняття
І.Організація дітей.
1.Привітання.
2.Вступне слово.
Послухайте казку Грицька Бойка «Про Андрійка- неумійка».
Це Андрійко-неумійко.
Ну й хлопчина! Ну й мастак!
В школі, вдома, скрізь, у всьому,
Завжди в нього все не так.
Починає, поспішає, а виходить на одне:
Наш Андрійко-неумійко
Що не візьме---те не втне.
Він проснувся, потягнувся:
-Де штани? Сорочка де?—
І ще зранку біля крана невдоволено гуде:
--Мило впало, десь пропало….---
Зняв його із підошов.
Довго милом руки милив,
Не обмив---за стіл пішов.
Як взувався, нагинався, нив:
-Бабусю, поможи!!
Із шнурками горе прямо:
--Ти мені їх зав’ яжи….
Він картинку із «Барвінка» для газети вирізав.
--Ой, загине скатертина!—
Братик плачучи сказав.
Став кімнати підмітати,
Та ще дужче насмітив.
Взявся, діти, посуд мити---чашки з блюдечком розбив.
Десь поділись, загубились
Ґудзики на комірці:
Став ладнати, пришивати---
Зшив з сорочкою штанці!
От Андрійко-неумійко клеїть змія-летунця.
Клеїть змія не уміє,- сам прилип він до стільця.
У Андрійка-неумійка молоток є і гвіздки.
Він до діла взявся сміло:
Бац!..На пальцях синяки!!
Став санчата фарбувати,--
Фарбу й щіточку приніс:
Сині в нього руки й ноги, навіть вуха, навіть ніс.
Взяв лопату і копати він круг яблуньки почав.
--Ой, Андрійку-неумійку, ти ж коріння порубав!
Ось Андрійко-неумійко юшку з риби став варить:
Вкинув зілля, рибку з сіллю,---
А води ….. забув налить.
3. Бесіда за прослуханим.
- Діти, а вам сподобався цей хлопчик?
- Чому?
- А що треба зробити, щоб хлопчик став Умійкою?
ІІ.Основна частина.
1.Слово вчителя.
- Сьогодні ми з вами продовжимо розмовляти про професії. А саме про професії наших батьків.
2.Розгадування загадок.
- Зараз я згадаю вам загадки, а ви їх відгадаєте:
У кожнім місті і селі - головний на столі. (Хліб)
Гарне на вроду, їсть масло і п’є воду.
Ходить з краю в край, ріже гарний коровай. (Трактор)
По полю бродить, зерно молотить,
Жне, косить – хліба не просить. (Комбайн)
Я не їм вівса, ні сіна, дайте випити бензину –
Всіх коней я обжену, куди хочеш побіжу. (Автомашина)
Я літаю, язірки на крилах маю
І мотор у мене є,
Що життя мені дає. (Літак)
Засвітила, полетіла – хвіст вогнений залишила. (Ракета)
- Утворіть від слів відгадок слова, хто керує всім цим і скажіть до якого типу належать ці професії.
Хліб – хлібороб
Трактор – тракторист
Комбайн – комбайнер
Автомашина – водій, шофер
Літак – льотчик, пілот, командир корабля
Ракета – космонавт
3. Бесіда за темою.
Ви молодці, добре знаєте, які існують професії. Узагалі, всі професії світу можна поділити на 5 груп:
«людина — природа» (головний предмет праці — рослини, тварини або мікроорганізми): екологи, агрономи, зоотехніки, ветеринари лікарі).
«людина — техніка» (головний предмет праці — технічні засоби): інженери, слюсарі, механіки, водії тощо.
«людина — людина» (головний предмет праці — люди, групи людей, суспільство): вчителі, соцпрацівники, психологи, продавці, консультанти
«людина — знакова система» (головний предмет праці — умовні знаки, цифри, , ноти): економісти, бухгалтери, фінансисти, статисти.
«людина -художній образ» (головний предмет праці – художні образи та методи їх побудови): артисти, журналісти, письменники, художники.
4. Перегляд мультфільму про професії.
5. Розповіді дітей про професії своїх батьків.
6. Дидактична гра. Лото «цікаві професії»
7. Гра «Хто Я?»
ІІІ.Заключна частина.
1.Підведення підсумків.
1