Тема: «Яку професію обрати»
Мета: закріпити знання дітей про професії; розвивати допитливість; виховувати повагу до праці людей.
Обладнання: роздатковий матеріал, папір, олівці, фломастери, дидактичні ігри, малюнки за темою.
Хід заняття
І.Організація дітей.
1.Привітання.
2.Вступне слово.
- Сьогоднішнє виховне заняття я хочу розпочати з вірша Олександра Дерманського.
Всі професії – важливі,
Пам’ятай.
Всі потрібні й особливі,
Пам’ятай.
Чи водій ти, чи учений, –
Не забудь:
Добрий будь з людьми і чемний,
Чесний будь.
Все, що робиш, слід робити
Від душі.
Працювати і любити –
Від душі.
Чи політик ти, чи лікар, –
Не забудь:
Щирим будь з людьми довіку,
Справжній будь!
Сто професій є, дитино,
Та одна
З них – професія ЛЮДИНИ –
Головна!
ІІ.Основна частина.
1.Розповідь вчителя.
- У світі є дуже багато цікавих професій, але яку з них вибрати.
Ваша майбутня професія повинна в першу чергу подобатися вам. Немає нічого кращого, ніж кожен ранок вставати і радіти тому, що йдеш на роботу.
Ваша професія повинна приносити вам радість. Людина, яка любить свою професію, хоче ставати професіоналом, знавцем своєї справи, тому так важливо вибрати професію до душі.
2.Обмін інформацією за темою «Яку професію обрати?»
(діти, за бажанням, висловлюють свою думку про те, ким вони б хотіли стати)
3.Дидактична гра «Склади пазл».
(дітям роздаються пазли за темою. Їм потрібно скласти предмети відповідно до професії)
4.Гра «Відгадай за описом»
Біля великої плити, як у цеху,
Готує страви завжди до смаку. (пекар)
Хто розносить нам листи?
Телеграми і газети?
Ой, важка у нього ноша!
Діти, хто він? (листоноша)
Є паличка в нього в руках чарівна,
за мить сто машин зупиняє вона!
Ось паличку вгору він ловко підняв –
одразу «Москвич», як укопаний, став! (поліцейський)
Він закони добре знає,
Помилку відраз впізнає,
Будь-який важливий лист
Враз напише вам… (ЮРИСТ).
Хто людей з біди рятує
І хвороби всі лікує -
Призначає процедури
І таблетки, і мікстури? (ЛІКАР)
Професії (це кожен знає)
Важливішої немає!
Він — наставник і навчитель,
Мудрий, приязний… (УЧИТЕЛЬ)
5. Гра «Хто Я?»
(діти за описом вгадують ким вони стали в даній грі)
ІІІ.Заключна частина.
1.Підведення підсумків.
2.Конкурс малюнків «Улюблена професія».
1