БЕСІДА Тема: «Що краще робити у вільний час: погуляти на свіжому повітрі, почитати книгу чи грати у комп’ютерні ігри?»

Про матеріал

БЕСІДА

Тема: «Що краще робити у вільний час: погуляти на свіжому повітрі, почитати книгу чи грати у комп'ютерні ігри?»

Мета: навчити учнів розпізнавати активний і пасивний відпочинок; дати поради щодо корисного відпочинку; розвивати прагнення зміцнювати власне здоров'я; виховувати бажання дотримуватись здорового способу життя.

Обладнання: ілюстрації, мультфільм «Настюня та комп'ютер»

Словник: активний та пасивний відпочинок.

Перегляд файлу

Дата _______________

БЕСІДА

Тема: «Що краще робити у вільний час: погуляти на свіжому повітрі, почитати книгу чи грати у комп’ютерні ігри?»

Мета: навчити учнів розпізнавати активний і пасивний відпочинок; дати поради щодо корисного відпочинку; розвивати прагнення зміцнювати власне здоров'я; виховувати бажання дотримуватись здорового способу життя.

Обладнання: ілюстрації, мультфільм «Настюня та комп’ютер»

Словник: активний та пасивний відпочинок.

 

ХІД ЗАНЯТТЯ

  1. Організаційний момент
  2. Хвилинка опитування

- Що роблять люди, якщо вони відчули втому?

- А що таке відпочинок? (Це не безділля, він має бути цікавим і корисним)

- Як відпочиваєш ти?

- Як відпочивають твої батьки? Друзі?

 

  1. Вступна бесіда

3.1.Бесіда «Активний та пасивний відпочинок»

- Сьогодні ми поговоримо про те, як правильно організувати свій відпочинок та дозвілля, ознайомимося із різними видами відпочинку.

- Відпочивати можна як активно, так і пасивно. Щоб не втомлюватися, необхідно чергувати розумову та фізичну працю. Людям, які займаються розумовою працею, необхідний активний відпочинок. Під час такого відпочинку активно працюють ті органи й системи організму, які доти не були суттєво задіяні.

- Людина не може працювати без упину. Вона повинна відпочивати. Якщо ти вчасно не потурбуєшся про свій організм, він сам про себе «нагадає». Так, коли ти тривалий час фізично працюєш, з’являється слабкість. Після довгої напруженої розумової діяльності ти стаєш неуважним, погано засвоюєш матеріал — не сприймаєш і не запам’ятовуєш його. Отже, це «сигнали» для відпочинку.

- Відпочинок може бути різним — пасивним (сон, слухання музики тощо) та активним (ігри на свіжому повітрі, заняття спортом тощо). Для відпочинку головне — чергувати різні види діяльності, розумову та фізичну працю. Тоді ти відпочинеш і відновиш свої сили.

 

3.2.Словникова робота

Активний відпочинок – це відпочинок, який поєднують із рухом або діяльністю. Наприклад: гра у футбол, волейбол, баскетбол, прогулянка на свіжому повітрі, біг і т.д.

Пасивний відпочинок – це відпочинок, який не потребує руху або діяльності. Наприклад: читання книги, перегляд мультфільму чи фільму, гра у шахи, шахмати, комп’ютерні ігри, малювання, ліплення, вишивання і т.д.

Петрик лежить на дивані й дивитися довго телевізор. Як відпочиває Петрик? (Він лежить на дивані, дивиться телевізор). Це пасивний відпочинок.

– Дмитро щодня гуляє з песиком на свіжому повітрі. Як відпочиває Дмитрик? (Він гуляє з песиком). Це активний відпочинок.

  1.        Гра «Хвости»

- Продовжте фразу: «Найкращим відпочинком для мене є...».

- По черзі продовжіть фразу: «Коли я втомлений, я люблю...».

 

Фізкульт – розминка

- Повтори імітації рухів як:

Пташка – руки вгору й полетіли.

Кенгуру – стрибки на місці.

Равлик – присідання й повзання.

 

  1. Практична робота.

4.1. Обговорення ситуацій.

Хлопчик: Після уроків я відвідав спортивну секцію. А після тренування грав у футбол у дворі. Увечері в мене боліла голова.

- Чому так сталося? (відповіді учнів)

 

Дівчинка: Я вирішила зробити домашнє завдання відразу після уроків у школі. Увечері я була дуже стомлена, у мене боліла голова.

- Чому так сталося? (відповіді учнів)

 

4.2.Перегляд мультфільму «Настюня та комп’ютер»

Сайт: https://www.youtube.com/watch?v=OrNYFm3GYoQ

 

- Зараз ми переглянемо мультфільм про дівчинку – Настю, яка довгий час сиділа за комп’ютером, що ж з нею сталося? Чому так шкідливо довго гратися за комп’ютером.

 

- Настя дуже любила цілими днями гратися у комп’ютерні ігри, нічого їй не цікаво.

- Так вона тиждень гралася, без відпочинку. Поки не відчула слабкість, погіршення апетиту та втому. Виявилося що у неї підвищилася температура, батько негайно зателефонував лікареві.

- Лікар оглянувши дівчинку, суворо сказав що гратися за комп’ютером можна не довго. Обов’язково робити перерву 15 хв, щоб очі й мозок відпочивали. Дівчинка одужала й постійно згадувала слова лікаря й щодня старалася сидіти за комп’ютером по 15 хв й частіше активно відпочивати із друзями на свіжому повітрі.

 

  1. Підсумок заняття

- Що роблять люди, якщо відчули втому?

- Що таке відпочинок?

- Для чого потрібно відпочивати?

-  Як правильно відпочивати?

- Які види відпочинку ви знаєте?

-  Наведіть приклади активного відпочинку.

- Наведіть приклади пасивного відпочинку.

-  Який відпочинок швидше та краще врятує від перевтоми: активний чи пасивний?

-  Як слід проводити вільний час?

 

doc
Пов’язані теми
Людина і світ, Виховна робота
Інкл
Додано
18 березня 2018
Переглядів
7733
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку