Бесіда "Як спілкуватися з незнайомими людьми"

Про матеріал
Актуалізація і узагальнення знань учнів з безпечної поведінки під час небезпечних та надзвичайних ситуацій. Формування в учнів якостей свідомої особистості, виховання мужності і спроможності приймати швидкі і правильні рішення в екстремальних умовах.
Перегляд файлу

                    «Як спілкуватися із незнайомими людьми»

Мета: актуалізувати і узагальнити знання учнів з безпечної поведінки під час небезпечних та надзвичайних ситуацій, навчити їх запобігати; формувати в учнів якості свідомої особистості, виховувати мужність і спроможність приймати швидкі і правильні рішення в екстремальних умовах.

Вчитель. Однією з найбільш серйозних небезпек, що постійно підстерігає дітей і підлітків, може бути зустріч із небезпечними незнайомцями – людьми схильними до злочинних дій, психічно неврівноваженими, а також тими, хто перебуває в наркотичному чи алкогольному сп’янінні. Серед них можуть бути ґвалтівники, грабіжники, хулігани, убивці, маніяки та ін. Діти, особливо маленькі, дуже товариські, які хочуть познайомитися практично з усіма підряд, особливо з тими, хто посміхається, мило з ним розмовляє, пропонує іграшки та солодощі. Однак через довірливість, діти можуть потрапляти в неприємні ситуації. Для того, щоб уникнути такої небажаної зустрічі, а якщо вона все ж таки відбулася, зберегти своє життя й здоров’я, необхідно знати й завжди дотримуватися простих правил поведінки:

На вулиці:

  • Будь ввічливим та привітним у спілкуванні з людьми. Така поведінка викликає позитивне відношення до тебе серед оточуючих.
  • Тримайся подалі від незнайомих людей, які поводять себе не добре, уникай будь-яких розмов із ними. Намагайся не відповідати на грубість і нахабство тим же. Краще промовчати або зробити влучне зауваження про невихованість грубіяна.
  • Не грайся на вулиці допізна.
  • Ніколи не йди гуляти на вулицю, не повідомивши батьків чи інших близьких тобі людей про те, куди ти ідеш і з ким.
  •     Якщо ти загубив батьків у незнайомому місці, стій там, де ти загубився. Якщо ти не можеш їх знайти, звернись про допомогу до міліціонера чи інших дорослих.
  • Якщо ти відчуваєш, що хтось переслідує тебе, намагайся скритися від нього, але не заходь у безлюдні місця.
  • Ніколи не погоджуйся йти з незнайомими людьми до чужого під’їзду, підвалу або інших безлюдних місць.
  • Намагайся не показувати на вулиці серед великої кількості людей свої дорогі речі (мобільний телефон, гроші, інші коштовності).
  • Не приймай від незнайомих людей ласощі, подарунки.
  • Якщо біля тебе зупиняється авто і незнайома людина звертається з якимось проханням, головне – не підходь надто близько до машини. Якщо запитання тобі здаються сумнівними, то ввічливо скажи незнайомцю, що ти поспішаєш; ні в якому разі не сідай до машини, що б тобі не пропонували.
  • Якщо ти бачиш на вулиці, у транспорті коробку, сумку, згорток, пакет – не чіпай їх.

У під’їзді чи в ліфті:

  • Перед тим, як увійти до ліфту, під’їзду, добре роздивись навколо.

  • Не заходь у ліфт із незнайомими, краще почекай чи йди пішки.
  • Якщо в ліфт сідає незнайома людина, то не повертайся до неї спиною, краще стежити за її діями.
  • Якщо незнайомець увійшов до ліфта після тебе і ти боїшся їхати з ним, натисни кнопку «Стоп», і тоді двері кабіни не закриються.
  • Якщо ти відчуваєш небезпеку під час руху ліфта, натисни кнопку «Виклик диспетчера» і розкажи диспетчеру ситуацію. Це відверне увагу незнайомця, а може, і зовсім злякає його.
  • Якщо на тебе напали у ліфті чи у під’їзді, голосно кричи про допомогу, дряпайся, кусайся й іншими

Гра «Хрестики-нулики»

А зараз ми згадаємо як треба поводитися з незнайомими людьми. На дошці ігрове поле. Гравець дістає і читає питання. Якщо він правильно відповів на питання, то ставить свій знак в клітинку, а якщо неправильно - знак противника. Розігрується право першого ходу.       

 Питання для ігрового поля.

 1. На вулиці до тебе звернувся незнайомець і сказав, що твоя мама прислала його за тобою. Як ти вчиниш? 2. Якщо до тебе звернувся незнайомий чоловік, як ти будеш з ним розмовляти? 3. Якщо біля тебе загальмувала машина, і тебе запрошують поїхати на зйомки будь-якого фільму. Твої дії. 4. Якщо незнайома людина взяла тебе за руку і намагається відвести з собою, що ти будеш робити? 5. Опиши як виглядають сучасні лиходії. 6. Назвіть найбільш небезпечні місця у дворі. 7. Якщо до тебе підійшли незнайомці та запитують, як знайти вулицю або будинок, що ти будеш робити? 8. Дзвонять у двері і кажуть «Телеграма. Потрібно розписатися ». Що ти зробиш? 9. Вам здається, що хтось йде за вами слідом. Як ви вчините?

Отже, Тож нехай деякі наші поради щодо виконання норм поведінки і безпеки підлітків убезпечать молодих людей від можливих трагічних наслідків та негараздів.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Максименко Ольга Олександрівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додав(-ла)
Луків Галина
Пов’язані теми
Педагогіка, Виховна робота
Додано
11 березня 2019
Переглядів
8395
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку