Бесіда з протипожежної безпеки з елементами сюжетно-рольової гри Тема :«Пожежники» (старший дошкільний вік)

Про матеріал
Мета: вчити діяти в надзвичайних ситуаціях при пожежі, навчити правилам поведінки під час пожежі (виклик пожежних, гасіння пожежі, перша медична допомога). Дати поняття про значення вогню для людини, коли вогонь злий, коли добрий. Розширювати знання про професію пожежних. Розвивати мислення, пам'ять, мовлення. Виховувати бажання допомагати іншим.
Перегляд файлу

Бесіда з протипожежної безпеки  з елементами сюжетно-рольової гри 

Тема :«Пожежники» (старший дошкільний вік)         

                  

Мета: вчити діяти в надзвичайних ситуаціях при пожежі, навчити правилам поведінки під час пожежі (виклик пожежних, гасіння пожежі, перша медична допомога). Дати поняття про значення вогню для людини, коли вогонь злий, коли добрий. Розширювати знання про професію пожежних. Розвивати мислення, пам'ять, мовлення. Виховувати бажання допомагати іншим.

Попередня робота: читання віршів – оповідань «Із сірниками гра – буде  

                             біда». Вивчення правил протипожежної безпеки, прислів’їв .

Обладнання: обладнання для с/гри «Пожежники», «Лікарня», «Пожежна

                         машина». Д/гра «Збери з частин ціле».

 

Хід заняття

І. Вступна бесіда

Вихователь: - Діти, які ігри бувають?

Діти: рухливі, настільні, народні, сюжетні.

Вихователь: -В які ігри ви любите грати в групі?

Діти: водії, будівельники, родина, магазин, настільні…

Вихователь: -Я вам хочу запропонувати сьогодні пограти в гру

                       «Пожежники».

Вихователь: - Хто працює в пожежній частині?

Діти: пожежники, водії, телефоністи.

Вихователь: -А яким же повинен бути пожежник?

Діти: сміливим, здоровим, мужнім, сильним…

Вихователь: - Хто керує пожежниками?

Діти: командир.

Вихователь: - Яким повинен бути командир?

Діти: справедливим, чесним.

Вихователь: - Давайте розподілимо ролі. Хто буде командиром, пожежними,              водієм, телефоністом?

(Діти розподіляють ролі)

Вихователь: - В лікарні хто працює?

Діти: лікар, м/сестра (діти обирають)

Вихователь: - Хто буде мамою, дітками? (с/гра «Родина»).

(Діти розходяться по ігровим куточкам, починається гра)

 

ІІ. «Пожежники» : - командир дає команду на навчання, потім – перевірити  

                                    пожежну машину та протипожежне обладнання.

      «Родина» : - мати йде в лікарню, а меншу доньку залишає на старшу і

                             Наказує, щоб не робили шкоди, до газової плити не

                             підходили, сірники не брали.

- Менша донька бере сірники, щоб погратися і робить пожежу.

- Старша донька по телефону 101 викликає пожежних, а потім починає гасити вогонь.

- Виклик приймає диспетчер і далі сповіщає перше відділення, називає адресу, доповідає, що в квартирі двоє дітей.

- Пожежники виїжджають на місце пожежі, вогнегасниками гасять пожежу, перевіряють квартиру, виносять з квартири дітей і викликають Швидку допомогу – 103.

«Швидка  допомога»: лікар і м/сестра надають першу медичну допомогу.

 

ІІІ. Пожежники дають поради дітям

3.1 Вивчіть правила пожежні.

       Будьте завжди обережні.

       Знає хай дитина кожна,

       Жартувати з вогнем не можна.

3.2 Для розваги і для гри

      Сірники ти не бери,

       Бо з вогнем погані жарти –

       Жартувати з ним не варто.

3.3 Не розпалюй сам багаття,

      Ані в лісі, ані в хаті.

      Легко вогник запалить,

       Та не просто погасить.

3.4 Не ховатися в куток, а вогонь гасити.

      Як вогонь іще малий, чашкою залити.

      Чи піском засип, накрий, щоб не міг ожити.

Вихователь: - Запам’ятали правила пожежні?

Діти: - Так.

ІV. Д/гра «Відгадай з якої казки герої» (зібрати з частин ілюстрації і визначити з якої вони казки).

Ці казки з вогниками: «Троє поросят», «Пригоди Буратіно», «Кицьки дім», «Колобок».

 Вихователь: - В усіх казках є вогонь, а в яких казках вогонь добрий, в яких

злий?

Відповіді дітей.

V. Гра – вікторина (надзвичайні ситуації)

- Що слід робити коли сталася пожежа?

- Чи можна ховатися в квартирі, коли щось горить?

- Як треба діяти, коли багато диму?

- Якщо загорівся одяг, ваші дії?

- Яке правило треба запам’ятати?

«У сірниках вогонь – це добре знай, їх ніколи не чіпай!»

VІ. Як кажуть в народі:

- Сірниками грався – лиха набрався.

- Вогонь і вода – то добре і біда.

- Вогонь наш друг, але не завжди. Він може бути і ворогом.

- Не жартуй з вогнем – обпечешся.

- Запам’ятай дітвора: сірник і газ для вас не гра!

VI. Підсумок:

- Що вам сподобалося?

- Чи було важко бути пожежниками?

- Будете ви дотримуватися правил протипожежної безпеки?

Бліц - опитування:

(можна провести на прогулянці)

1. Номер телефону пожежної команди?

2. Скільки цифр у № телефону швидкої?

3.  Яка перша, остання цифра номеру міліції?

4. В Україні міліція чи поліція?

5. Куди вдома класти ліки?

6. На скільки хвилин можна залишати дитину вдома одну?

7. Навіщо у світлофора жовте око?

8. Де краще гратися в кімнаті чи на кухні з термометром?

9. Куди телефонувати, якщо пахне газом?

10. Скільки людей одночасно може кричати вам у вухо?

11. Чому не можна стрибати по сходах через 2-3 сходинки?

12. А через одну можна?

13. Скільки цукерок дитина може взяти у незнайомця?

14. Скільки хвилин можна дозволити гратися дитині біля виритого котловану?

15. Скільки одночасно наклейок, наліпок можна чіпляти дитині на тіло?

16. З якої шафи чи шухлядки слід дітям брати ножі, ножиці, спиці, шприці? Скільки для цього потрібно шухлядок?

 

 

     

docx
Додано
27 листопада 2021
Переглядів
333
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку