Конспект уроку
з основ здоров’я
для 5 класу.
Тема: ‘‘ Безпека в побуті. Ризики побутового травмування, телефонного та
телевізійного шахрайства, проникнення в оселю зловмисників.’’
Підготував вч. Дичковський В.М.
Ладичинської гімназії
Теребовлянського рн.
Тернопільської обл.
2021р.
Тема: ‘‘ Безпека в побуті. Ризики побутового
травмування, телефонного та телевізійного
шахрайства, проникнення в оселю зловмисників.’’
Мета: - сприяти зниженню ризику побутового
травмування, шахрайства, пограбувань;
- навчити уникати небезпечних ситуацій;
- відпрацьовувати алгоритм безпечної поведінки
в дома;
-виховувати свідоме ставлення до безпеки свого
життя.
Обладнання та
матеріали: підручник, зошит, картки із текстами самостійних
робіт, картки із текстами домашніх завдань, таблиці і малюнки на задану тему ножиці, скоч, магнітики.
Тип уроку: урок-треніг
Хід уроку
1 .Організаційний етап. (2 хв.)
а) Установка на позитивний настрій. Привітання учителя.
Нехай Світ наш буде добрим!
Добре ми вчимося жити,
Добре прагнемо ми вчитись,
Добре в дома проживати,
Світ добрішим мусить стати!
б) Установка на результативну роботу класу.
Повторення 5-ти правил (усі разом) поведінки на тренінгу.
(правила складені спеціально для дітей на 1-ому тренінгу).
2.Перевірка домашнього завдання.Актуалізація опорних знань. 10 хв.
Самостійнаробота (картки)
Рівні |
І-варіант |
ІІ-варіант |
Початковий |
Закінчи речення: Пожежі легше запобігти, ніж… |
Закінчи речення: Якщо виникла пожежа, повідом про це… |
Середній |
Як поводитись у задимленому приміщенні? А)Захистити органи дихання тканиною; Б) розмахувати тканиною, щоб розвіяти дим; В)опуститись на підлогу, повзти вздовж стіни; Г)стати у весь зріст. |
Ти побачив, що горить розетка, у яку ввімкнений телевізор. Що ти робитимеш? А)Поллєш її водою; Б)висмикнеш шнур із розетки; В)Вимкнеш електрику на щитку; Г)покличеш на допомогу. |
Достатній |
Назви умови виникнення пожежі
|
Наведи приклади: Горючих речовин
важкогорючих речовин
негорючих речовин
|
Високий |
Що ти робитимеш, коли несподівано з увімкненого телевізора піде дим і з’явиться вогонь?
|
Твої дії, якщо ти опинився в задимленому приміщенні?
|
3.Мотивація навчальної діяльності (3 хв.)
4.Повідомлення теми і мети уроку. (2хв.)
Тема: ‘‘ Безпека в побуті. Ризики побутового
травмування, телефонного та телевізійного
шахрайства, проникнення в оселю зловмисників.’’
Мета: - сприяти зниженню ризику побутового
травмування, шахрайства, пограбувань;
- навчити уникати небезпечних ситуацій;
- відпрацьовувати алгоритм безпечної поведінки
в дома;
-виховувати свідоме ставлення до безпеки свого
життя.
5. Вивчення нового матеріалу.
А) сприймання інформації (1 хв.)
Продовжити фразу: ’’Мій дім-це …’’(учні називають свої варіанти відповіді).
Б) поглиблення інформації (5хв.)
Учитель розповідає про найбільш уразливі місця в будинку, квартирі(вікна, двері, балкон, електро-водо-та газові побутові прилади).
РУХАНКА ( 3 хв.)
’’ БУДИНОК Й ГОСПОДАР’’
Учасники об’єднуються в трійки. Двоє беруться за руки і стають будинком. Третій заходить у середину. Він-господар. За командою ’’Господар’’, господарі міняються місцями. .За командою ’’Будинок’’, будинки міняються місцями. .За командою ’’Небезпека’’, усі міняються місцями.
В) Уточнення інформації (4 хв.)
’’Правила поведінки для тих, хто залишився в дома сам’’(ст.134-135 з підручника).
Г) Відтворення інформації ( 10 хв.)
Поділ класу на групи
1 група.
Виконання крос-тесту (ст.133 з підручника).
2 група.
Виконання завдання за таблицею.(мал..80 ст.135 з підручника).
3 група.
Розігрує сценку на тему: У ваші двері хтось подзвонив і сказав:’’ Вам телеграма, потрібно розписатися’’. Ви в дома самі.
6.Узагальнення і систематизація знань. (2 хв.)
Виставлення оцінок і обговорення активності окремих учнів і груп.
7.завдання до дому. (1 хв.)
Разом з батьками визначити рівень безпеки своєї оселі за заданим алгоритмом (картки для д/з).
Поставити ‘+’ або ’-‘ . Підрахувати бали (‘+’ 1 б.;’ –‘ 0 б.).
Картка для д/з.
1 |
Наявність будинкової пожежної сигналізації |
|
2 |
Наявність домофонної системи |
|
3 |
Надійність дверних і віконних конструкцій |
|
4 |
Наявність сторожової собаки |
|
5 |
Обізнаність всіх членів родини про можливі комбінації шахраїв |
|
6 |
Відсутність у дітей проявів хизування статками родини |
|
7 |
Наявність автоматичних систем захисту при користуванні електро-водо-та газовими побутовими приладами. |
|
8 |
Проведення батьками інструктажу з правил безпечної поведінки, кожного разу ,коли діти залишаються самі в дома. |
|
9 |
Не байдужість і спостережливість сусідів. |
|
10 |
Дотримання правил безпечної поведінки в оселі дітьми, на час відсутності дорослих |
|
11 |
Можливість швидкого телефонного зв’язку дітей з батьками |
|
12 |
Знання дітьми номерів телефону екстрених служб допомоги |
|
8.Прощання (2хв.)
‘’Побажання твоєму дому’’ учні по черзі висловлюють побажання тому, хто сидить справа.
1