На уроці поставлено за мету скласти з учнями правила безпечної поведінки в школі тапопередження травматизму під час навчальної праці, з'ясувати причини травматизму дытей у школі, розвивати мислення, мовлення, вміння висловлювати думи, спонукати учнів до виконання правил безпечної поведінки в школі на прикладі власних вчинків, виховувати обережність, дисциплінованість, уважність.
Урок з основ здоров’я в 2 класі
Тема: « Безпека в школі. Дисципліна і порядок.»
Мета: скласти з учнями правила безпечної поведінки в школі та
попередження травматизму під час навчальної праці, з'ясувати причини травматизму учнів в школі, розвивати мислення, мовлення, вміння висловлювати думки, спонукати учнів до виконання правил безпечної поведінки в школі на прикладі власних вчинків, виховувати обережність, дисциплінованість, уважність.
Обладнання: презентація на тему: « Безпека в школі», картки з завданням , картки – плутанки ( анограми ), сигналки, кольорові олівці, ілюстрації , малюнки дітей «Небезпечні ситуації в школі», пам’ятки, відео - ролик фортепіано, магнітофон
1 слайд Хід уроку:
І. Організація класу.
Встали діти всі тихенько. Посміхнулися раденько…
2 слайд
Пролунав дзвінок - Починається урок
Будем працювать старанно
Щоб почути у кінці
Що у наші 2 –м класі
Діти просто МОЛОДЦІ!!!
Девіз уроку: 3слайд
Не просто слухати, а чути
Не просто дивитися, а бачити.
Не просто відповідати, а міркувати,
Дружно і плідно працювати
4 слайд
Доброго ранку, сонце привітне!
Доброго ранку, небо блакитне!
Доброго ранку, в небі пташки!
Доброго ранку, маленькі дубки!
Я вас вітаю, я вас люблю!
Зараз у нас з вами буде урок з основ здоров’я . А навіщо ж ми вивчаємо цей предмет в школі.? ( Щоб всі діти вчилися піклуватися про здоров’я.)
Сьогодні нас чекає серйозна розмова про збереження здоров’я в школі. Урок наш незвичайний, ми проведемо його на безпечній стежині, а допоможе в цьому наш вірний помічник – комп’ютер. Щоб бути здоровим треба змалку вчитися цінувати і берегти своє ? --- здоров’я. Тож, згадаємо на початку уроку, як про здоров’я говорить народна мудрість, тобто, які прислів’я ви знаєте?( Мозкова атака) на перевірку багажу ваших знань про здоров’я. В цьому нам допоможе гра: «Жвавий м’ячик»
(Діти розповідають прислів’я про здоров’я. ) 5 слайд
А зараз скажіть мені, будь ласка , про що ми розмовляли на минулому уроці?
6 слайд
(задаємо питання сусіду,що він робе в той чи інший час, він відповідає, і—навпаки. )
7 слайд
1 пара
Отже, і темою урока у нас сьогодні буде _ 8 слайд ____хором
«Безпека в школі. Дисципліна і порядок.»
Зараз я візьму інтерв’ю 9 слайд
_ Які правила поведінки в школі вам відомі?
Вправа «Очікування» 10 слайд
Діти, погляньте, що намальовано на слайді?
ІV. Фізкультхвилинка. 11 слайд
У класі ми не обходимось без Правил для учнів. То ж, давайте перевіримо…
Спитає вчитель---ТРЕБА ВСТАТИ
Дозволить сісти --- тихо сядь.
Сказати хочеш – не шуми, а тільки руку підніми.
У школі парту бережи,
І на парті не лежи.
Щоб урок минув не марно, Треба сісти рівно, гарно.
Не базікать на уроках,
Як папуга чи сорока.
А та як ми живемо з вами в якому містечку? КАЛИНКА . То ж, повторимо Калинкові правила.
12 слайд
Звучить фортепіано ( діти співають та підтанцьовують)
Правила в нас Калинкові - честі, доброти й любові
Основне правило в нас… ЯКЕ? Люби себе - люби інших , як себе!
Отже, люби їх , як себе. Ти , калинко, не лінуйся, потягнися, посміхнися.
Не забудь зробить зарядку, речі всі тримай в порядку.
Ми у Калиновім містечку, як пташенята і гніздечку,
Будуть нас добре тут навчати , а ми дорослих поважати. Тож, будемо старатися!
- Молодці! Ви всі виконуєте правила поведінки на уроках.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
А зараз ми дізнаємось, якими ж повинні бути учні в школі?.
13 слайд
1.Об’єднаємось в групи і розшифруємо слова. Я роздам кожній групі букви – склади, а вам з них треба скласти слова - відповіді. Крім того ви наклеїте їх на картон, а ми подивимось , яка група це виконає дружніше?
- Так, мудрими, чемними, чесними, чуйними, щирими, вдячними.
14 слайд 2.Робота в зошиті (ст.34)
№1. Розгляньте малюнки.
Як треба поводитись на перерві ? Допишіть , де потрібно, НЕ
Обміняйтеся своїми зошитами з сусідом по партІ та перевірте один одного. Чи є учні ,які знайшли помилки , або не згодні з думкою товариша?
№ 2 Розгляньте малюнки.
Кому з дітей загрожує небезпека? ЧЕРВОНИЙ ОЛІВЕЦЬ
Зафарбуй кружечки червоним кольором.
Добрий день, шановні глядачі! З вами ведучі новин НВК – ТV
Зіновчук Софія та Тітов Євгеній.
Тема нашого випуску : дитячий травматизм.
Аналізуючи причини нещасних випадків, дуже прикро усвідомлювати те, що більшості нещасних випадків можна було б запобігти.
Профілактична робота буде ефективною, коли всі учні будуть не тільки вивчати, а розуміти правила безпечної поведінки в школі.
Шкільний травматизм діти дістають на уроках фізкультури, під час перерв, у класах, у їдальні, в коридорах.
Основними причинами шкільного травматизму є недостатня свідомість учнів, щодо можливих наслідків пустощів на перервах.
Учитель:ПОДИВІТЬСЯ НА результати досліджень слайд № 15
Висновки підтверджують, що більшість травм отримують саме молодші школярі, тобто учні 1-4 класів.
В Україні нещасні випадки посідають третє місце серед основних причин смерті.
Щороку зазнають ушкодження здоров'ю приблизно 2 млн. людей.
Смертельно травмується більше 70 тис. осіб.
У НВК 13 , міста Дніпродзержинськ учень 5-А класу Акуленко Данил ударив ногою однокласника Мовчанова Микиту по руці. В результаті чого стався перелом кисті руки. Хлопчик потрапив у лікарню з переломом.
Учень 2-А класу Швець Ігор, граючись, штовхнув свого однокласника Вихреста Давіда. В результаті падіння сталось сильне пошкодження руки. Це, знову ж таки ,привело до лікарні.
слайд № 16 ДИАГРАМА Учитель: ПОДИВІТЬСЯ НА результати досліджень До нас на урок ми запросили журналіста
Виходе дівчинка кореспондент
Добрий день! В студії каналу НВК –ТВ її ведуча , Полюлях Дар’я. На перерві я взяла інтерв’ю в учнів. А чи знають вони правила для учнів? Чому ж тоді порушують ці правила?
А зараз репортаж з місця подій. Увага на екран. Слайд №17
Ось, на жаль, як поводяться наші учні.
Найкращим відпочинком на перерві є проведення цікавих ігор, а не бешкетування.
Від дотримання правил поведінки в школі та правил ТБ залежить здоров'я школяра.
Тобто, ми повинні сьогодні з’ясувати - звідкіля ці проблеми?
Які місця у школі, на вашу думку, можуть бути небезпечними? Слайд № 18
(Коридор, їдальня, спортивний зал, сходинки)
А тепер кожна группа класу повинна скласти правила безпечної поведінки:
Зараз ми об’єднаємось у групи за деякими рисами характеру та отримуємо такі завдання Слайд № 19
1 группа : ( сюди підійдуть ті, хто вважає себе дуже жвавим та рухливим:
2 группа: (сюди підійдуть ті, хто вважає себе спокійними та врівноваженими):
правила безпечної поведінки на уроках трудового навчання;
3 группа: (сюди підійдуть ті, хто вважає себе спортивним та організованим): правила безпечної поведінки у спортивному залі;
4 группа: (сюди підійдуть ті, хто вважає себе самостійним)
правила безпечної поведінки під час уроків;
5 группа: (сюди підійдуть ті, хто вважає себе охайним та бережливим);
правила безпечної поведінки в їдальні;
6 группа: (сюди підійдуть ті, хто полюбляє ігри)
правила безпечної поведінки на перерві.
Зараз за допомогою кубування ми з’ясуємо, в якій черзі будуть утворюваться кола друзів. Спікера груп запишуть слова, яких не достає у правилах . Відповіді: міркуємо .
Кубик визначає 1-й колір----червоний------------------------
Відповіді: міркуємо та знаходимо у підручнику
- Не бігати по коридорах і сходах;
Не штовхатися ;
Не ставити підніжок;
Не з’їзджати у вестибюлі .
2 група правила безпечної поведінки на уроках трудового навчання:
Стежити за порядком на парті;
Інструменти можна брати тільки з дозволу вчителя;
Передавати ножиці кільцями;
Не гратися інструментами.
3 група правила безпечної поведінки у спортивному залі:
Не заходити до спортзалу без учителя;
Виконувати чітко команди фізрука;
Виходити організовано.
4 група правила безпечної поведінки під час уроків:
- Уважно слухати вчителя;
- Не заважати;
- Підняти руку , коли треба звернутися до вчителя;
- Не вигукувати, якщо тебе не спитали;
-Не користуватися мобільним телефоном.
5 група правила безпечної поведінки в їдальні;
-Заходити в їдальню спокійно. Дотримуватись черги;
-За столом сидіти правильно, їсти красиво;
-Бажати друзям « СМАЧНОГО»;
-Розмовляти тихим голосом;
В їдальні не бігати;Не гратися столовими приборами.
Пам’ятати , що хліб – це святе. Не можна його кидати.
6 група: правила безпечної поведінки на перерві
Не смітити ,
поважати працю чергових та прибиральниці;
Від дотримання правил поведінки в школі та правил ТБ на уроках
залежить здоров'я школяра.
Добре, ми склали правила .
Слайд № 20 ТАНЦІ
А зараз підійшов час трішки відпочити . Улюбленим відпочинком для вас є танці. Тому, танцювальну паузу нам проведе вчитель танців. Звучить музика, діти танцюють
І ми з вами опинились вже на іншому березі річки . Берег здійснених надій.
Чи здійснилися ваші очікування? Так. Тож, і дерево яке я вам обіцяла ось.
Слайд №21
Зверніть увагу на це чарівне дерево , яке росте на березі здійснених надій. Зараз на ньому з’являтимуться ваші побажання після сьогоднішнього уроку.
Будь ласка , якими ви мрієте бути людьми?
Я хочу подякувати всім учням за роботу на уроці На уроці сьогодні ( Відмінно. Активно. Чудово. Старанно) працювали---------------------------------
А зараз за допомогою Гри: «Броунівський рух» ми підведемо підсумки. Звучить музика НВК…… , діти рухаються по класу та шукають продовження своїх речень.
Діти читають:
Дотримуватися розпорядку дня –
Це правильно, тому що…
тоді ти будеш зібраним та успішним
Я впевнений, в тому що…
Необхідно постійно виконувати правила для учнів
І тоді ти нікому не нашкодиш
Я добре знаю, що…
Про здоров’я треба піклуватись змалку
Я переконаний в тому, що…
Дисципліна – це порядок і безпека в школі.
(Діти повертаються на місця )
Ну а зараз підійшов час запросити до нас найголовнішу в нашому шкільному житті Королеву Дисципліну. Вона весь час спостерігає за вами і щось хоче сказати.
Добрий день, діти ! Я дуже хочу подружитись з вами і залишитись в вашому класі назавжди І , якщо ви будете зі мною з злагоді , то все у вас буде гаразд, безпека буде поруч. Я бачу тут в класному куточку прізвища учнів , які заслуговують на подяку за зразкову поведінку. Тому, цих дітей сьогодні слід визначити . Це:
МОЛОДЦІ!!!
А для всіх дітей я приготувала пам’ятки . 10 золотих правил Хай вони будуть у ваших щоденниках , щоб ви ніколи не забували про дисципліну в школі.
Звучить пісня « Це наше з тобою НВК…