Мета: спонукати малят свідомо позитивно ставитись до сну; розширити знання дітей про здоровий сон, використовуючи фітотерапію; формувати у дітей почуття захищеності засобами казкотерапії та піскотерапії; виховувати ціннісне ставлення до сну; розвивати логічне мислення, фантазію, дрібну моторику рук, сприйняття та навички спілкування.
Хід заняття
Привітання з елементами LEGO
Мета: сприяти встановленню контакту між дітьми та налаштуванню на роботу.
Психолог: Доброго дня діти! Я дуже рада Вас бачити!
В коло всі разом ставайте.
І посмішку один одному передавайте.
На сусіда подивіться та йому ви усміхніться.
Серце в руки, ви беріть, і тепло сердець своїх ,подаріть!
(Діти по колу один одному передають сердечко з LEGO)
Психолог: Від ваших гарних усмішок мені стало дуже тепло. А тепер давайте подаруєм свої усмішки та часточку тепла свого серця нашим гостям.(Діти посміхаються гостям і малюють сердечко у повітрі).
(Чути звук, який сповіщає що на вайбер надійшло відеоповідомлення)
Вихователь: Діти, ви хочете подивитися. Що нам надійшло? (так)
Тож зручненько всі сідайте
І відео дивитися починайте.
«Привіт, малята, це я – Нюша, ваша давня подруга! Коли настає вечір, на небі з’являються зірочки та місяць, сонечко сідає за обрій я лягаю спати. Снилися мені завжди казкові, гарні, кольорові сни. Але сьогодні я не змогла заснути цілу ніч. Крутилася я так, не заснувши аж до самого ранку. Тепер прошу Вашої допомоги, що потрібно робити, щоб солодко спати і бачити сни! »
Розповідь-бесіда «Навіщо нам спати?»
Нюші ми допоможемо,
Що корисно для сну розкажемо.
Дидактична гра «Що корисно робити перед сном?»
(з використанням асоціативної картки)
Мета: розширювати знання дітей про здоровий сон; удосконалювати вміння дітей добирати картинки, де зображено сюжети, які сприяють сну.
Дітки, картинки обирайте,
Поради Нюші надавайте.
Ваші поради дуже слушні. Молодці, малята.
Справді, спокійна обстановка, а також зручне ліжко, м’якенька постіль, спеціальний одяг для сну допомагають швидше заснути.
Щоб гарно спати,
Потрібно подушечку нам мати.
Творче завдання «Травичку запашну обери і подушечку зроби»
(Діти обирають травичку і наповнюють подушечки)
Всі подушечки гарненькі,
І маленькі й запашненькі.
Зробимо одну
Подушечку запашну.
З чебрецем, ромашкою,
З липою і м’ятою,
Щоб хороше спати
І сни розглядати.
(Діти складають в свою подушечку трави і застібають їх)
Тож на подушечки лягайте, дрімайте
Та сни казкові розглядайте.
Пластичний етюд
Чарівна подушечка до нас завітав.
Очки малятам вона лоскотала.
Далі гуляти пішла по обличчю:
Стрибнула лагідно на щічку,
І на лобик, ще й на носик,
Ротик, потім на животик.
Чарівна подушечка гарно лежала,
Разом із нами відпочивала.
Ось ми прокидаємось,
Гарно потягаємось,
Ручки, ніжки відпочили,
Щоб малята не хворіли.
Всі ми солодко дрімали,
Сни яскраві розглядали.
А тепер за столики сідайте
Гарні та погані сни визначайте.
Дидактична гра «Подаруй сон»
Мета: розширити та закріпити знання дітей про казки; формувати вміння розрізняти добрих та злих героїв.
(діти розглядають картинки, і визначають з якої казки герой; потім на добрих героїв викладають білі лего – цеглинки, а на злих чорні лего - цеглинки)
Пальчикова вправа «Бачить Нюша у вві сні»
Бачить Нюша у вві сні овочів корзину,
(складають заокруглені кисті «чашечкою»)
Бачить – рибка в озерці, танцюючи плине,
(плавні хвилеподібні рухи вперед стуленими долонями)
Бачить – пташечки малі крильцями махають,
(зчіплюють долоні великим пальцем, решта пальців розставлені й ритмічно рухаються вгору - вниз)
Бачить – сонця промінці яснесенькі сяють,
(роз’єднують кисті, пальці розставлені і спрямовані вниз),
Ось кумедне оленя йде через місточок,
(показують «оленя» - виставивши мізинний та вказівний пальчики)
Ось хатинка, а у ній – чарівний пісочок.
(зображують долонями «дах, а потім імітують сипання пісочка»)
Є пісок у нас гарненький
Жовтий, синій, червоненький.
Ми пісочок насипаєм,
Що насниться відгадаєм.
Сиплю я пісок жовтенький,
Що насниться Нюші
Розкажіть швиденько.
Малята, що б ви хотіли, щоб наснилось Нюші жовтого кольору?
Синій пісок висипаю,
Нюші я побажаю…
Малята, що можна побажати Нюші синього кольору?
Зелений пісочок висипати поспішаю,
Що насниться Нюші розповідаю…
Червоненький додаю,
Сни казкові розкажу…
Сниться Нюші малина,
І зеленая машина,
Мячик, кулька, прапорець,
Жовтий сонця промінець.
Нюша наша все дрімає,
Та у сні вона підростає.
(Діти виконують рухи під музику відповідно до тексту)
Малята, наша Нюша за нами спостерігала, і що для сну корисне вона дізналась. Ви картинку оберіть - вірну відповідь скажіть!
Вправа – рефлексія «Мої враження»
- За допомогою чого ми вітались?
- Що потрібно робити перед сном ?
- Що ми кладемо в подушечку?
- Яку травичку ти поклала?
- Чи потрібно спати ? Чому?
- Хто не зміг заснути?
- Що може приснитися діткам?
Бінарне заняття на тему:
«Казкові сни»
Вихователь:
II молодшої «В» групи
з інклюзивним навчанням
Кулачок Т.М.
Практичний психолог :
Василюк А.П.