Бінарний урок-гра «Цікава професія».
Мета : перевірити,узагальнити та розширити знання учнів про професії столяра та слюсаря , слюсарні і столярні інструменти,розвивати логічне мислення , спостережливість , уважність , кругозір ; виховувати любов до праці .
Обладнання : мультимедійна дошка з проектором , столярні та слюсарні інструменти , заготівки з ДВП та тонколистового металу, канцелярське приладдя.
Час проведення : 45 хв.
Класи : 8А і 6А.
Хід уроку.
1.Нервово-психічна підготовка учнів :
Для активізації пізнавальної діяльності та підготовки до роботи на уроці учням пропонується розгадати загадки про професії,про інструменти.
Я небога однонога
Всіх крутитися навчу.
Я кручусь, та ще й до того
Іншим голову кручу.
(Викрутка)
Залізний ніс, дерев’яний хвіст.
Що воно за гість,
Що кігтями залізо їсть?
Вузеньке, маленьке, на два боки іскри летять.
(Ножівка)
Маленький хлопчик у шапці ходить.
Хто в руки не візьме — по голові б’є.
(Цвях)
Папір але на ньому не пишуть. (наждачний папір).
Як приходимо у клас, Там чекає він на нас. Вчить писати і читати, І невтомно працювати. (учитель)
Хто людей з біди рятує І хвороби всі лікує- Призначає процедури І таблетки і мікстури?(лікар)
2.Організаційна частина :
Вчителем проводиться перевірка присутності учнів , повідомлення теми та мети заняття.
3.Актуалізація опорних знань :
Учні розповідають вірші , відомості про професії столяра та слюсаря.
Тесляр
Зігнувсь старий тесляр вусатий
Сокира гостра мов коса
Він крокв та балок потесав.
А зморшки врізані похмуро,
Живиця жовта на руках, -
Нову витесує по шнуру
Соснову крокву він під дах.
Тріски летять аж за ворота
Дивлюсь, кажу до тесляра:
- Хороша, дядьку, в вас робота. –
А він:
- Хороша, та стара…
Ой глянь: підносяться будови
Усе із цегли, кам’яні –
Нащуплює кущисті брови:
- Бетон тесати не мені. –
І знов зігнувсь.
По шнуру глянув – сокира врізалася
в сук…
Аж доки світ,
Не збідне шана
До цих, в живиці, чесних рук.
Столярі
Немов з соснового бору
Йде аромат смоли-живиці.
Це учні з ПТУ
Пиляють дошки
З сосни й ялиці.
Летить тирса,
Летить із під пили.
Впевнено працюють
Хлопці - столярі.
Рубанком вистругують
Рівненькі планки,
А на верстаті висвердлюють
Засмоли і сучки.
Вони виготовляють:
Дверні полотна,
Рами й коробки.
Міцні знання ці хлопці мають,
І на підлозі настиляють
Паркетні килимки.
Працюють всі вони завзято
Й нема для них
Ніяких перешкод.
Майстерно все вони долають,
І швидко досягають
Задуманих висот.
Тепер ми впевнені у тім,
Що гідна робітнича
Прийде зміна.
Пишатись ними буде Україна
Пісенька слюсаря
Вікна навстіж, двері навстіж,
В будинку іржаві замки.
Кран тече, у крана нежить,
Дмуть в будинку протяги.
То мороз, то потепління,
Розхворівся будинок, як зуб...
Слух пройшов, що запалення
У водопровідних труб.
Чин по чину, чин по чину,
Всі хвороби дарма!
Всі полагодим причини
Куванням, клепкою і ключем.
Ключем не загадковим,
А чарівним, гайковим.
Знову будинок здоровий
Якщо викликати лікарів,
Є такії лікарі,
Доктора-професора,
Доктора-чарівники:
Слюсарі-сантехніки.
Все в порядку, якщо слюсар
Знає справу, як професор.
Узагальнююче слово вчителя.
4.Практична частина :
1. Учням пропонується розгадати ребуси , кросворди пов”язані з темою уроку.
2. Конкурс «Назви операцію»-на мультимедійній дошці учням пропонуються для перегляду різні столярні та слюсарні операції . Учні повинні вгадати виконувану операцію
3. Конкурс «Назви інструмент» - з кожного класу відбирається один учень , якому закривають очі . Після цього вони навпомацки повинні вгадати інструмент та його призначення.
4. Конкурс «Зроби деталь» . З кожного класу вибирається один учень , якому пропонується виготовити деталь – квадрат з сторонами 50 мм. Один випилює ручним лобзиком з ДВП , інший вирізає ножицями по металу з тонколистової сталі . Після закінчення виготовлення перевіряється точність виконання та швидкість . Проводиться аналіз роботи .
5.Фізкультхвилинка.
Учні виконують нескладні вправи та рухи,що демонструються на дошці, для відпочинку та зняття напруги.
6.Заключна частина.
Учням пропонується переглянути 2 коротких відеоролика про професії столяра та слюсаря.
7. Підведення підсумків уроку,виставлення оцінок
По горизонталі: 1. Шаруватий матеріал зі склеєних аркушів шпону із взаємно перпендикулярним розташуванням волокон у сусідніх шарах. 4.Металевий загартований брусок із великою кількістю гострих горбиків, насічок у формі клина. 6. Цінний природній матеріал.
По вертикалі: 2.Тонкі листи деревини, які отримують у процесах лущення або стругання. 3.Синтетичний матеріал, діалектрик, що використовують для ізоляції електричних пристроїв та проводів. 5. Один із видів художнього оздоблення деревини. 7. Дерев’яний молоток.
|
2Ш |
|
|
|||||||
П |
|
3П |
|
|||||||
|
О |
Л |
||||||||
1Ф |
А |
Н |
Е |
Р |
А |
|
5В |
|
||
|
|
С |
|
И |
||||||
|
Т |
П |
||||||||
М |
|
А |
||||||||
|
4Р |
А |
Ш |
П |
І |
Л |
Ь |
|||
|
С |
|
|
Ю |
|
|||||
|
В |
|||||||||
7К |
И |
Я |
Н |
К |
А |
|||||
|
Н |
|||||||||
6Д |
Е |
Р |
Е |
В |
И |
Н |
А |
|||
|
Я |
|
||||||||
1к |
е |
р |
н |
е |
р |
|
||||||||||||
|
|
2ш |
а |
б |
л |
о |
н |
|||||||||||
3 |
з |
а |
г |
о |
т |
о |
в |
к |
а |
|
|
|||||||
4м |
і |
л |
і |
м |
е |
т |
р |
|
||||||||||
|
5л |
і |
н |
і |
й |
к |
а |
|||||||||||
|
6к |
у |
с |
а |
ч |
к |
и |
|
||||||||||
7р |
и |
с |
у |
в |
а |
л |
к |
а |
|
|
|
|||||||
|
8к |
у |
т |
н |
и |
к |
|
|
||||||||||
9к |
р |
е |
с |
л |
е |
н |
н |
я |
|
|
||||||||
|
я |
|
|
|||||||||||||||
1. Інструмент для кернування центрів отворів.
2. Деталь, розміри і контури якої такі самі, як і потрібного нам виробу.
3. Метал для виготовлення майбутнього виробу.
4. Одиниця виміру.
5. Інструмент для розмічання.
6. Інструмент для відкушування дроту.
7. Інструмент для нанесення розміточних ліній.
8. Інструмент для контролю прямого кута.
9. Графічне зображення предмета.
СТОЛЯРНА СПРАВА
рубанок
молоток
пилка
столяр
верстак
СЛЮСАРНА СПРАВА
сталь
зубило
вороток
напилок
плашка