Бінарний урок "Конфлікти у нашому житті і чому їх необхідно вирішувати?"

Про матеріал

Тема. Конфлікти у нашому житті і чому їх необхідно вирішувати? Поняття конфлікту та його види. Стадії конфлікту

Мета: з'ясувати значення поняття «конфлікт», проаналізувати причини зародження конфліктів, розглянути види конфліктів; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження; виховувати повагу один до одного.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

  • -застосовує та пояснює на прикладах основні поняття та терміни з теми;
  • -визначати причини зародження конфліктів;
  • -розрізняти види конфліктів.
Перегляд файлу

Конспект бінарного уроку

з громадянської освіти та історії

для 10-го класу

Підготувала учитель історії

КЗ «Першотравнева ЗОШ І-ІІІ ст.»

 Вистороп Тетяна Василівна

Тема. Конфлікти у нашому житті і чому їх необхідно вирішувати? Поняття конфлікту та його види. Стадії конфлікту

Мета: з’ясувати значення поняття «конфлікт», проаналізувати причини зародження конфліктів, розглянути види конфліктів; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження; виховувати повагу один до одного.

Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:

  •                застосовує та пояснює на прикладах основні поняття та терміни з теми;
  •                визначати причини зародження конфліктів;
  •                розрізняти види конфліктів.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: підручник, ілюстративний ряд,

Хід уроку

  1. Організаційна частина.
  2. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.
  1. Проаналізуйте зображення. Яке з вивчених понять підходить до нього? Чому?

Картинки по запросу толерантність   Картинки по запросу інклюзія   Картинки по запросу забобони

Толерантність                           Інклюзія                            Забобони

Картинки по запросу дискримінація    Картинки по запросу компроміс Картинки по запросу рівність

Дискримінація                              Компроміс                              Рівність

  1. Заповніть схему.

E:\Работа\Підготовка до уроків\10 клас\Громадянська освіта\3. Людина в соціокультурному просторі\5. Конфлікти у нашому житті і чомуї їх необхідно вирішувати\Рисунок1.pngE:\Работа\Підготовка до уроків\10 клас\Громадянська освіта\3. Людина в соціокультурному просторі\5. Конфлікти у нашому житті і чомуї їх необхідно вирішувати\Рисунок2.png

  1. Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
  1. Аналіз історичних подій.
  • Проаналізуйте події з історії.
  • Що може бути між  ними спільного?

Картинки по запросу ромео і джульєтта Картинки по запросу хрестові походи  Картинки по запросу національно визвольна війна українського народу середини 17 століття таблиця

 

  • У кожній з них присутній конфлікт.
  • Що ж таке конфлікти?
  • Що вам про нього відомо?
  • Сьогодні ми ознайомимося з причинами, стадіями та видами конфліктів.
  1. Вивчення нового матеріалу.
  1. Словникова робота.
  • Оберіть правильне, на вашу думку, визначення до поняття «конфлікт».

Конфлікт – явище, що виникає в результаті зіткнення протилежних дій, поглядів, інтересів, прагнень, планів різних людей або мотивів і потреб однієї людини.

Конфлікт

А   явище, що виникає в результаті зіткнення протилежних дій, поглядів, інтересів, прагнень, планів різних людей або мотивів і потреб однієї людини

Б    зіткнення двох чи більше людей без зброї, або із застосуванням холодної зброї (ножів, сокир), або предметів, що можна використати як зброю

В   складне теоретичне або практичне питання, що потребує розв'язання, вивчення, дослідження.

  1. Вправа «Асоціативний кущ».
  • Висловлюйте власні думки вголос, не пояснюючи їх суті. Які асоціації викликає у вас слово «конфлікт»?

К – протиріччя;

О – суперечка;

Н – сутичка;

Ф – протистояння;

Л – протиборство;

І – зіткнення;

К – скандал;

Т – бійка; сварка; крик; лайка; образа; війна; насильство…

  1. Робота з текстом підручника (с. 53).
  • Опрацюйте текст підручника.
  • Чим корисні та небезпечні конфлікти?
  • Чи можливе суспільство без конфліктів? Чому?
  1. Робота з таблицею.
  • На основі тексту підручника на с. 54 заповніть таблицю.

Види конфліктів

За предметами

За характером

  • політичні
  • економічні
  • культурні та релігійні
  • професійні
  • етнічні
  • суперництво
  • конфронтація
  • конкуренція
  1. Робота в парах.
  • З курсу історії пригадайте наведені події. Обговоріть їх у парах. Проаналізуйте за планом.
  1. Вид конфлікту.
  2. Причини.
  3. Сторони.

А. «Рурська криза».

Б.   Липнева революція у Франції.

В.   Кримська війна 1853 – 1856 років.

Г.   Голокост

Д.   Хрестові походи.

Е.    Реформація в Німеччині. 

  1. Робота з таблицею  на с. 54 підручника.
  • Проаналізуйте таблицю «Стадії конфлікти»
  • На підставі опису життєвої ситуації поясніть, як розгортаються стадії конфлікту.
  1. Узагальнення та систематизація знань.
  1.  Перегляд відеоролику.

https://www.youtube.com/watch?v=P1900TBJ7q8

  • Проаналізуйте стадії конфлікту, приведеного у ролику.
  1. Робота з візуальними джерелами.
  • Розгляньте ілюстрації.
  • До яких видів конфліктів можна їх віднести?

E:\Работа\Підготовка до уроків\10 клас\Громадянська освіта\3. Людина в соціокультурному просторі\5. Конфлікти у нашому житті і чомуї їх необхідно вирішувати\93813451_doctorbormental_31_0.jpg Картинки по запросу економічний конфлікт   ЩО ТАКЕ КОНФЛІКТИ. ВИДИ І СПОСОБИ ЇХ РОЗВЯЗАННЯ. КОНСТРУКТИВНЕ РОЗВЯЗАННЯ КОНФЛІКТІВ

  1. Підсумки уроку.
  2. Інструктаж з домашнього завдання.
  1. Опрацювати с. 53 – 54 підручника.
docx
Додано
27 листопада 2018
Переглядів
2600
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку