Тема. Яким чином толерантність та інклюзія торують шлях до суспільства рівних можливостей? Толерантність та інклюзія
Мета: визначити, що собою являє толерантність та інклюзія, яким чином ці поняття прокладають шлях до суспільства з рівними можливостями; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження; формувати толерантне ставлення до оточуючих.
Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручник, роздатковий матеріал, кросворд, ребуси, відеоролик.
Конспект уроку
з громадянської освіти та історії
для 10-го класу
Підготувала учитель історії
КЗ «Першотравнева ЗОШ І-ІІІ ст.»
Вистороп Тетяна Василівна
Тема. Яким чином толерантність та інклюзія торують шлях до суспільства рівних можливостей? Толерантність та інклюзія
Мета: визначити, що собою являє толерантність та інклюзія, яким чином ці поняття прокладають шлях до суспільства з рівними можливостями; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження; формувати толерантне ставлення до оточуючих.
Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручник, роздатковий матеріал, кросворд, ребуси, відеоролик.
Хід уроку
Ексклюзив
Діти записують на дошці слова, що асоціюються у них з поняттям «Ексклюзив». Пояснюють та роблять висновки.
(Інклюзія)
(Ексклюзія)
(Сегрегація)
(Інтеграція)
|
Інклюзія Ексклюзія Сигрегація Інтеграція
|
|
Клас ділиться на дві групи. Кожна з них отримує набір «Квітка» (пелюстки з надписами з серединкою «толерантність» та «інклюзія»
Порівнявши свої «квіти» учні/учениці роблять висновок про зв'язок толерантності та інклюзії.
Наочно демонструє нищівні наслідки нетолерантності, зневаги та булінгу, вчить дітей усвідомлювати наслідки своїх дій.
Вчитель показує гарне яблуко та просить групу описати його — форму, колір. Тоді дістає схоже яблуко. Перше — передає групі з проханням дбайливо передавати його класом, при цьому усміхатися, говорити добрі слова один одному. Після цього учитель єкласом друге яблуко і просить робити все навпаки. Можна, за бажання, жбурляти та різати яблуко, писати всякі дурниці на поверхні, глузувати з нього, колоти іншими предметами.
Рефлексія: