Бінарний урок української мови та музичного мистецтва .
Тема уроків: Укр мова - " Речення і текст.
Відновлення деформованих речень."
Музичне мистецтво - "Барви осінньої природи в музичних творах." Проводиться вчителем початкових класів та вчителем музичного мистецтва.
Бінарний урок у 2 класі:
Розвиток зв’язного мовлення. Музичне мистецтво.
Тема: Речення і текст.
Відновлення деформованих речень.
Барви осінньої природи в музичних творах.
Мета: учити дітей відновлювати деформовані речення, складати текст;
вчити аналізувати музичні твори, порівнювати музичні твори з творами поезії та живопису;
збагачувати словниковий запас учнів;
розвивати уяву, творчі здібності, спостережливість;
виховувати любов до прекрасного: музики, живопису, природи, поезії.
Обладнання: ребуси, загадки, ноутбук, назви осінніх місяців, таблиці з реченнями,слова, ілюстрації, малюнки, магнітофон, касета, портрет композитора.
Тип уроку: Бінарний урок
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. Вхід дітей до класу під музику
2.Привітання
Вчитель музики і вчитель мови:
Ми всміхнемось сонечку:
Ми радієм квіточці:
Гостям усміхаємся:
А урок ми починаємо:
ІІ. Активізація мовленнєвої діяльності
На ньому ми ще проведемо і урок музики.
1
Голі поля .
Мокне земля
Дощ поливає
Коли це буває?
Вірш „ Висне небо синє ”
(Комп’ютер: 3 кл., урок 10, кр.3)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Вчитель мови. - Так, сьогодні ми зустрінемося з прекрасною порою року – осінню. Будемо складати речення і текст.
Вчитель музики. – А ще ми повторимо назви нот, послухаємо музику повторимо пісню.
IV. Актуалізація опорних знань учнів.
Вчитель мови.
(метод „ Ґронування ”)
(хмарки, золота, сонце, дощик, вересень, павутиння, холодна, пізня, вітер, листопад)
Пригадати їх нам допоможуть ребуси.
„ А чи знаєте ви, як раніше називали осінні місяці?”
Вересень колись називали сівень адже починали сіяти озимину.
Жовтень – хмарунець, тому що часто змінювалась погода , або весільник. У народі так і казали: „ Жовтень на весілля багатий ”.
Листопад – просто падолист, адже опадає листя.
V. Фізкультхвилинка
Пісня „ Осінь, осінь ”
2
VІ. Відновлення деформованих речень, складання тексту.
Робота в групах.
Вже минуло красне літечко.
По рідній землі крокує осінь.
Небо вкривається темними хмарами.
Вчитель музики.
На уроках музики ми вивчаємо розташування нот на нотному сталі. Зараз ми це повторимо.
А) Робота в групах
(Кожна група отримує по карточці з 2 нотами)
(Якщо учні правильно назвали ноти, вчитель перевертає картку і на ній написане слово із слів кожної групи утворюється речення. Вчитель кожне речення виставляє на дошку:
Накрапає осінній дощик.
Красиво і сумно восени.
Вчитель мови
- Який заголовок ми підібрали б до нашого тексту?
А. Сумна осінь
Б. Похмурий день
3
Вчитель музики
А. Бесіда
Б. Робота з репродукціями .
Репродукції: І.І.Левітан „ Золота осінь ”
І.І.Шишкін „ Осінь у парку ”
- Яка картина підходить до прослуханої музики?
Вчитель мови.
(Виступ учениці Павлів Євгенії)
VII. Підсумок уроку.
4