Розробка бінарного уроку з літературного читання та музичного мистецтва на тему: "Казки народів Європи. Чеська народна казка "Собаки, коти та миші". Музичні казки.
Бінарний урок з літературного читання та музичного мистецтва
Тема. Чеська народна казка «Собака, коти та миші».
Мета: ознайомити з чеською казкою, вчити працювати з текстом казки, виділяти головну думку, пояснювати зміст прислів'я;
розвивати вміння зіставляти зміст прочитаного з малюнками до твору, диференціювати ознаки доброго і лихого, удосконалювати навички виразного читання;
виховувати інтерес та повагу до культурної спадщини народів Європи, усвідомлення неминучої кари за вчинене зло.
Обладнання: карта , краєвиди Чехії та Праги, малюнки кота, собаки та миші, мультимедійна презентація до уроку.
Хід уроку:
І.Організація класу.
1. Вірш :
Продзвенів уже дзвінок.
Починається урок.
У подорож підемо.
В країну казок потрапимо.
Слухай, думай, спостерігай,
Казку нашу відгадай.
Оченята дружно закривайте.
Казку в душу пропускайте.
2. Музичне привітання.
Вчитель музичного мистецтва:
- Сьогодні на уроці ми будемо продовжувати мандрувати у світ казок народів світу. А допоможуть нам у цьому музичні настрої.
3. Пісня про осінь.
ІI. Актуалізація опорних знань.
Скочив котик, сів на плотик,
Мне ротик І животик.
3.Прочитай виразно:
Миші милом миску мили,
Миші миску загубили,
Може, мило в річку впало?
Може, мило жаба вкрала?
І маленьких жабенят
Милить милом аж до п’ят.
ІІІ.Перевірка домашнього завдання
Візьміть інтерв´ю у 4 своїх однокласників щодо змісту казки «Виноградар і змія»
«Виноград і змія» Росія
«Легкий хліб» Болгарія Чехія
— Яка країна залишилися без казки? Здогадайтеся, до якої країни ми помандруємо сьогодні.
ІV.Мотивація навчальної діяльності.
І вдень, і вночі,
Сидить у кожусі на печі,
Проти печі гріється,
Без води умивається. (кіт)
Якщо ви відгадаєте загадку, то дізнаєтесь, хто головні персонажі цієї казки:
Без води умивається.
(Кіт).
Маленьке, сіреньке,
А хвостик , як шило. (миша).
(Миша).
І ввечері, і зранку
Вартую я на ганку.
І кусаю, і гарчу
В дім чужих я не пущу.
(собака)
(Собака).
У ч и т е л ь . На уроці ознайомимося з чеською народною казкою, будемо вчитися стисло її переказувати, визначати тему, виділяти головну думку казки, висловлювати своє ставлення до її героїв.
V. Опрацювання нового матеріалу
. Опрацювання нового матеріалу
3. Самостійне читання казки.
4. Вчитель музичного мистецтва:
- Не тільки читання дарує нам зустріч із казкою, а й музика запрошує у чудовий світ казок.
а) музика і казка;
б) інструментальні твори;
в) вокальні твори;
г) музичні характеристики героїв.
5. Робота з прислів'ям:
На чужий коровай очей не розкривай, а про свій дбай.
За поданим початком:
“Зроду – віку собака був…”
“Собаки тією грамотою …”
“Вибрали хвилину…”
“Сестри, мені здається…”
За поданою кінцівкою:
“…що коти її у нього вкрали”
“… не могли її повернути, бо з’їли”
“…яка триває досі”
VІ. Фізхвилинка.
VІІ. Закріплення вивченого матеріалу.
Де взяли собаки грамоту?
Назвіть дійових осіб казки.
Хто викрав грамоту в собак?
* За вірну службу собаки дістали грамоту, написану на:
а) овечій шкірі; б) телячій шкірі.
* Коти викрали грамоту і затягли її:
а) до сараю;б) до комори.
* Грамоту в котів вкрали:
а) миші; б) коти.
*З’їсти грамоту запропонувала:
а) найсильніша миша;б)найстарша миша.
* Собаки вимагали грамоту :
а) від мишей; б)від котів.
* Коти віддати грамоту :
а) погодилися; б) не погодилися.
7. Вчитель музичного мистецтва:
Розповідь вчителя музичного мистецтва про способи вираження музики.
VІІІ. . Підсумок уроку.
— Яку казку ми прочитали?
— У якій країні побували?
— Що нового відкрили для себе?
— З ким із своїх друзів хотіли б помиритися після читання цієї казки?
.
VI. Домашнє завдання
Виразне читання казки
Урок підготували вчителі спеціалізованої школи № 197 ім. Дмитра Луценка м.Києва Онищук Світлана Анатоліївна (вчитель – методист) та Баланчук Ірина Валеріївна (вчитель – методист).