Бінарний урок з української та англійської мови по темі: Дієслово. Час дієслів. Змінювання дієслів за часами.

Про матеріал
Бінарний урок з англійської мови і української мови Дієслово. Час дієслів. Змінювання дієслів за часами. Мета : повторити і поглибити знання учнів про граматичні ознаки дієслова, закріпити вміння визначати час дієслова у реченнях, тексті;розвивати творчу уяву, мовне чуття, культуру мовлення, вміння давати правильні та повні відповіді на поставлені запитання, розширювати лексичний запас учнів прислів’ями, , вміння співпрацювати у групі, виховувати повагу , любов до вивчення української мови, бажання бути грамотною і освіченою людиною.
Перегляд файлу

Бінарний урок з української та англійської мови по темі:

Дієслово. Час дієслів. Змінювання дієслів за часами.

Мета : повторити і поглибити знання учнів про  граматичні ознаки дієслова, закріпити вміння визначати час дієслова у реченнях, тексті;розвивати творчу уяву, мовне чуття, культуру мовлення, вміння давати правильні та повні відповіді на поставлені запитання, розширювати лексичний запас учнів прислів’ями, , вміння співпрацювати у групі, виховувати повагу , любов до вивчення української мови, бажання бути грамотною і освіченою людиною.

Обладнання: картки, портрети письменників.

Цілі:

практична: закріпити вміння учнів будувати речення в past simple, present continuous та future simple; розвивати навички писемного мовлення – написання вірша;

освітня: поглиблювати лінгвістичні знання учнів;

розвиваюча: створити позитивний психологічний клімат, розвивати уміння порівнювати, розвивати аналітико-синтезуюче мислення, розвивати змістовність мовлення, емоційну та довільну пам'ять;

виховна: виховувати інтерес до мовних явищ, інтерес до вивчення мови

Обладнання: коробка з реченнями, магнітофон

 

Хід уроку

І. Організація  класу до уроку.

- Діти, привітайтеся із нашими гостями, подаруйте їм  посмішку і один одному.

1. Пропоную розпочати наш бінарний урок.

Сьогодні у нас незвичайний урок,

Сьогодні ми зробимо ще один крок

В країну чудової рідної й  англійської мови.

  1.     Привітання

T: Good morning, pupils. (Good morning, teacher. ) I am glad to see you. (We are glad to see you too.) Take your seats, please.

 

Девіз нашого уроку сьогодні такий:

Думати – швидко.

Виконувати – чітко.

Творчо працювати.

Каліграфічно писати.

It`s time to think,  it`s time to speak, it`s time to show

 Steady, ready, go.

2. Інтерактивна вправа «Очікування»

- Чого  кожен з вас очікує від уроку? 

( я очікую, що..буде цікаво, дізнаюсь щось нове, корисне, важливе. Цей урок навчить мене.. Будемо працювати, творити  в парах, в групах,  самостійно..)

  • Очікування вчителя…
  • Я теж хочу висловити свої очікування щодо уроку:
  • ви повинні згадати яка частина мови називається дієсловом;
  • які частини мови ви вивчали на передодні?
  • довести, що знаєте що таке неозначена форма дієслова;
  • пригадати правопис не з дієсловами;
  • точно і красиво висловлювати свої думки;
  • будете злагоджено працювати в парах та групах;
  • зумієте переконати, що любите і знаєте рідну мову.

 

  1. Мовленнэва розминка. Інтерактивна вправа “Очікування”

T: What do you expect from the lesson? (Можливі відповіді: I expect:- to play games, -learn new words, - to have a good mark.)

  1.     Введення в тему

На дошці слова: open, go, smile, brush, see,  food, speak, work, buy, eat, listen.

T: Which word is odd? (Food) Why? (Because all the rest of the words are verbs and ‘food’ is a noun.)

T: Today we are going to talk about verbs at the lesson.

  1.     Фонетична розминка
    [p]: pick, pickle, pickled, pepper, peck, Peter;

[I]: pig, big, pickle, pick;

[t]: picked, worked, jumped, brushed.

Peter Piper picked a peck of pickled peppers. Did Peter Piper pick a peck of pickled peppers? If Peter Piper picked a peck of pickled peppers, where’s the peck of pickled peppers Peter Piper picked?

T: What tense (час) is used in the tongue twister? (Past Simple Tense) How do you know? (Because the verb has –ed and there’s ‘did’ in the question)

T: Today we’ll travel to the Past.

ІІ. Узагальнення і систематизація знань

1. Прослухайте вірш уважно і скажіть якої частини мови не було у цьому вірші?

Ніжна, мила, світанкова,

Ясна , чиста, колискова,

 мелодійна і дзвінка,

дивна, радісна, співуча,

лагідна, жива, казкова,

красна, чарівна, шовкова,

 найдорожча, добра, власна,

мудра, сонячна, прекрасна,

солов’їна, барвінкова,

українська наша мова! (дієслова)

Бліц опитування і складання гронування.

  1. Що називається дієсловом?
  2. Яким членом речення найчастіше є дієслово? ( Присудком)
  3. З якою частиною мови найчастіше зв’язане дієслово? ( З іменником)
  4. Як називається початкова форма дієслова? (Неозначена форма дієслова)
  5. Чому вона отримала таку назву? ( Незмінна форма дієслова. Не вказує ні на час, ні на особу, ні на кількість)
  6. На які питання відповідає неозначена форма дієслова? ( Що робити? Що зробити?)
  7. Як пишеться частка НЕ з дієсловами? ( Окремо)

 

2. Перевірка знань  про дієслово тестуванням.

1. Слова, що означають --------- предмета називають дієсловами

а) дію; б) ознаку; в) назву;

2. Дієслова відповідають на питання :

а) хто?що?  б) Який? Яка? Яке?  В) що робити? що зробити? ;

3. в якому рядку записані лише дієслова?

а) мова, мовлення, мовити, мовленнєвий;

б) мовити, говорити, бесідувати, спілкуватися;

в) мовити, мовчати, тихо, говорити;

4. Дієслова в попередньому завдання називаються  :

а) спільнокореневим;

 б) синонімами;

в) антонімами;

5. В якому рядку записані  лише дієслова в неозначеній формі дієслова:

а) дружить, говорить, пише;

б) дружити, говорити, писати;

в) дружив, говорив, писали;

6. Не з дієсловами пишеться

а) окремо, б) разом.

Перевірка за еталоном.  Обміняйтесь зошитом із своїм сусідом по парті і перевірте.

1.а 2.в 3.б 4.б 5. Б 6.а

Робота в зошиті

1. Хвилинка каліграфії

М м мм мя мо ме мова

Робота над прислів’ям про мову. Прочитайте, запишіть. Поясніть.

Своєї мови цуратися, себе самого стидатися.

Хочеш  знати,  не соромся  питати.

Чи можна за цими дієслова визначити коли відбувається дія і хто її виконує? Чому? (бо неозначена форма дієслова не вказує ні на час, ні на особу)

2. А сьогодні ми познайомимося з дієсловами, які вказують на час  дії, і на особу, яка виконує дію.

Запис на дошці. Портрети письменників.

Т.Г.Шевченко писав : «Мова рідна, слово рідне, хто вас забуває, той у грудях не серденько, тільки камінь має..»

Ліна Костенко пише : «Мова. Вона як хліб. Вона мені свята.»

А ви напишете сенкан про мову.

- Коли відбувається  дія в 1, 2, 3 реченнях? Яке питання можемо поставити до дієслова писав, пише, напишете? Аналіз дієслів і колективний висновок.

3. Опрацювання правила за підручником стр.143-144.

     4. Граматика. Групова робота

(перетворення речень з present simple tense (теперішнього часу) на past simple (минулий час)

T: Let’s  read the sentence in present simple and change it into  past simple .

I am in the classroom.

I was in the classroom.

We do our homework.

We did my homework.

She goes to school

She went to school.

I have good teeth.

I had good teeth.

She makes a sandwich.

She made a sandwich.

I water flowers twice a week.

I watered flowers yesterday.

We visit grandparents at the weekend.

We visited grandparents yesterday.

 

 

4.  Утворення часових форм  від неозначеної форми дієслова.

Писати ( пише, писав, напише) – колективно.

Читати ( читає, читав, прочитає)  - в парах.

Самостійно. 

Говорити ( говорить, говорив, говоритиме)

5. Спільна  творча робота в групах. Складання сенкану по темі

 `` Мова`` на українській та англійській мові. Спочатку пригадаємо, що таке сенкан.

Сенкан — це вірш, що складається з п’яти рядків.

Слово ”сенкан” походить від французького слова ”п’ять” і позначає вірш у п’ять рядків.

1. Перший рядок має містити слово, яке позначає тему (звичайно, це іменник)

2. Другий рядок – це опис теми, який складається з двох слів (два прикметника)

3. Третій рядок називає дію, пов’язану з темою, і складається з трьох слів (звичайно це дієслова).

4. Четвертий рядок є фразою, яка складається з чотирьох слів і висловлює ставлення до теми, почуття з приводу обговорюваного.

5. Останній рядок складається з одного слова — синоніма до першого слова, в ньому висловлюється сутність теми, ніби робиться підсумок.

 

І група – сенкан, в якому дієслова є в теперішньому часі;

Наприклад.

Мова.

Рідна, милозвучна.

Надихає, розвиває, чарує.

На уроках ми вивчаємо українську мову.

Серце.

 ІІ група – сенкан, в якому дієслова стоять в минулому часі;

Мова.

Рідна, барвінкова.

Дзвеніла, єднала, піднімала.

Вона об’єднувала і піднімала людей на боротьбу.

Доля.

ІІІ група –  Cinquain (Сенкан)

Language

Beautiful, interesting

Speaking, listening, learning

We will know it

Tongue.

 ІУ група –

Сенкан складають батьки (дієслова майбутнього часу)

Заслуховування складених творів.

Рефлексія.

А чи справдились ваші очікування?

Мої очікування  справдились, бо ви намагались працювати дружно, злагоджено, висловлювати свої думки точно, говорити правильно.

Підсумок уроку  проведемо вправою «Закінчи речення», використовуючи  часові форми дієслів прийомом «Мікрофон».

Я вивчив..                        I learned…. Many verbs.

Я працюю над..              I worked  …… hard.

Я буду знати…              I will know…… English.

Домашнє завдання. Напишіть есе «Яка мова краща  для мене : українська чи англійська?»

Make up 3 sentences in Past Simple. (Скласти 3 речення у минулому часі)

 

 

 

 

doc
Пов’язані теми
Англійська мова, Розробки уроків
НУШ
Додано
19 червня 2023
Переглядів
84
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку