18 травня о 18:00Вебінар: Інтерактивний урок математики: алгоритми та приклади створення дидактичних матеріалів

Біологія 9 клас. Екосистеми. Екосистеми та їх функції.

Про матеріал
Біологія 9 клас. Екосистеми. Екосистеми та їх функції. Екосистема – це сукупність живих організмів та середовища їхнього проживання, що об'єднані системою фізичних, хімічних та біологічних зв'язків.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Екосистеми. Екосистеми та їх функції. Біологія 9 клас

Номер слайду 2

Актуалізація знань Хто запропонував основні систематичні категорії…У яких систематичних групах види виявляють найбільшу спорідненість: а) типах; б) класах; в) родинах; г) родах?Які компоненти відсутні в клітинах прокаріот…Зазначте органели, спільні для клітин прокаріотів та еукаріотів…Схема, що відображає еволюційні зв’язки між таксонами…Організми, гени яких містять інтрони…Клітинні стінку з целюлозою мають організми, що належать до… Організми, клітини яких позбавлені клітинної стінки…Прості віруси складаються з молекули _____, яка оточена_____. Джеральд Даррелл писав про свою зустріч із цим представником родини: «На мене скажено блискав очима звір такої краси, що я зойкнув. Хутро в нього було коротким, шовковистим, соковитого золотаво-брунатного кольору, немов дикий мед. Очі зелені, точно листя під льодом, блищали як слюда в променях згасаючого сонця». До якого домену та класу належить представник, якого описав Д. Даррелл: а) Бактерії; б) Археї; в) Еукаріоти; г) Плазуни; д) Хордові; е) Ссавці?

Номер слайду 3

Екосистема – це сукупність живих організмів та середовища їхнього проживання, що об'єднані системою фізичних, хімічних та біологічних зв'язків.

Номер слайду 4

Будова екосистеми Абіотична частина (біотоп) неорганічні сполуки органічні сполуки мікроклімат (рельєф, вологість, температура… Біотична частина (біоценоз)Угруповання організмів (фітоценози, зооценози, мікробіоценози, мікоценози)

Номер слайду 5

Структура екосистеми

Номер слайду 6

Будова екосистеми

Номер слайду 7

За походженням екосистеми поділяють на: - природні (наприклад, ліси, річки, озера); - штучні (наприклад, сади, парки, городи, поля, штучні водойми).

Номер слайду 8

Наземні екосистеми. Ліс – це елемент географічного ландшафту, що складається із сукупності деревних, кущових, трав’яних рослин, тварин і мікроорганізмів, що біологічно взаємозв’язані та впливають один на одного, як і на зовнішнє середовище.Існує шість зональних типів лісу: хвойні, змішані, вологі, екваторіальні, тропічні, ліс сухих областей. У лісових екосистемах зосереджено 80% фітомаси Землі, або 1960 млрд тон. Вони займають 4 млрд га, або 30% площі суходолу із середнім запасом деревини – 350 млрд куб. м. Щорічно в процесі фотосинтезу ліс утворює 100 млрд т органічної речовини.

Номер слайду 9

Екосистеми трав'яних ландшафтів. До цих екосистем належать степ і луг, пасовища, сінокоси, агробіоценози. Степ займає 6% суходолу і вкритий переважно злаками й багаторічниками. Степ буває субтропічним, саванноподібним різнотрав’ям, чагарниковим, луговим тощо. Агробіоценози – поля, штучні пасовища, городи, сади, виноградники, плантації горіха, ягідники, квітники, лісопаркові смуги. Основа агробіоценозу – це штучний фітоценоз, якість якого залежить від умов середовища, ґрунту, вологи, мікроорганізмів. Агробіоценоз – це 10% суходолу (1,2 млрд га), які дають людині 90% харчів.

Номер слайду 10

Водні екосистеми. Океан – екосистема, взаємопов’язана і взаємообумовлена геофізичними й геохімічними процесами, явище глобального масштабу. Його вода покриває ¾ поверхні Землі товщиною переважно понад 4000 м. Він регулює обмін тепла, газів, мінеральних і органічних речовин.

Номер слайду 11

Компоненти екосистеми. Консументи(споживачі)Редуценти(руйнівники)Тварини. Мікроорганізми,цвілеві гриби, деякі черви та комахи. Продуценти(виробники)Рослини

Номер слайду 12

Продуценти

Номер слайду 13

Хижаки (м'ясоїдні)Консументи. ВсеїдніФітофаги (травоїдні)

Номер слайду 14

Редуценти

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Домашнє завдання: п.54,55, підручник В.І. Соболь

Номер слайду 17

Дякую за увагу !

pptx
Додано
20 квітня
Переглядів
164
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку