Брошура про психічне здоров*я. Присвячена Дню психічного здоров*я, який відзначається 10 жовтня.

Про матеріал
Брошура про психічне здоров*я. Присвячена Дню психічного здоров*я, який відзначається 10 жовтня.
Перегляд файлу

image

 

Що потрібно для здорової психіки? Людині потрібно знати, що вона може робити, що хоче. Почуття впевненості, задоволеності життям, радість і зайнятість, відчуття єдності зі світом теж важливі для психічного стану, як і самооцінка. Людині потрібні хороші відносини, які приносять задоволення.

image

Психічно благополучна людина теж стикається з труднощами, вона не може бути щасливою

завжди. Але у важкі дні здорова людина знає, що у неї вистачить сил і гнучкості, щоб

впоратися. Ніхто не може забезпечити людині це благополуччя краще, ніж вона сама. Національна служба охорони здоров’я

Великобританії вважає, що для цього потрібно всього п’ять кроків.

Це працюючі способи зробити собі ж краще.

Навіть якщо здається, що щось вам не підходить, не відмахуйтеся від цих порад.

Подумайте, можливо, у вашому житті знайдеться спосіб якось застосувати їх. А якщо ви все це робите, але не відчуваєте того самого

благополуччя, чи все ви робите так, як треба. Як досягти психічного здоров’я

 

image1.Спілкуйтеся з людьми Зі своєю сім’єю, друзями або колегами, сусідами. Не потрібно розмовляти з усіма підряд, особливо якщо сама думка про те, щоб подзвонити родичам, викликає жах.

 

image

ділимося своїми почуттями, нас розуміють, ми отримуємо підтримку і самі підтримуємо інших, а можливість віддавати важлива для нас не менше, ніж можливість отримувати. І ще важлива деталь: якщо люди навколо вас благополучні і вміють бути щасливими, ви вчіться цього ж у них. Як працювати над стосунками Спілкуйтеся з родиною і друзями, близькими людьми. Вчіться слухати і підтримувати, а також говорити про себе. Необов’язково розширювати коло знайомих, важливіше робити спілкування всередині нього цікавіше.  

Також розширюйте професійні зв’язки, спілкуйтеся з людьми з такими ж захопленнями або такими ж професійними обов’язками. Це потрібно не тільки для психологічного комфорту, але і просто, щоб отримати знання.  

Це легко сказати, але складніше зробити, особливо коли соцмережі створюють ілюзію контакту. Поставити лайк і відвідати сторінку не те ж саме, що поспілкуватися. Ці поради допоможуть підтримувати близькі стосунки, не замінюючи їх лайками:

ü    Намагайтеся користуватися такими програмами для зв’язку, які дозволяють почути голос або побачити людину. 

ü    Виділіть час на відносини. Кожен день у розкладі повинен бути час на друзів і на сім’ю.  ü   Зателефонуйте, зайдіть у гості, заплануйте зустріч, надішліть листівку, тільки не обмежуйтеся лайком в соцмережі. Хоча б поспілкуйтеся в месенджері.

image

ü    Виберіть день для зустрічі з друзями, яких ви не бачили дуже давно. Зовсім не обов’язково проводити разом весь день. Краще відвідати якийсь захід: якщо ви давно не спілкувалися, можуть виникнути незручні паузи в розмові, а в кіно або на виставці завжди можна щось обговорити. 

ü    Не плануйте зустріч на декілька годин, але і не забивайте після неї розклад. Якщо виявиться, що вам хочеться поговорити довше, зможете продовжити спілкування.

ü    Якщо вечорами ви дивитеся телевізор або сидите в інтернеті, спробуйте замінити гаджети чимось зближуючим. Купіть настільну гру і пограйте всією родиною. Або просто поговоріть на абстрактні теми. 

ü    imageЯкщо не знаєте, про що говорити з рідними, влаштуйте дискусійний клуб: відкрийте сайт з новинами і обговоріть їх або зовсім візьміть теми з будь-якого підручника англійської.

ü    Поговоріть з кимось новим: з колегою з сусіднього відділу, з тією людиною, з якою ви щодня перетинаєтеся в автобусі.

ü    Обідайте разом з колегами і спілкуйтеся, якщо стосунки в колективі дозволяють поговорити.

ü    Якщо ви знаєте, що комусь із друзів або сім’ї потрібна допомога, запропонуйте її сьогодні. ü          Беріть участь у громадській діяльності: у суботнику на роботі, в зборі речей для дитячого будинку, в захисті інтересів свого будинку чи району. Виберіть той варіант, який робите не через силу.

2. Завжди продовжуйте вчитися

Навчання допомагає тримати мозок в тонусі і знижує ризик розвитку хвороби

Альцгеймера. Воно також дає привід любити себе, як і спорт. Ми вчимося, значить, ми молодці. Це дуже важливо, щоб відчувати себе комфортно.

Зовсім не обов’язково вчити іноземні мови чи отримати чергову вищу освіту. Важливий сам процес: читайте професійну літературу, щоб розвивати навички. Ходіть на кулінарні курси. Читайте науково-популярні та художні книжки. Дізнавайтеся нові схеми в’язання або робіть оригінальні підставки для зберігання велосипеда.

 

image 

Якщо тема вам цікава, не вчіть її тільки тому, що вже почали. Переходьте до заняття, яке принесе мозку задоволення. Міняти заняття навіть корисно, тому що так доводиться перемикатися між різними видами діяльності.

image3. Рухайтеся

imageЩоб рухатися, можна не йти в спортзал або на пробіжку. Важливо, щоб тіло працювало, а як саме — питання вибору. Комусь подобаються командні ігри на зразок волейболу, хтось віддає перевагу танцям, а хтось — гуляти з собакою. Активність необхідна не тільки для тіла, але і для мозку.

image

Ще один плюс — коли ми займаємося спортом, то думаємо, що це здорово. Спорт — привід пишатися собою, ще одна причина, по якій варто себе любити.

Підберіть спорт, який вам подобається.

Почніть займатися регулярно.

Обов’язково фіксуйте, як ви змінюєтеся.

image4. Робіть добро

Це простіше, ніж здається. Не треба навіть шукати бабусь, щоб перевести їх через дорогу, чи жертвувати частину зарплати в фонди.

Скажіть «дякую» водієві автобуса, який довіз вас вранці до роботи, побажайте доброго ранку охоронцеві, посміхніться касиру в супермаркеті. Це нескладно, а мозок включає такі дії в скарбничку «добрі справи», а це діє на ту ж хімію, що і спорт.

Другий рівень — проста допомога. Поясніть новачкові на роботі, як простіше впоратися із завданнями, допоможіть батьківському

imageкомітету в школі, донесіть літнім сусідам продукти до дверей, допоможіть батькам з коляскою сісти в громадський транспорт. Якщо у вас є бажання зробити більше, можете приєднатися до волонтерської активності, тільки попередньо оцініть свої сили.  5. Не відривайтеся від реальності 

Для психічного здоров’я важливо жити в сьогоденні, не думаючи про минуле і про те, що не сталося (і може ніколи не відбутися).

image

Це стан, при якому ви точно знаєте, що відбувається навколо вас і з вами. Тільки здається, що це просто, а насправді вимагає уваги до себе і безкомпромісної чесності. Наприклад, зрозуміти,

imageчому ви сердитесь: не через те,, що домашні знову не помили посуд, а тому що ви роздратовані з самого ранку через невдачі на роботі, а тепер тільки шукаєте привід, щоб виплеснути роздратування. Завдяки усвідомленості ми приймаємо правильні рішення, тому що розуміємо всі обставини і знаємо, чого хочемо.

Усвідомленість не просто гарне слово, а спосіб сприйняття життя. Вона потрібна для нашого психічного здоров’я.

 

Практичний психолог 

Голозубинецької ЗОШ І-ІІІ ступенів

Іванова О.О.

oksanaoleksiivna9@gmail.com

 

image

pdf
Пов’язані теми
Психологія, Інші матеріали
Додано
8 листопада 2021
Переглядів
915
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку