Будова генів прокаріот та еукаріот.

Про матеріал
Презентація на тему "Будова генів "про- та еукаріот" до уроку в 9 класі.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Будова генів про- та еукаріотів

Номер слайду 2

Пригадаємо будову та структуру генаhttps://www.youtube.com/watch?v=JXex. Vi. Tva9s

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Ген - цілісна одиниця спадковості, бо будь-які порушення його будови змінюють закодовану в ньому інформацію або призводять до її втрати. Розміри окремих генів можуть бути різними - від декількох десятків пар до десятків тисяч пар нуклеотидів.

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Структура генів. Гени еукаріотів мають мозаїчну будову: є ділянки генів, які кодують спадкову інформацію, і ділянки, які її не кодують. Ділянки гена, які кодують спадкову інформацію, називають екзонами, а ті, що не кодують, - інтронами. Кількість інтронів усередині генів різна: у гені гемоглобіну - 2, яєчного білка - 7, білка-колагену курки - 51.

Номер слайду 7

Номер слайду 8

Будова генів прокаріот (безядерні живі організми)

Номер слайду 9

Будова генів еукаріот(ядерні живі організми)

Номер слайду 10

Геноми еукаріот. Ядерна частина – представленна генами , які розташовані у хромосомах ядра клітинипоза. Ядерна частина – представленна генами , які представленні ДНК мітохондрій та пластид

Номер слайду 11

Номер слайду 12

Яка кількість геномів у різних груп організмів?Дослідження різних представників прокаріотів та еукаріотів показали, що кількість генів у них значно коливається. ДНК кишкової палички, наприклад, складається з 4,6 млн пар нуклеотидів, кількість структурних генів - приблизно 4100, ще близько 120 генів кодують молекули рнк. Крім того, вона містить велику кількість регуляторних генів, що впливають  на активність структурних. Середній розмір гена бактерій - близько 950 пар нуклеотидів.

Номер слайду 13

Номер слайду 14

З підвищенням рівня еволюційного розвитку розмір геному еукаріотів зростає переважно за рахунок саме некодуючих послідовностей. Так, гаплоїдний хромосомний набір нематоди містить близько 100 млн пар нуклеотидів, дрозофіли - 130 млн, курки - близько 1 млрд, ссавців (і в людини також) - приблизно 3,3 млрд пар нуклеотидів. Між видами, що належать до близьких систематичних груп, спостерігають високий ступінь подібності геномних нуклеотидних послідовностей. Так, геноми людини та миші однакові на 80 %, людини та шимпанзе - майже на 99 %

Номер слайду 15

Висновок

Номер слайду 16

Перевіримо набуті знанняhttps://wordwall.net/ru/resource/64684586

Номер слайду 17

Домашне завдання. Опрацювати повторно презентацію або параграф 20, 21 (ст.84)Записати в зошит нові терміни та пояснення до них (до 7 балів). Творче завдання – прейти за посиланням https://www. Liveworksheets. Com/w/uk/biologiya/2273051 (8-11 балів) . Виконати ті завдання, що показані на зразку. Натискаєте перевірку і мені зкидаєте скрін роботи (НЕ ОЦІНКИ!)

Номер слайду 18

Самооцінювання

Номер слайду 19

pptx
Пов’язані теми
Біологія, 9 клас, Презентації
До підручника
Біологія 9 клас (Задорожний К. М.)
Додано
17 грудня 2023
Переглядів
176
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку