-
Переконайтеся, що малюк готовий до дитячого садка, володіє всіма необхідними навичками самообслуговування(їсть самостійно, ходить на горщик, одягає-знімає штанці та взуття), уміє заявляти про свої потреби.
-
Підтримуйте спілкування з вихователем та іншими батьками. Цікавтеся, з ким ваша дитина дружить, заохочуйте дружбу сина або доньки. Беріть участь у житті маляти, радійте його успіхам і творчості.
Це гарний фундамент дитячо-батьківських взаємин.
-
Конфліктні ситуації, непорозуміння з вихователем розв'язуйте без агресії й не в присутності дитини.
Не критикуйте дитячий садок, не обурюйтеся недоліками роботи дошкільного закладу у присутності дитині.
-
Пам'ятайте, що з початком відвідування дитячого садка дитина на час втрачає фізичний контакт з матір'ю.
Маленьким дітям важливо, щоб їх продовжували брати на руки, обіймали, укладали спати.
Тому намагайтеся приділяти більше уваги дитині вдома.
рекомендації батькам
Про що потрібно поговорити з дитиною, готуючи її до дитячого садка?
-
Щодня знаходьте час для бесіди з дитиною про те, що таке дитячий садок, навіщо він потрібний і чому мама прагне її туди повести (там цікаво, там інші діти грають і гуляють, мамі потрібно зайнятися справами родини).
-
Заздалегідь сплануйте прогулянки до території обраного закладу. Звертайте увагу малюка на красу території дитячого садка. Акцентуйте його увагу на тому, що незабаром він зможе тут гуляти й грати разом з усіма дітьми й вихователем.
-
3 гордістю розповідайте своїм знайомим у присутності дитини, що вона вже підросла і готується ходити в дитячий садок.
-
Ще до першого відвідування розповідайте малюкові про режим дня в дитячому садку, що там роблять діти і хто такі вихователі. Це допоможе дитині легше прийняти новизну у своє життя.
-
Розповідайте малюкові, що в дитячому садку він зможе познайомитися з багатьма дітьми. Навчіть його фраз, слів, якими він зможе звертатися до нових своїх друзів.
Почитайте вірші або дитячі історії про дитячий садок, покажіть картинки.
-
Обов'язково поговоріть з ним про роль вихователя.
Багато дітей помилково вважають, що мама їх залишила і віддала чужій тітці.
Навчіть дитину, як звертатися, до вихователя, як правильно заявляти про свої потреби.
-
Попереджайте малюка, що можуть виникнути труднощі через те, що там багато дітей, а вихователь один. І завжди запевнюйте, що мама або тато обов'язково прийдуть за ним.
-
Пограйте з дитиною вдома в гру «Дитячий садок». Створіть декілька типових ситуацій, що можуть виникнути в групі. Підкажіть кілька варіантів для малюка, які допоможуть йому на них реагувати. Цим ви закладатимете основи спілкування й входження його в новий колектив — спочатку дитячий, потім шкільний, а потім уже й дорослий.
-
Важливий засіб спілкування в дошкільному закладі — це дитячі іграшки. Щоб частина сімейної атмосфери була з малюком, дозвольте йому брати із собою улюблені іграшки. Навчіть його ділитися ними з іншими дітьми.
-
Обговоріть з малям, як ви прощатиметеся і як зустрічатиметеся в дитячому садку. Кілька разів повторіть нескладні, але дуже важливі дії для маляти під час прощання й зустрічі. Намагайтеся у майбутньому дотримувати їх.