1 квітня о 15:00Вебінар: Викладання іноземної мови в умовах дистанційного та онлайн-навчання

Буклет "Ліна Костенко - життя та творчість"

Про матеріал
Буклет про життя та творчість Ліни Костенко, створений з однією метою - зацікавити учнів життєписом відомової української письменниці. Букдет можна використати як зразок для творчої роботи учнів: вони можуть створювати такі буклети самостійно.
Перегляд файлуПовернутися до читачів Костенко змогла лише 1977 року: тоді опублікували збірку її віршів «Над берегами вічної ріки», а 1979-го — історичний роман у віршах «Маруся Чурай», який чекав свого виходу 6 років. За нього поетеса отримала Державну премію імені Тараса Шевченка.  

Після книги італійською «Інкрустації» (1994) та

«Берестечка» (1999) Ліна Костенко знову взяла паузу. На 10 років вона вже за власним бажанням зникла з публічного простору України. 

А от літературне повернення Ліни Костенко відбулося 2010 року: письменниця видала свій перший прозовий твір «Записки українського самашедшого», що викликав великий ажіотаж. 

У січні 2011 року поетеса вирушила в тур-презентацію свого першого роману, але 9 лютого вона перервала свій тур через особисту образу.  

 

 

  

 

 

 

ЦІКАВІ ФАКТИ ПРО  ПИСЬМЕННИЦЮ

¨      У 1963 році Ліна Костенко разом з Аркадієм Добровольським написала сценарій до фільму

«Перевірте свої годинники».

¨      У фільмі розповідалось про українських поетів, загиблих під час Другої світової війни. Фільм зняли 1964 року, але на екрани він так і не вийшов. Остаточний варіант «Хто повернеться – долюбить» так змінили, що письменниця відмовилася від авторства. 

¨      Ліна Костенко відмовилась від звання Героя України, яке хотів їй вручити Віктор Ющенко, після чого її цитата «Політичної біжутерії не ношу» стала крилатим виразом.  

¨      Улюблений музичний твір Ліни Костенко – «Реквієм» Верді. 

¨      Дочка Ліни Костенко Оксана Пахльовська теж стала письменниця. Онучка Ліни Василівни Костенко ЯрославаФранческа Барб’єрі вивчає філософію у Римському університеті «Ля Сап’єнца», де її мама завідує кафедрою україністики. 

pdf
Додано
26 березня
Переглядів
18
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку